Destiny

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Destiny
Destiny Box Art.png
Розробник Bungie
Видавець Activision
Жанр(и) MMOFPS
Платформа Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4
Дата випуску 9 вересня 2014
Режим гри багатокористувацька гра
Вік. обмеження

ESRB: T — Teens

PEGI: 16+
Творці
Композитор(и) Martin O'Donnelld, Michael Salvatorid і Пол Маккартні
Технічні деталі
Рушій In-house engine
Носій оптичний диск, цифрова дистрибуція
Destiny[d]
Офіційний сайт

Destiny (англ. Доля) — відеогра жанру науково-фантастичного MMOFPS, що вимагає постійного підключення до мережі (не будучи online-грою). Перші дані про Destiny з'явилися 28 листопада 2012, коли в Інтернет витекли концепт-арти. Офіційний анонс відбувся 17 лютого 2013. Гра і доповнення до неї розробляються студією Bungie, творцями перших трьох номерних частин Halo, а також Halo 3: ODST і Halo: Reach. Destiny була випущена 9 вересня 2014 компанією Activision на платформах PS3, PS4, Xbox 360 і Xbox One.

За сюжетом, людство пережило розквіт своєї цивілізації і на час дії гри, в XXVIII столітті, знаходиться в занепаді. Люди досліджували Сонячну систему і сподівалися на світле майбутнє, проте в один момент відбулася глобальна катастрофа, спричинена нападом сил, відомих як Темрява. Людство було розбите і, здавалося б, знищено повністю, якби його не захистив Мандрівник — величезна сфера невідомого походження, яка пожертвувала собою. Багато років по тому залишки цивілізації зібралися разом і побудували Останнє Місто прямо під сферою, яка все ще перебуває над поверхнею Землі. За ці роки люди виявили, що на планеті вони не одні. Невідома ворожа цивілізація веде війну на знищення, загрожуючи останньому притулку людства. Гравці в ролі Стражів (англ. Guardians) міста стають на його захист і протистояння Темряві. Події гри починаються через 700 років з нашого часу в Останньому Місті[1].

Фабула[ред. | ред. код]

Свого часу людство виявило на Марсі сферу, названу Мандрівником. З цим почався Золотий Вік людства, коли земляни відправитися колонізувати інші планети Сонячної системи. Однак в Мандрівника виявилися вороги, прозвані Темрявою, які раптово атакували Сонячну Систему. Після принесення себе в жертву, щоб врятувати людство, Мандрівник залишився на низькій орбіті над Землею. В його тіні було побудоване місто, де люди тимчасово перебували в безпеці від загрози Темряви, відгороджені стіною. Перед загибеллю Мандрівник створив дронів Привидів, які тепер допомагають тим, котрі захищають місто — Стражам[2].

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Перед початком гри гравець може вибрати расу, клас і стать персонажа, а також налаштовувати його зовнішній вигляд: риси обличчя, зачіску, колір шкіри, очей, форму губ чи носа, додати татуювання. Зовнішній вигляд ніяк не впливає на ігровий процес, але спеціалізація і подальший прогрес, у тому числі наявні підкласи, здібності, спеціалізація зброї і броня, залежать від обраного класу. Після цього відкриваються завдання і можливості до розвитку персонажа. Для одного облікового запису дозволяється створити до трьох персонажів. Вони розвиваються, набираючи досвід і підвищуючись за рівнем розвитку, але при цьому окремо набирають «досвід» також зброя та екіпіровка в міру використання, що визначає їх корисність.

Стиль гри розробниками описаний як Action/RPG, поєднаний з шутером від першої особи, який включає в себе елементи MMO. Проте гра не відноситься до традиційних MMO-ігор в зв'язку з відсутністю багатьох характеристик, притаманних типовим MMO. Наприклад, замість того, щоб гравці могли зустрічатися і взаємодіяти з усіма гравцями на одному сервері як це властиво звичайним MMO, гравець приєднується в спільну гру тільки з гравцями які підходять йому за рівнем. Після успішного проходження місії кожен член команди автоматично нагороджується трофеями. Тим не менше, немає ніяких правил в тому, як гравець будете діяти з командою після завершення місії. Можна вільно продовжувати досліджувати область, взяти іншу місію, приєднатися до інших команд або просто відірватися від групи і зайнятися одиночною кар'єрою. У грі передбачений плавний перехід між місіями, це означає, що немає ніяких лобі або меню.

