Denemo

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Denemo
Official gnu.svg
Screenshot-Denemo.png
Тип Нотний редактор
Розробник Метью Хіллер (Matthew Hiller), Адам Ті (Adam Tee)
Стабільний випуск 2.0 (30 жовтня 2015 р.)
Версії 2.2 (1 серпня 2017)[1]
Репозиторій git.savannah.gnu.org/cgit/denemo.git
Операційна система Багатоплатформність
GNU фреймворк GTK
Написано на C[2]
Ліцензія GNU General Public License
denemo.org

Denemo у Вікісховищі?

Denemo — це вільна програмаграфічний інтерфейс для набору нот, переважно для GNU LilyPond. Denemo використовує бібліотеку GTK 2.0 та працює в GNU /Linux. Окрім того, Denemo портований під FreeBSD, Apple Mac, Microsoft Windows.

Denemo допомагає підготувати ноти до подальшої обробки та публікації з допомогою LilyPond. Denemo не намагається показати ноти графічно правильно й не прагне бути повноцінним графічним середовищем. Denemo — не WYSIWYG нотний редактор (як Finale чи Sibelius), Denemo — це візуальний інтерфейс для швидкого введення нот. Існує можливість поліпшити одержувані в Denemo партитури шляхом збереження їх у форматі LilyPond та подальшим редагуванням отриманого вихідного файлу. Окрім того, можливий експорт партитури в форматі ABC music notation та створення MIDI-файлів. У той же час Denemo (у всякому разі, станом на липень 2009) не здатний читати складні партитури у форматі LilyPond, створені в інших редакторах. Збережені у форматі LilyPond прості партитури, створені в самому Denemo, ним відкриваються.

Введення даних[ред. | ред. код]

Denemo орієнтований на введення з клавіатури: всі функції введення можна виконати за допомогою гарячих клавіш. В основі цього лежить ідея, що введення партитур з використанням виключно клавіатури більш швидкий, ніж введення з використанням клавіатури та мишки.

Деякі клавіатурні команди збігаються з відповідними командами в синтаксисі Lilypond: наприклад, зсув курсору або ноти на октаву вгору й вниз здійснюється клавішами „'“ та „,“, відповідно, початок й кінець фразировочної ліги — „(“ та „)“ і т.д. Деякі команди (переміщення курсору, вилучення нот) збігаються з командами редактора vi. У той же час користувачеві доступно перевизначення команд. Як і в vi, в Denemo існують різні режими роботи: режими вставки (звичайний й класичний, що відрізняються порядком натиснення клавіш при введенні нот) та редагування.

Тим не менш, будь-яку операцію можна виконати й мишкою, гарячі клавіші фактично викликають пункти основного меню програми. Також можна вводити ноти, розпізнаючи їх записане звучання, що дає музикантам більше знайомий метод введення.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Denemo - News: Denemo version 2.2 is out. [Savannah]
  • The denemo Open Source Project on Open Hub: Languages Page — 2006.