Denemo

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Denemo
Screenshot-Denemo.png
Розробник(и) Метью Хіллер (Matthew Hiller), Адам Ті (Adam Tee)
Стабільний випуск 2.0 (30 жовтня 2015 р.)
Операційна система Багатоплатформність
Тип Нотний редактор
Ліцензія GNU General Public License
Сайт denemo.org

Commons-logo.svg Denemo у Вікісховищі

Denemo — це вільна програмаграфічний інтерфейс для набору нот, переважно для GNU LilyPond. Denemo використовує бібліотеку GTK 2.0 та працює в GNU /Linux. Окрім того, Denemo портований під FreeBSD, Apple Mac, Microsoft Windows.

Denemo допомагає підготувати ноти до подальшої обробки та публікації з допомогою LilyPond. Denemo не намагається показати ноти графічно правильно й не прагне бути повноцінним графічним середовищем. Denemo — не WYSIWYG нотний редактор (як Finale чи Sibelius), Denemo — це візуальний інтерфейс для швидкого введення нот. Існує можливість поліпшити одержувані в Denemo партитури шляхом збереження їх у форматі LilyPond та подальшим редагуванням отриманого вихідного файлу. Окрім того, можливий експорт партитури в форматі ABC music notation та створення MIDI-файлів. У той же час Denemo (у всякому разі, станом на липень 2009) не здатний читати складні партитури у форматі LilyPond, створені в інших редакторах. Збережені у форматі LilyPond прості партитури, створені в самому Denemo, ним відкриваються.

Введення даних[ред.ред. код]

Denemo орієнтований на введення з клавіатури: всі функції введення можна виконати за допомогою гарячих клавіш. В основі цього лежить ідея, що введення партитур з використанням виключно клавіатури більш швидкий, ніж введення з використанням клавіатури та мишки.

Деякі клавіатурні команди збігаються з відповідними командами в синтаксисі Lilypond: наприклад, зсув курсору або ноти на октаву вгору й вниз здійснюється клавішами „'“ та „,“, відповідно, початок й кінець фразировочної ліги — „(“ та „)“ і т.д. Деякі команди (переміщення курсору, вилучення нот) збігаються з командами редактора vi. У той же час користувачеві доступно перевизначення команд. Як і в vi, в Denemo існують різні режими роботи: режими вставки (звичайний й класичний, що відрізняються порядком натиснення клавіш при введенні нот) та редагування.

Тим не менш, будь-яку операцію можна виконати й мишкою, гарячі клавіші фактично викликають пункти основного меню програми. Також можна вводити ноти, розпізнаючи їх записане звучання, що дає музикантам більше знайомий метод введення.

Посилання[ред.ред. код]