Основною базою всіх гравців є Вежа (англ. Tower), розташована в Останньому місті. Це зона, де Стражі можуть спілкуватися, об'єднуватися в партії, і готуватися до битви. Гравці можуть обладнати себе бронею для різних частин тіла, зброєю різних типів, гранатами. Після успішного виконання завдання гравці отримують лут — трофеї, відповідно до свого класу і рівня. Добуті предмети не можна продати, але можна розібрати для подальшого вдосконалення екіпіровки. У кожного Стража є робот Привид, в якому знаходиться частинка енергії Мандрівника. Робот завжди супроводжує Стражів і допомагає їм, а також служить для респавну палих бійців. Гравці вилітають з Вежі на завдання на кораблях, званих Стибунами (англ. Jumpships), якими можуть керувати вручну.

Destiny використовує ігровий рушій, призначений для сучасних ігрових консолей, який дозволяє досягати реалістичних пейзажів та динамічної зміни освітлення для великого відкритого світу, і поліпшення технології «hopper», яка забезпечує стабільну гру по мережі.

Ігрові класи[ред. | ред. код]

У грі наявні три класи при створенні персонажа: Титан, Мисливець і Чародій.

 • Титан (англ. Titan) — може бити силовим кулаком. Має здатності: б'є кулаком по землі і знищує всіх ворогів по близькості, друга здатність: створює силове поле навколо себе і не дає кулям потрапляти в нього і союзників, які стоять поруч. Підкласи: Сонячний боєць (англ. Sunbreaker), Захисник (англ. Defender), Ударник (англ. Striker).
 • Мисливець (англ. Hunter) — б'є ножем. Має здатності: отримує вогненний пістолет і при влучанні в противника спопеляє його, друга здатність: ніж мисливця стає електричним і мисливець вбиває блискавкою. Підкласи: Нічний ловець (англ. Nightstalker), Танцівник лез (англ. Bladedancer), Застрільник (англ. Gunslinger).
 • Чародій (англ. Warlock) — б'є силовою хвилею. Має здатності: стріляє магічною кулею і розщеплює ворогів на атоми, друга здатність: Чародій наповнюється силою і підсилює всі свої параметри. Підкласи: Прикликач бурі (англ. Stormcaller), Співець сонця (англ. Sunsinger), Обхідник порожнечі (англ. Voidwalker).

Ігрові раси[ред. | ред. код]

У грі всього 7 рас. Перші три вважаються грабельними і походять з Землі, решта 4 — вороги, які також ворогують між собою.

 • Люди — все що залишилося від людства;
 • Пробуджені (англ. Awoken) — нащадки людей з блакитним кольором шкіри. З невідомої причини змінилися в ході нападу Темряви;
 • Екзо (англ. Exo) — роботи, свого часу створені людьми. Всі вони перезавантажилася при падінні людства і відтоді не знають для чого початково служили;
 • Палі (англ. Fallen) — (Дрег, Вандали, Капітани, Хвостовики, Слуги, Анхори) — космічні пірати, найманці. Можуть зустрітися на всіх планетах, за винятком Марса. Гуманоїдні істоти, іноді з додатковими руками;
 • Вулик (англ. Hive) — (Раби, Прокляті Раби, Аколіти, Лицарі, Чарівники, Огри, Шріекери, Принци) — древні чудовиська, які живуть в підземеллях та зустрічаються на Землі й Місяці. Вулик складається з різноманітних істот, в яких загадковим чином підтримується життя;
 • Векс (англ. Vex) — (Гобліни, Хобгобліни, Гарпії, Мінотаври, Гідри) — іншопланетні кібернетичні істоти, що володіють складною будовою організму. Зустрічаються на Венері та Марсі. Користуються мережею Брам переміщення (Transfer Gate);
 • Кабал (англ. Cabal) — (Легіонери, Фаланги, Центуріони, Колоси, Псіони) — високорозвинена інопланетна гуманоїдна раса незграбних завойовників. Зустрічаються тільки на Марсі.

