DentExpert

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

DentExpert — спеціалізована автоматизована система управління стоматологічною клінікою, яка призначена для впровадження в стоматологічних клініках різного масштабу. Система виконана у вигляді комплексу програм для стоматологів, об'єднаних єдиною базою даних і завданнями.

DentExpert
Dentexpert-logo.gif
DentExpert-Raspis.png

Система управління стоматологічною клінікою DentExpert
Тип Технологічна платформа
Розробник Товариство «Академія Інформаційних Технологій»
Стабільний випуск 6.8
Операційна система Microsoft Windows
Linux
Android
Mac OS X
iOS
Ліцензія пропрієтарне ПЗ
dentexpert.net

Структура системи DentExpert[ред.ред. код]

Система DentExpert реалізована у вигляді декількох функціональних модулів (підсистем), кожен з яких може працювати автономно. Всі функціональні модулі використовують підключення до єдиної бази даних, яка може перебувати як на тому ж комп'ютері, що і використовуваний модуль, так і на будь-якому іншому комп'ютері в локальній мережі стоматологічної клініки.

Система складається з наступних основних підсистем:

 • підсистема Реєстратура;
 • підсистема Клініка;
 • підсистема Бухгалтерія;
 • підсистема Склад;
 • підсистема Адміністратор;
 • підсистема Керівник.

Підсистема «Реєстратура» призначена для введення, зберігання і супроводу інформації, що має відношення до структури клініки, штатним розкладом, зайнятості медичного персоналу, оперативного адміністративного управління роботою клініки, планування прийому стоматологічних пацієнтів, облік реклами та інших стандартних задач виконуваних реєстратурою стоматологічної клініки.

Підсистема «Клініка» (робоче місце лікаря стоматолога) призначена для введення, зберігання і супроводу інформації про проходження пацієнтами лікування в клініці: плані лікування і виконаних роботах, рентгенівських знімках і відео матеріалах, ведення пародонтологической карти зубів, що містить розширений діагноз і графічні уявлення карти зубів, внесення в картотеку пацієнтів інформації про перенесені та супутні захворювання, алергічні реакції, анатомічні особливості, аналізи пацієнтів, додаткових методах леч ення, записів історії хвороби, статистичні документи, щоденник лікаря тощо.

Підсистема «Бухгалтерія» призначена для ведення обліку виконаних робіт в стоматологічній клініці, розрахунків з клієнтами за надані послуги, витратних матеріалів, ведення прейскуранта цін, курсів валют, розрахунку зарплати співробітникам стоматологічної клініки, отримання фінансових звітів та ін.

Підсистема «Склад» призначена для виконання операцій складського обліку матеріалів, що використовуються під час роботи в клініці, моніторингу наявності матеріалів на складі і планування закупівель матеріалів, списання матеріалів з урахуванням норм витрат і без них, продаж товарів зі складу та ін.

Підсистема «Керівник» призначена для здійснення комплексного аналізу результатів роботи клініки в цілому за даними функціональних підсистем, з метою планування заходів щодо підвищення ефективності роботи стоматологічної клініки.

Підсистема «Адміністратор» призначена для управління параметрами роботи функціональних підсистем, управлінням системних політик безпеки для всіх користувачів підсистем DentExpert, супроводом, призначення і зміни паролів користувачів, моніторингу стану функціональних підсистем та ін.

Історія створення[ред.ред. код]

Розробник програмного продукту, ТОВ Академія Інформаційних Технологій, починаючи з 2002 року, пропонує різні версії DentExpert для автоматизації стоматологічних клінік.

Версії програмного забезпечення[ред.ред. код]

Існують наступні версії системи DentExpert:

 • DentExpert Personal (персональна версія для одного лікаря стоматолога);
 • DentExpert Small (версія для малої стоматологічної клініки -до 4 лікарів);
 • DentExpert Professional (повнофункціональна версія для будь-якої стоматологічної клініки з необмеженою кількістю лікарів згідно з ліцензією).

Конфігурація системи — це набір програмних модулів визначають можливості програмного продукту обраної версії.

Для кожної версії існує:

 • Мінімальна (базова) конфігурація, це конфігурація, менше якої система не постачається, і якої досить для автоматизації мінімально необхідного переліку завдань клініки;
 • Стандартна конфігурація, це конфігурація в яку входять всі необхідні модулі та підсистеми для даної версії;
 • Додаткові модулі або підсистеми, це програмні модулі, які можуть бути придбані спільно з будь-якою конфігурацією і надають розширені можливості роботи з системою.

