Diebold Nixdorf

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Diebold Nixdorf
Тип Публічна компанія
Форма власності Акціонерне товариство
Засновано 1859корпорація з 1876
Засновник(и) Charles Diebold[d]
Штаб-квартира Грін, Огайо, США
Філії Diebold North America / Europe, Middle East and Africa / Asia Pacific / Latin America
Ключові особи Енді Маттес (CEO)
Продукція Банкомати, Банківські сейфи, Програмне забезпечення для банків, Засоби фізичної безпеки для банків
Операційний прибуток (EBIT) $117.0 млн. доларів США
Чистий прибуток $76.8 млн. доларів США
Співробітники 15 000
Дочірні компанії Procomp Industria Eletronica S.A., Phoenix Interactive Design, Cryptera
Сайт www.dieboldnixdorf.com

CMNS: Diebold Nixdorf на Вікісховищі

Diebold, Incorporated — виробник комплексних систем самообслуговування та безпеки для банків та інших фінансових установ. Зокрема, компанія виробляє банкомати, сейфи, банківські сховища, торговельні автомати, розроблює програмні засоби з безпеки та управління банкоматами тощо.

Diebold заснована у 1859 р. як компанія, що виробляє системи безпеки для банків, під назвою "Diebold Bahmann Safe Company". Засновник компанії - Чарльз Діболд, мігрант з Німеччини. Після корпоратизації у 1876 р. компанія змінила назву на "Diebold Safe & Lock Company".

Під час Другої Світової війни компанія спеціалізувалась на виготовленні броні для танків та броньованих машин. У 1943 р. компанія, прагнучи відобразити диверсифікацію виробництва, змінює назву на Diebold, Incorporated.

У 1967 році на конференції з автоматизації, організованої Американською Банківською Асоціацією, Diebold представила прототип багатофункціонального банкомату. Акції компанії з 1964 року котируються на Нью-Йоркській фондовій біржі під символом DBD.

З 1990 по 1998 р.р. міжнародний бізнес Diebold здійснювала у партнерстві з компанією IBM через спільне підприємство InterBold. В 1998 р. компанія Diebold викупила частку IBM у спільному підприємстві.

З 1999 року продукція Diebold представлена на світових ринках під власною торговельною маркою. У 2015 році оголосила про об'єднання з іншим відомим виробником апаратних та програмних рішень для фінансового сектору - компанією Wincor Nixdorf, Німеччина. Процес об'єднання завершився у 2016 р., об'єднана компанія отримала назву Diebold Nixdorf. За оцінками, завдяки об'єднанню Diebold Nixdorf контролює 35% світового ринку банкоматів.

Цікаво, що у 2001 р. Національний архів США доручив компанії зберігати найбільш цінні документи держави - зокрема, оригінальні примірники Конституції США, Біллю про права, Декларації про незалежність.