Розробка[ред. | ред. код]

Перші відомості та анонси[ред. | ред. код]

Вперше натяк на гру з'явився 2009 року в грі Halo 3: ODST, де на стіні можна було прочитати плакат з написом «Destiny Awaits» і зображенням Землі з літаючою сферою поряд[3]. 28 листопада 2012 в Інтернет потрапили перші концепт-арти гри. Стало відомо, що гра створюється для PS3 і Xbox 360, що розробники пізніше підтвердили в своєму твіттері[4].

18 січня 2013 Bungie оголосила, що представить свій новий проект на виставці GDC 2013. «Гравці подивляться на новий сміливий світ, в якому пригоди від Bungie відбуватимуться в найближчі 10 років» — повідомила компанія[5].

8 лютого компанія опублікувала відео під назвою «Bungie Community Theatre», в якому давалися відповіді на листи фанатів[6][7][8]. Після цього Bungie створила акаунти Destiny в Facebook і Twitter, з яких стало ясно, що анонс гри відбудеться саме 17 лютого. За день до анонсу стався витік інформації. Ресурс Joystiq представив фото постера, який буде включений в попереднє замовлення Destiny на GameStop, та документацію до плакату, з якої з'ясовувалися особливості гри. Крім того, французький онлайн-магазин Micromania розмістив у себе гру, вказавши, що вона вийде 6 жовтня на PS3 і Xbox 360[9].

Наступного дня, 17 лютого, Bungie представила невеликий відеоролик Destiny, який розкривав деякі подробиці гри і демонстрував ігровий процес. В цей же день були показані нові арти, що показують зруйновану Землю[10][11].

На офіційному сайті гри були виявлені рядки коду зі згадками PC, PS4, Xbox 720, Wii U і PlayStation Vita[12]. 21 лютого засновник Bungie Джейсон Джонс в новому трейлері гри анонсував Destiny для PlayStation 4. Пізніше Activision підтвердила, що гра буде доступна на старті нової консолі.

На GDC 2013 Bungie продемонструвала нові арти і відео, що показують процес створення персонажів трьох ігрових класів: Титан (англ. Titan), Чародій (англ. Warlock) і Мисливець (англ. Hunter). Також на конференції було докладніше розказано про три раси, доступні гравцям при створенні власного персонажа.

В інтерв'ю X360 Magazine Джозеф Стейтен сказав, що на майбутній виставці E3 2013 будуть розкриті нові деталі про Destiny та повідомив, що в Destiny гравці зможуть створити власну легенду та історію[13]. В інтерв'ю Gamespot Стейтен розповів про проекти, що надихнули Bungie на створення Destiny, серед яких «Зоряний крейсер „Галактика“», «Загублені» і «Дроти».[14]

22 травня Bungie підтвердила про створення версії Destiny для Xbox One. 24 травня Activision опублікувала CG-трейлер гри під назвою «Закон джунглів». У ролику читання «Книги джунглів» Редьярда Кіплінга супроводжується бойовими сценами. В інтерв'ю порталу IGN старший сценарист Bungie Ерік Осборн сказав, що існує вірогідність виходу Destiny на ПК.

Виставка E3 2013[ред. | ред. код]

На виставці E3 2013 було представлено перше геймплейне відео гри. Дія ролика відбувалася на покинутій базі в Росії. У демонстрації Destiny з виставки був показаний уривок кооперативного проходження гри, супроводжуваний коментарями розробників.

