Devil doll

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Devil Doll
Основна інформація
Жанр Готичний рок
Симфонічний метал
Прогресивний рок
Роки 1987-1997
Країна Італія
Югославія
Лейбл Hurdy Gurdy
Склад Mr. Doctor, Francesco Carta, Sasha Olenjuk, Bor Zuljan, Jani Hace,Roman Ratej, Davor Klaric, Michel Fantini Jesurum
Колишні
учасники
Edoardo Beato, Katia Giubbilei, Albert Dorigo, Rick Bosco, Roberto Dani, Lucko Kodermac

Devil Doll — італійсько-югославська експериментальна рок група сформована людиною під псевдонімом «Mr.Doctor». Напрям групи поєднує в собі багато стилів. У Devil Doll можна почути Gothic rock, Symphonic rock, Art rock, Progressive rock і інші напрямки.

Історія[ред.ред. код]

Проект почав існувати на весні 1987 року, коли Mr.Doctor з'єднав дві версії «ляльки» — югославську (Любляна) і італійську (Венеція). Цього ж року «Ляльки» записали «The Mark Of The Beast». Цю композицію Mr.Doctor створив у єдиному екземплярі, для власного прослуховування. На сесію у люблянській «Tivoli Studios» був запрошений молодий звукоінженер Юрій Тоні. Матеріал йому так сподобався, що Юрій залишився співпрацювати з Devil Doll на наступні 10 років. У 1988 році група почала роботу над новим проектом — «The Girl Who Was… Death». Перший офіційний альбом вийшов на лейблі «Hurdy Gurdy», організованим італійським фан-клубом у Венеції. В кінці цього року пройшли перші концерти в підтримку альбому. Під час цих концертів були реалізовані 150 (з 500) копій альбому, а решту 350 Mr.Doctor власноручно знищив. В наступному році група працювала над записом 45-ти хвилинної композиції, що мала лягти в основу альбому «The black holes of the mind», але проект не був реалізований. У 1990 році вийшов другий офіційний альбом «Eliogabalus». Третій альбом «Sacrilegium» вийшов у 1991 році, а наступного року його концертна версія. У 1993-му році Devil Doll записує саундтрек до фільму поставленим самим Mr.Doctor — «The Sacrilege Of Fatal Arms». Всі 900 екземплярів розійшлися за декілька днів. Літом цього ж року розпочався запис четвертого альбому, але коли багато роботи вже було зроблено на студії сталася пожежа внаслідок якої Юрій Тоні потрапив у лікарню, а всі записи згоріли. Mr.Doctor довгий час не хотів переписувати все знову, але все ж у 1996-му році вийшов альбом «Dies Irae». Це останній альбом Devil Doll.

Кінцевий склад[ред.ред. код]

  • Mr. Doctor — вокал
  • Francesco Carta — фортепіано
  • Sasha Olenjuk — скрипка
  • Bor Zuljan — гітара
  • Jani Hace — бас
  • Roman Ratej — ударні
  • Davor Klaric — клавішні
  • Michel Fantini Jesurum — орган

Дискографія[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • [1]
  • Використано матеріали з англійської та польської вікіпедії.