Deltacloud

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Deltacloud
Тип програмна бібліотека
Розробник Apache Software Foundation / Red Hat
Перший випуск 3 вересня 2009
Стабільний випуск 1.0 (1 серпня, 2012; 7 років тому (2012-08-01))
Операційна система Linux
Написано на Ruby
Ліцензія Apache Software License
deltacloud.org

Deltacloud — набір інструментів, в рамках якого розвивається прошарок з API для уніфікації доступу та управління хмарної інфраструктурою (IaaS). Використання Deltacloud дозволяє позбутися від прив'язки до одного вендора хмарних систем і створювати рішення без врахування специфіки поточного провайдера хмарної інфраструктури. За допомогою Deltacloud користувачі мають можливість працювати як з публічними сервісами, такими, як Amazon EC2 і Rackspace, так і власними, розгорнутими за допомогою таких технологій, як Eucalyptus, RHEV-M, OpenNebula, OpenStack і VMware vSphere.

Код проекту написаний на мові Ruby.

Проект почав розроблятися всередині компанії Red Hat. 17 травня 2010 Red Hat передав Deltacloud в інкубатор Apache.[1] З інкубатора проект вийшов 26 жовтня 2011, ставши проектом верхнього рівня Apache Software Foundation. Код проекту Apache Deltacloud лежить в основі Red Hat CloudForms, що дозволяє створювати гібридні хмари.

Перша стабільна версія під орудою фонду Apache вийшла 1 серпня 2012.[2][3] Ключовим нововведенням Apache Deltacloud 1.0 стало додавання клієнтських фронтендів з підтримкою Amazon EC2 API. Зазначений фронтенд дозволяє виконувати програми, написані з використанням Amazon EC2 API, в будь-яких середовищах, підтримуваних Deltacloud, транслюючи вказаний EC2 API у виклики таких платформ, як VMWare vSphere і OpenStack.

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]