Кріс Бутчер описав систему поєднання «безшовного» способу одиночних і кооперативних завдань, а також змагального елементу, в Destiny: «Ми розглядаємо публічні зони як особливі області всередині світу Destiny, увійшовши в які, ваша команда буде непомітно з'єднана з іншими командами. В цьому процесі не використовується ніякий інтерфейс, ніякі смуги завантаження і завантажувальні екрани — нічого з цього. Нам здається, саме в цих зонах любителі шутерів знайдуть саме те, що їх найбільше цікавить. Адже це, на нашу думку, щось нове, несподіване і неодмінно хвилююче».

По закінченню виставки, 25 червня, студія повідомила, що гра перейшла в стан пре-альфа версії. Також було повідомлено про можливість впровадження системи мікротранзакцій.

30 липня в офіційному блозі Bungie з'явився запис, що гравці в Destiny зможуть ігнорувати мультиплеєр: «Що стосується гри поодинці, це питання досі часто приходить до нас, і ми щасливі знову на нього відповісти. Якщо ви зовсім не хочете отримувати кооперативний або змагальний досвід в Destiny, і якщо ви хочете переживати кожну кінематографічність сцену в самоті, у вас буде така можливість. Ми впевнені, що [в цьому випадку] ви отримаєте набагато менше задоволення, і ми думаємо, що вам буде важко опиратися привабливості нашого кооперативного досвіду, але коли ми говоримо, що створюємо заняття для будь-якого настрою, це включає в себе гравців, які не хочуть приєднуватися до компанії».

Виставка Gamescom 2013[ред. | ред. код]

На ігровій виставці Gamescom 2013, що проходила з 21 по 25 серпня в Кельні, розробники продемонстрували нові скріншоти і відеоролик, а також поділилися подробицями про мультиплеєр Destiny: в грі будуть локації, звані Public Spaces (укр. Публічні місця), де гравці або команди гравців зможуть перетнутися з іншими командами і бійцями під час своїх пригод. В деяких Public Spaces відбуватимуться Public Events (укр. Публічні події) — короткі сутички, де кілька гравців співпрацюють для перемоги над спільним ворогом і збору цінного луту. На цій же виставці гра Bungie була удостоєна чотирьох нагород — як найкраща гра на PlayStation, найкращий екшн, найкраща мультиплеєрна онлайн-гра і як найкраща гра Gamescom.

Подальша розробка[ред. | ред. код]

6 вересня блоґ PlayStation опублікував інтерв'ю з менеджерів спільноти Девідом Дейген з Bungie, в якому він розповів, що гравці зможуть екіпірувати три види зброї в будь-який момент, та про систему вдосконалення зброї[15].

25 вересня стало відомо, що Джозеф Стейтен покине проект. 1 жовтня було продемонстровано новий трейлер гри, який показував битви на Місяці. Пізніше стала доступна версія з російським перекладом. Також стало відомо, що гравці можуть отримати доступ до бета-тестування Destiny, оформивши попереднє замовлення замовлення. Наступного дня з'явилися нові концепт-арти.

4 листопада Ерік Осборн розповів, що компанія зробить версію Destiny для ПК лише в разі вдалого запуску на консолях: «Виходити відразу на чотирьох платформах — складне випробування, і в той же час шанс заробити нову аудиторію. Ми знаємо, багато хто хоче гру на PC, і багато хто готовий платити гроші за це. Але ми повинні бути повністю сконцентровані на тому, що вже почали, і в жодному разі не розсіюватися. Це може тільки зашкодити грі. Тому зараз ми націлені тільки на чотири платформи». 7 грудня Bungie оголосила точну дату виходу гри — 9 вересня 2014.

Доповнення[ред. | ред. код]

The Dark Below — додає персонажа Еріс Морн (англ. Eris Morn), нові сюжетні місії з протистояння божеству Кро́та (англ. Crota), три карти, рейд «Crota's End» на шість осіб і кооперативне випробування «The Will of Crota». В The Dark Below рівень розвитку персонажа збільшений до 32-го рівня. Крім того доповнення включає нову зброю, обладунки та предмети. Вийшло 9 грудня 2014 року[16].

