Ding-a-dong (пісня)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Ding-a-dong»
Пісня Teach-In і Teach-In
Випущено1975
Жанрпоп
Мованідерландська
Автор слівWill Luikingad і Eddy Ouwensd
КомпозиторDick Bakkerd

Музичне відео
«Ding-a-dong» на YouTube

«Ding-a-dong» (оригінальна голландська назва: «Ding dinge dong», як це було введено в заголовки під час трансляції) — це назва пісні-переможця на Євробаченні 1975 року. Її співав Teach-In, представляючи Нідерланди, а написали Дік Баккер, Уілл Луікінга та Едді Овенс. Пісня потрапила на перше місце як у швейцарському, так і в норвезькому чарті синглів.

Історія

[ред. | ред. код]

Хіт «Ding-a-dong» відзначився тим, що став одним із переможців Євробачення, який мав химерні або зовсім безглузді назви чи тексти. Він пішов слідами «La La La» Массіель в 1968 році та «Boom Bang-a-Bang» Лулу в 1969 році, а пізніше були Herreys із «Diggi-Loo Diggi-Ley» в 1984 році. «Ding-a-dong» був виконаний першим у ніч перформансу (перед ірландським The Swarbriggs з «Для чого друзі»). Пісня стала першим переможцем за вже звичною системою голосування на Євробаченні, згідно з якою кожна країна присуджує бали 1–8, 10 та 12. На кінець голосування вона отримала 152 бали, посівши перше місце в дев'ятнадцяти місцях. Як перша пісня, виконана протягом вечора, перемога суперечила тому факту, що успіх зазвичай доходив до пісень, які виконувались пізніше в ефірі. За словами автора та історика Джона Кеннеді О'Коннора «Конкурс пісні Євробачення. Офіційна історія», це був перший з трьох випадків, коли перша пісня виграла конкурс, другий був наступного року в 1976 році, а третій — в 1984 р.

Пісня, виконана повністю англійською мовою, була підбадьорливою одою позитивної думки; хоча пісня написана повністю в мінорному тоні. Гурт співає, що слід «заспівати пісню, яка звучить як дінг дінг-а-дон», коли хтось відчуває себе нещасним, і продовжує «Дін-а-дон щогодини, коли ви берете квітку. Навіть коли вашого коханого немає, немає, немає». У ніч на Голландський національний пісенний конкурс, коли пісня вже була відібрана, Альберт Вест і Деббі змагалися з Teach-In за честь виступу. [джерело?]

В оригінальній голландській версії «ding-a-dong» описує серцебиття співачки, згадуючи розлуку з коханим у минулому. Окрім «ding-a-dong», у тексті також є «bim-bam-bom», що представляє страшне серцебиття та «tikke- (tikke) -tak» для тикання годинника, очікуючи повернення коханця: 

Is ‘t lang geleden? Dat mijn hart je riep met z’n ding-dinge-dong?
Is ‘t lang geleden? Is ‘t lang geleden? In de zomerzon ging het bim-bam-bom.
Tikke-tak gingen uren, hoelang zou ‘t duren?

Переклад:

Це давно? Що моє серце покликало вас своїм дзвін-дінь-а-донгом?
Це давно? Це давно? У літнє сонце воно пішло бім-бам-бом.
Тик-так пішов годинами, скільки часу це зайняло б?

Пісня досягла 13-го місця в чарті Великої Британії для синглів, і Teach-In також записала пісню німецькою мовою як «Ding ding-a-dong». 

Угорський співак Андраш Чонка також записав угорськомовну версію «Ding Dong» у 2001 році. [1]

Чарти

[ред. | ред. код]
Діаграми (1975) Найвища позиція
Австралія ( Kent Music Report ) [2] 64
Швейцарський хітпарад 1
UK Singles Chart 13
Dutch Singles Chart 3
Norwegian Singles Chart 1
Irish Singles Chart 8
US Easy Listening 22

Обкладинки

[ред. | ред. код]

обкладинка beFour

[ред. | ред. код]
«Ding-a-dong»
Пісня Teach-In і Teach-In
Випущено1975
Жанрпоп
Мованідерландська
Автор слівWill Luikingad і Eddy Ouwensd
КомпозиторDick Bakkerd

Музичне відео
«Ding-a-dong» на YouTube

«Ding-a-Dong» також був записаний німецькою групою beFour для їх четвертого студійного альбому Friends 4 Ever і випущений як другий сингл у Німеччині, Австрії та Швейцарії.

Чарти
Чарт (2009) Найвища позиція
German Singles Chart 61

Інші обкладинки

[ред. | ред. код]

Едвін Коллінз зробив кавер на пісню для Eurotrash.

Російські музиканти Альона Апіна і Мурат Насиров записали на мелодію пісні «Дін-а-Дон» кавер-версію з російським текстом «Лунные ночи» в 1997 році. [3]

Бессі Аргіракі (Μπέσσυ Αργυράκη) заспівала кавер-версію пісні грецькою мовою, включений до її LP «Robert & Bessie» (1975). [4]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Zhuk, Alexandr (5 вересня 2017). Encyclopedia of Hungarian rock. Volume one. Litres. ISBN 9785457918016. Архів оригіналу за 13 травня 2021. Процитовано 13 травня 2021.
  2. Kent, David (1993). Australian Chart Book 1970–1992. St Ives, NSW: Australian Chart Book. с. 306. ISBN 0-646-11917-6.
  3. Алёна Апина И Мурат Насыров – Лунные Ночи на YouTube
  4. Ding a Dong - Μπέσσυ Αργυράκη на YouTube

Посилання

[ред. | ред. код]