Desert Eagle

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Desert Eagle
Desert-Eagle-p1030134.jpg
Тип: пістолет
Історія служби
Термін використання з 1983
Історія виробництва:
Виробник Magnum Research, Israel Weapon Industries, Saco Defense
Характеристики
Маса 1600 г. або 2000 г.
Довжина 269 мм або 273/374

Commons-logo.svg Desert Eagle у Вікісховищі

Desert Eagle («Пустельний орел», «Israeli Desert Eagle») — напівавтоматичний пістолет калібру до 12,7 мм. Позиціонується як мисливська зброя для цивільних осіб. Був розроблений в 1983 році в США компанією Magnum Research з подальшим доопрацюванням ізраїльською компанією Israel Military Industries; зараз виробляється в Ізраїлі компанією Israel Military Industries. Завдяки своїй величині часто використовується у кінострічках, в телевізійних постановках та в комп'ютерних іграх.

Загальний опис[ред.ред. код]

З технічної точки зору, Desert Eagle побудований за схемою, характерною не для пістолетів, а для більш важкої зброї. В Desert Eagle використовується принцип газовідводу для перезаряджання патрона (крім Desert Eagle за принципом відводу газів працює тільки один пістолет — Wildey Magnum). Газовідвідна трубка розташована під цівкою, гарячий газ виводиться безпосередньо до затворної рами. Замикання здійснюється поворотом личинки затвора. Взагалі механізм газовідвід дуже сильно нагадує механізм самозарядний карабін Ruger Mini-14, а затвор і замикання бойовими упорами (личинками) — механізм штурмової гвинтівки M16.

За рахунок газовідвідної трубки цівка Desert Eagle виглядає масивніше. Також, через необхідність в просторі для руху затворної рами, пістолет вийшов дуже довгим. Крім великої довжини, недоліком газовідвідного механізму є вимога використання набоїв з кулями в мідній оболонці (т. зв. експансивні кулі), через можливість забиття газовідвідного каналу розплавленим свинцем.

На сьогодні жодна армійська чи внутрішня військова частини не використовують Desert Eagle як штатну зброю. Причиною цього є велика маса пістолета (близько 2,5 кг) та вибагливість щодо умов користування та обслуговування (навіть найменша кількість піску чи пилу може повністю вивести Desert Eagle з ладу), а також високий рівень шуму та дуже сильні спалахи при пострілі.

Використання газовідвідного механізму дозволило застосовувати потужніші набої, ніж ті, які зазвичай використовуються в напівавтоматичних (самозарядний) пістолетах. Використання потужних набоїв калібру .50 АЕ (12,7 х 32,6 мм) робить Desert Eagle конкурентоспроможними в тих галузях, які раніше безроздільно були зайняті револьверами.

Використовувані бойові припаси[ред.ред. код]

Типи набоїв:

Посилання[ред.ред. код]


Бомба Це незавершена стаття про зброю.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.