House of Wolves — додає нові сюжетні місії, а також контракти на знищення зрадників з «Дому Вовків». Крім того включає зону «Prison of Elders» для PvE-битв, багатокористувацьку подію «The Trials of Osiris», перероблений режим Crucible, нову зброю і броню. Максимальний рівень розвитку персонажа в доповненні піднятий до 34-го рівня. Також House of Wolves входить до комплекту Destiny Expansion Pass. Доповнення вийшло 20 травня 2015 року[17].

The Taken King — масштабне доповнення, в якому Орікс, батько вбитого Кроти, збирає армію поневолених ним істот для знищення Сонячної системи та одноосібного правління Темрявою[18]. Крім сюжетної кампанії додає нові місії, супротивників, багатокористувацькі карти, види зброї і броні. В доповненні фігурує нова раса Уражених (англ. Taken), що служить Оріксу і складається з відомих за ранішими подіями істот, але котрі володіють новими здібностями. За словами розробників до виходу доповнення, це мало бути найємнісніше доповнення, яке можна порівняти з окремою грою.

Воно змінює систему підвищення рівнів, вводить показник Світла як середнє арифметичне броні й атаки. Інвентар та кількість одночасних завдань збільшилися. З'явився предмет, який дозволяє миттєво досягнути 25-го рівня й розблокувати «кампанію The Taken King». Також доповнення ввело нові режими: «Rift» і «Mayhem». В «Rift» слід добути спеціальний предмет «Іскру» на карті та донести його на базу противника. В «Mayhem» — командно боротися в наборі очок, при цьому перезарядка здібностей гравців відбувається дуже швидко[19]. Особливий режим з кооперативним знищенням низки босів «Court of Oryx» відкривається в разі пожертвування екіпіровки, а його складність залежить від цінності пожертви. Він доступний тільки в локації «Dreadnaught»[20].

В ході розробки Bungie надали гравцям можливість зробити свого персонажа героєм автоматично згенерованого трейлера[21]. Вийшло доповнення 15 вересня 2015 року.

Rise of Iron — містить місії, пов'язані з Залізними лордами — легендарними людьми, що пожертвували собою заради порятунку людства від нанотехнології SIVA. Палі якимось чином дісталися до SIVA і скористалися технологією для власного посилення. Єдиний вцілілий Залізний лорд супроводжує героїв у подоланні цієї загрози. Крім того містить додаткові квести, ворогів, локації, зброю і обладунки, рейд на шість осіб і підвищує максимум Світла[22].

Оцінки та відгуки[ред. | ред. код]

Огляди
Світові
ВиданняОцінка
CVG8/10[27]
Eurogamer8/10[28]
Game Informer8.75/10[29]
GameSpot6/10[31]
GamesRadar4.5/5 зірок[30]
GameTrailers8/10[32]
Giant Bomb3/5 зірок[33]
IGN7.8/10[34]
Joystiq4/5 зірок[35]
OXM8/10[36]
Hardcore Gamer4/5[38]
Агрегатори
АгрегаторОцінка
GameRankings(XONE) 78.55%[23]
(PS4) 76,83 %[24]
Metacritic(PS4) 76/100[25]
(XONE) 75/100[26]

Destiny отримала загалом позитивні відгуки. Сайти-агрегатори GameRankings і Metacritic дали версії для Xbox One 78,55 % в перерахунку на 10 оглядів і 75 зі 100 балів на основі 11 оглядів відповідно[23][26]. Версія для PlayStation 4 зібрала 76,83 %, заснованих на 64 оглядах і 76/100 на основі 95 оглядів[24][25].

«Ігромания» поставила грі 8 з 10, підсумувавши свою рецензію наступним чином: «Ідея схрестити ММО з повноцінним одиночним сюжетом не нова… Проте Destiny… пропонує ще й механіку, завдяки якій гру не соромно поставити поряд з найкращими одиночними шутерами. І все-таки поки здається, що Bungie створили не повноцінну гру, а основу для подальшого зростання. Подивимося, що буде через рік»[39].

