Dassault Hirondelle

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Dassault MD320 Hirondelle
Тип вантажопасажирський літак
Розробник Dassault Aviation
Виробник Dassault Aviation
Перший політ 11 вересня 1968
Статус не експлуатується
Базова модель Dassault Falcon 20

Dassault MD320 Hirondelle — французький 14-місний вантажопасажирський літак 1960-х років, розроблений і побудований компанією Dassault Aviation. Лише один екземпляр літака було побудовано.

Проектування та розробка[ред.ред. код]

У 1967 році ВПС Франції розглядали можливості заміни літаків Douglas DC-3 та Beechcraft 18 двомоторним літаком для перевезення легких вантажів та підготовки пілотів. Вони надіслали запит до промислових кіл Франції, а також вказали, що будь-які варіанти мають бути оснащеними 870 к.с. турбогвинтовими двигунами Astazou.

У відповідь на запит, Dassault спроектував і побудував один прототип MD320, який потім отримав назву фр. Hirondelle (у перекладі  — ластівка). Його проектування та будівництво було досить швидким, так як за основу літака взяли інший проект Dassault Falcon 20. Довжина фюзеляжу та об'єм були ідентичними, а крила і рульові поверхні були адаптаціями моделі 20.

Hirondelle був суцільнометалевим низькопланом зі стріловидним хвостовим оперенням. Триколісні шасі прибиралися всередину літака. Літак мав круглий поперечний переріз фюзеляжу. В салоні розміщувались 2 члени екіпажу та максимум 14 пасажирів. Салон мав по 5 круглих герметичних вікон з кожної сторони.

Прототип (реєстраційний номер F-WPXB) був оснащений двома турбогвинтовими двигунами Turbomeca Astazou XIVD встановленими в крилі у мотогондолі. При виробництві літака планувалось використати двигуни Astazou XVI. Паливні баки розміщувались в крилах. Конструкція літака розроблялась з використанням відмовостійких принципів.

Історія[ред.ред. код]

Прототип здійснив перший політ 11 вересня 1968 року в Бордо-Мериньяк (фр. Bordeaux-Mérignac). Пілотувався пілотами Ерве Лепрінсом (фр. Hervé Leprince) та Жаном Фуро (фр. Jean Foureau). В 1968 році французькі ВПС відмінили свій перший запит і оголосили про заміну Douglas DC-3 та Beechcraft 18 реактивними літаками. Таким чином у проекті Hirondelle в подальшому потреба відпала.

Досвід отриманий при розробці проекту Hirondelle був застосований в подальшому при розробці проекту Dassault Falcon 10 прототип якого здійснив свій перший політ у 1970 році. Hirondelle був останнім проектом літака із гвинтовою тягою, який був розроблений компанією Dassault

Технічні характеристики[ред.ред. код]

Dassault MD320 Hirondelle[ред.ред. код]

Джерело: The Illustrated Encyclopedia of Aircraft (Part Work 1982-1985)

Основні характеристики


Льотні характеристики

  • Бойовий радіус: 1 864 миль (3 000 км)
  • Практична висота польоту: 16 405 футів (5 000 м)Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]