Dead Can Dance

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dead Can Dance
«Dead Can Dance» на концерті у Мюнхені у 2005 році.
«Dead Can Dance» на концерті у Мюнхені у 2005 році.
Основна інформація
Жанр Пост-панк
Ембіент
Неокласика
Dream-pop
Роки 19811998, 2005, 2011 - наш час
Країна Австралія Австралія
Місто Мельбурн
Мова Англійська
Лейбл 4AD, Warner, Atlantic Records, Rhino Entertainment
Колишні
учасники
Брендан Перрі
Ліза Джеррард
Deadcandance.com
Commons-logo.svg Dead Can Dance у Вікісховищі

«Dead Can Dance»австралійський рок-гурт. Створений у 1981 році в Мельбурні. У дуже своєрідній музиці гурту, який інколи зараховують до жанрів дарквейв або готичний рок, поєднуються впливи електронної музики, альтернативного року, неокласики, середньовічних хоралів а також етно (переважно східноєвропейського і арабського походження). Члени гурту — Ліза Джеррард та Брендан Перрі. Початково «Dead Can Dance» був квінтетом, а під час гастролей та студійних записів у його складі виступало до 15 музикантів. Пісні гурту здебільшого мають містичні та символічні сюжети. Манеру співу Лізи Джеррард інколи порівнюють з вокалом Елізабет Фрейзер з «Cocteau Twins». Гурт проіснував до 1998 року, у 2005 музиканти ще раз об’єдналися для всесвітнього концертного турне. У 2011 році на сторінках офіційного блогу оголошено про возз'єднання групи. На 2012 рік заплановано випуск нового альбому та світове турне.

Назва гурту («Мертві можуть танцювати») інтерпретується зазвичай як здатність повертати життя чомусь, що було мертвим або забутим. Інструменти, які використовують музиканти, є старовинними, забутими або недоступними для широкого вжитку. За іншою інтерпретацією назва базується на алегорії «танку смерті» (фр. danse macabre). Ще однією інтерпретацією є ідея надання життя неживим предметам.

Історія[ред. | ред. код]

Ліза Джеррард та Брендан Перрі — обидва англо-ірландського походження — познайомилися у 1980 році в Мельбурні. У травні 1983 року музиканти переїжджають до Лондона, де незабаром підписують контракт з незалежною студією 4 AD. У лютому 1984 року виходить перший альбом гурту «Dead Can Dance», який містить композиції чотирьох попередніх років. На обкладинці альбому було зображено ритульну маску з Папуа-Нової Ґвінеї. У цій візуалізації втілено головну музичну ідею — перехід неживого у живе і навпаки: маска була частиною дерева, яке перетворилося у неживу матерію. Однак вправність митця надала масці нового життя у її ритуальному використанні.

Джеррард та Перрі залишилися невдоволеними якістю запису дебютного альбому. У другому альбомі «Spleen and Ideal», який вийшов у листопаді 1985 року і зайняв друге місце у хіт-парадах indie, музиканти відмовляються від електрогітар і використовують натомість класичні інструменти, зокрема, віолончель, литаври та тромбони. На «Within the Realm of a Dying Sun» Перрі намагається повністю відійти від загальноприйнятих моделей рок-музики. Він зосереджує свою увагу на класичній музиці, головно на музиці бароко з її контрапунктовими структурами. Музиканти вирішують працювати надалі лише з класичними інструментами у супроводі семплерів та комп’ютерів. Ці нові впливи проявляються вже на четвертому альбомі гурту «The Serpent's Egg», у якому елементи етномузики поєднуються з електронними. Після цього Джеррард та Перрі переїжджають на деякий час до Іспанії, де пишуть музику до фільму Авґустіна Вілларонґи (ісп. Augustin Villaronga) «El Nino De La Luna». У цьому фільмі, який показали на Канському фестивалі у 1989 році, Джеррард вперше виступила в ролі акторки. У 1990 році «Dead Can Dance» вперше виїжджають на гастролі до США. На альбомі «Aion», який виходить у цьому ж році, помітний вплив сакральної та літургійної музики епохи Ренесансу, музиканти використовують середньовічні музичні інструменти. Для «Into the Labyrinth» характерне поєднання примітивного етно з електронною музикою. Цей альбом став одним найуспішнішим у комерційному плані (поруч з «Spiritchaser») і увійшов до Top 50 британських хіт-парадів.

Склад гурту[ред. | ред. код]

Дискографія[ред. | ред. код]

Альбоми (LP)[ред. | ред. код]

Альбоми (EP)[ред. | ред. код]

  • Garden of the Arcane Delights (1984)

Посилання[ред. | ред. код]