Український оглядач PlayUA дав грі 80 зі 100 балів із зазначенням «Варто оплесків», в підсумку відзначивши: «Не зважаючи на все описане, у Destiny залишився найважливіший елемент MMO — випробування… Bungie мотивує вас качатися далі і далі, повертатися в Destiny раз за разом»[40].

Станом на листопад 2015 року кількість зареєстрованих гравців у Destiny склала понад 25 млн[41].

Нагороди[ред. | ред. код]

E3 2013:

 • PlayStation Universe: Найкращий шутер (англ. Best Shooter)
 • PlayStation Universe: Найкраща багатокористувацька гра (англ. Best Multiplayer Game)
 • Gaming Trend: Найкраща нова франшиза (англ. Best New Franchise)
 • Ars Technica: Найкраща графіка (англ. Best Graphics)
 • IGN Italia: Найкраща гра для PS4 (англ. Best PS4 Game)

Gamescom 2013:

 • Найкраще на Gamescom (англ. Best of Gamescom)
 • Найкраща Екшн-гра (англ. Best action game)
 • Найкраща консольна гра Sony PlayStation (англ. Best console game Sony PlayStation)
 • Найкраща онлайн-багатокористувацька гра (англ. Best online multiplayer game)
 • GamesRadar: Найкращий шутер 2014 (англ. Best Shooter 2014)
 • PS Nation: Найкращий мультиплеєр (PS3, PS4) (англ. Best Multiplayer (PS3, PS4))

[42]

Продовження[ред. | ред. код]