Загальна схема застосування[ред.ред. код]

Кожен модуль системи DentExpert утворює робоче місце, яке може бути використане відповідним співробітником. Пацієнт, при вході в клініку, потрапляє до співробітника реєстратури, який, використовуючи модуль Реєстратура, реєструє пацієнта в базі даних і записує його на прийом до лікаря. Для цього використовується розклад роботи лікарів і поточна запис пацієнтів на прийом.

Після цього, пацієнт заходить до кабінету лікаря де лікар, використовуючи модуль Клініка, може ознайомитися з інформацією про попередні відвідини пацієнта клініки, виконаними раніше послугами, картою стану зубів, складеними раніше попередніми планами лікування пацієнту та іншою інформацією. Лікар стоматолог може скласти новий план лікування пацієнта або продовжити виконання раніше запланованих послуг. Після виконання послуг, лікар або асистент відзначає в програмі виконання послуги, може ввести додаткову інформацію для реєстратури, зробити запис в картку пацієнта або виконати інші необхідні йому дії.

Після кабінету лікаря стоматолога, пацієнт здійснює розрахунок за виконані послуги в реєстратурі. Для цього реєстратура, використовуючи модуль Реєстратура, відкриває фінансову інформацію пацієнта, бачить виконані лікарем послуги, проводить їх через акт виконаних робіт, виписує рахунок і здійснює оплату виконаних послуг. Можуть бути різні способи проведення платежів такі як: передоплата. часткова оплата, оплата платником (страховою компанією або іншим), оплата через фіскальний принтер, оплата з використанням страхового поліса, франшизи, оплата з використанням бонусів і т. ін. Оплата послуг може здійснюватися в різних валютах в перерахунку за курсом до основної валюті клініки.

Після оплати виконаних послуг, пацієнт отримує на руки необхідні документи, записується на наступне відвідування і залишає клініку. При цьому реєстратура виконує в програмі весь комплекс робіт, які дозволять зафіксувати інформацію про сьогоднішній відвідуванні пацієнтом клініки, запланувати наступний прийом пацієнта або нагадати через певний час про погодження прийому з пацієнтом, обробити ці дані іншими підсистемами.

Після закінчення робочого дня реєстратура може отримати інформацію про кількість, перелік та сумі виконаних пацієнтам послуг за допомогою щоденника реєстратури, роздрукувати зведений звіт за день, перевірити незавершені операції і записати позначки і завдання для інших змін на наступний день.

Бухгалтер клініки або співробітник виконує його завдання, використовуючи модуль Бухгалтерія, може отримати інформацію про фінансовий стан клініки за період, виписаних актах, рахунках, отримані платежі та іншу інформацію. Використовуючи ці дані можливо встановити правила нарахування зарплати співробітникам і розрахувати зарплату за потрібний період. Існують різноманітні варіанти розрахунку зарплати.

Старша медсестра або інший відповідальний за облік матеріалів співробітник, відзначає в модулі Склад надходження і передачу матеріалів лікарям, здійснює їх списання і веде облік. У DentExpert існує можливість настройки норм списання матеріалів по кожній виконаній послузі, що дає можливість списувати послуги за нормами витрат і контролювати вартість послуг з урахуванням вартості матеріалів.

Керівник стоматологічної клініки або менеджер здійснює загальний контроль роботи клініки з пацієнтами за допомогою модуля Керівник.

Архітектура[ред.ред. код]

Технологічна платформа «DentExpert» представляє собою программну оболонку над базою даних та технологія клієнт-сервер за RDA моделлю. В DentExpert використовуються бази під керуванням СУБД Microsoft SQL Server починаючи з версії 2000 року. Починаючи з 2017 року серверна частина може бути розгорнута, окрім операційної системи Windows, на базі операційних систем Linux, Mac OS X.

Клієнтська частина платформи функціонує в средовищі Microsoft Windows, але за в режимі RDP клієнта може функціонувати на комп'ютерах під керуванням операційних систем Linux, Mac OS X та інших, які мають клієнт RDP.

Існують мобільні версії клієнтських застосувань для лікарів стоматологів та пацієнтів стоматологічних клінік.

Взаємодія з іншим програмним забезпеченням та системами:

Примітки[ред.ред. код]