Deutsche Fotothek

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип Deutsche Fotothek

Deutsche Fotothek — бібліотека зображень в Дрездені, що містить більш як два мільйони одиниць зберігання, з яких понад 850 тисяч оцифровані та доступні онлайн. Тематика зображень найрізноманітніша — мистецтво, архітектура, географія, історія музики та економіки. Фонд поповнюють університети, організації та приватні особи.

Історія[ред. | ред. код]

1924 року в Дрездені було утворено Саксонську земельну установу з зображень (нім. Saechsische Landesbildstelle), при якій у 1925 році почав функціонувати Земельний фотоархів (нім. Photographische Landesarchiv) — майбутня Deutsche Fotothek. До 1944 року у фонді налічувалося 47 тисяч негативів і 65 тисяч діапозитивів.

Невивезені з Дрездена фонди фототеки були знищені під час авіанальотів у лютому 1945-го. Влітку 1946-о архів запрацював знову. З 1951 року він переїхав до Будинку станів[de] (нім. Sächsisches Ständehaus). 1961 року архів став частиною державної берлінської бібліотеки, а з 1983 року й донині фототека є підрозділом Саксонської державної та університетської бібліотеки[de].

Співпраця із фондом Вікімедіа[ред. | ред. код]

Навесні 2009 року Deutsche Fotothek передала під ліцензією CC-BY-SA (версії 3.0) фонду Вікімедіа приблизно 250 тисяч зображень. [1] Всі вони розміщені на Вікісховищі та доступні для використання.[2]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Пресс-релиз Deutsche Fotothek, 31 марта 2009 [Архівовано 24 вересня 2015 у Wayback Machine.] (нім.)
  2. Зображення були завантажені спеціальним ботом FotothekBot і знаходяться в категорії Images from the Deutsche Fotothek

Посилання[ред. | ред. код]