У 2016 році Bungie анонсували крупне доповнення Destiny і, неофіційно, продовження, Destiny 2[43]. Офіційний же анонс другої частини відбувся 27 березня 2017 року[44]. Гру було випущено восени 2017 року для Microsoft Windows, PlayStation 4 і Xbox One. Вона сюжетно та ідейно продовжує оригінальну гру. Останнє місто пало і Стражі повинні відвоювати втрачене.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Destiny Wiki Guide
 2. Reveal Trailer — Official Destiny ViDoc: Pathways Out of Darkness
 3. Sipple, Brian (2013). Bungie «Destiny» Tease Discovered in «Halo 3: ODST»; Studio Promises More Details. GameRant.com. GameRant.com. Процитовано March 6, 2013. 
 4. This is our Destiny
 5. Bungie будет рассказывать о Destiny на GDC 2013
 6. Bungie: інформація про Destiny «впродовж тижнів»
 7. Bungie Community Theatre, Act One
 8. Bungie Community Theatre, Act Two
 9. Чутки про Destiny перед анонсом
 10. Арты Destiny — разрушенная Земля
 11. Состоялся официальный анонс Destiny
 12. Слух: возможность выхода Destiny для PC не исключена
 13. Джозеф Стейтен: «Ці вибори реально важливі, але ми також хочемо упевнитися, що з плином часу ви будете розвивати свого персонажа новими і несподіваними способами, а броня і зброя, яку ви знаходите, стають частиною вас також, і еволюціонують. Наш намір в тому, щоб у міру того, як ви розвиваєте свого героїчного персонажа, існував реальний вибір в світі гри, який має значення, і були нові речі, які ви зможете знайти, щоб змінити [того] хто ви є. Ваш персонаж буде подорожувати через всі різноманітні режими. Таким чином, легенда, яку ви створюєте, речі, винесені з кампанії, речі, зароблені в змагальному мультиплеєрі — це все буде частиною даного узагальненого персонажа, який є Вами в світі гри»
 14. Джозеф Стейтен: «Коли ми робили Halo, ми дивилися фільми. Але для Destiny більше підходять телевізійні драми. Коли ти створюєш світ, ти хочеш постійно удосконалювати його. Це допомогло нам зрозуміти, як побудувати тривале і по-справжньому цікаве оповідання. Я думаю, що зараз ми проводимо куди більше часу за переглядом серіалів, ніж фільмів. І вони дуже впливають на те, як ми пишемо нашу історію». Він згадав, що співробітники студії переглядали такі телешоу, як: «Зоряний крейсер „Галактика“», «Залишитися в живих» і «Прослушка».
 15. Девід Дейген: «Двоє людей можуть виглядати так, ніби у них однакова зброя в руках, але вона буде поводити себе зовсім по-різному, на основі переваг гравця»
 16. EXPANSION I THE DARK BELOW. Архів оригіналу за 10 травень 2015. Процитовано 21 травень 2015. 
 17. EXPANSION II HOUSE OF WOLVES. Архів оригіналу за 10 травень 2015. Процитовано 21 травень 2015. 
 18. Destiny: The Taken King. destinythegame. Архів оригіналу за 18 червень 2015. 
 19. Destiny: The Taken King — впечатляющая работа над ошибками. Рецензия. 3DNews - Daily Digital Digest. Процитовано 2015-11-06. 
 20. Here's how Destiny: The Taken King's new Court of Oryx mode works. Polygon. Процитовано 2015-09-06. 
 21. Игроки в Destiny могут создать посвящённые их персонажам трейлеры. Процитовано 2015-09-16. 
 22. Destiny: Rise of Iron | Official Site of Destiny the Game. www.destinythegame.com. Архів оригіналу за 2016-10-10. Процитовано 2016-10-08. 
 23. а б Destiny for Xbox One. GameRankings. CBS Interactive. Процитовано October 20, 2014. 
 24. а б Destiny for PlayStation 4. GameRankings. CBS Interactive. Процитовано October 20, 2014. 
 25. а б Destiny for PlayStation 4 Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано October 20, 2014. 
 26. а б Destiny for Xbox One Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано October 20, 2014. 
 27. Schilling, Chris (September 12, 2014). Destiny launch review: Bungie's shared world shooter plays it safe. Computer and Video Games. Future plc. Процитовано September 14, 2014. 
 28. Welsh, Oli (September 17, 2014). Destiny Review. Eurogamer. Процитовано September 17, 2014. 
 29. Miller, Matt (September 15, 2014). Destiny: Flawed Structure, Engrossing Action. Game Informer. Процитовано September 16, 2014. 
 30. Houghton, David (September 19, 2014). Destiny Review. GamesRadar. Процитовано September 19, 2014. 
 31. VanOrd, Kevin (September 12, 2014). Destiny Review. GameSpot. Процитовано September 12, 2014. 
 32. Jones, Brandon (September 14, 2014). Destiny Review. GameTrailers. Процитовано September 15, 2014. 
 33. Gerstmann, Jeff (September 12, 2014). Destiny Review. Giant Bomb. Процитовано September 30, 2014. 
 34. Ingenito, Vince (September 3, 2014). Destiny Review. IGN. Процитовано December 22, 2014. 
 35. Mitchell, Richard (September 16, 2014). Destiny review: Loot Loop. Joystiq. Архів оригіналу за вересень 28, 2014. Процитовано September 30, 2014. 
 36. Evans-Thirlwell, Edwin (September 12, 2014). Review: Destiny Xbox One. Official Xbox Magazine. Future plc. Процитовано September 14, 2014. 
 37. Kollar, Philip; Gies, Arthur (September 12, 2014). Destiny review: no fate. Polygon. Vox Media. Процитовано September 14, 2014. 
 38. Hannley, Steve (September 11, 2014). Review: Destiny. Hardcore Gamer. Процитовано September 30, 2014. 
 39. Игромания.ру -> Рецензии: Destiny
 40. PlayUA: Огляд Destiny
 41. Activision | Blizzard: Activision Blizzard Announces Agreement to Acquire King Digital Entertainment and Better-Than-Expected Third Quarter 2015 Financial Results. investor.activision.com. Процитовано 2015-11-06. 
 42. http://www.destinythegame.com/news/awards Архівовано 11 квітень 2015 у Wayback Machine. DESTINY — OFFICIAL AWARDS AND NOMINATIONS]
 43. Schreier, Jason. The Great Destiny Malaise Of 2016. Kotaku (en-US). Процитовано 2016-02-15. 
 44. Bungie officially announces Destiny 2. The Verge. 2017-03-27. Процитовано 2017-03-28. 

Посилання[ред. | ред. код]