Дініхтис

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Dinichthyidae)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dinichthys
Реконструкція нижньої щелепи
Реконструкція нижньої щелепи
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Панцирні риби (Placodermi)
Ряд: Артродіри (Arthrodira)
Родина: Dinichthyidae
Newberry, 1868
Рід: Dinichthys
Newberry, 1868
Вид: Dinichthys herzeri
Newberry, 1873
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Dinichthys
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Dinichthys
EOL logo.svg EOL: 4655857
Fossilworks: 117975

Дініхтис (Dinichthys) — монотипний рід вимерлих панцирних риб ряду артродір. Жив у кінці девонського періоду (фаменський вік), близько 370–360 млн років тому[1]. За розміром, формою і за займаною екологічною нішею був близький до широко відомого Dunkleosteus. Скам'янілості відомі з Канади і США[2].

Описано Джоном Ньюберрі в 1873 році по залишках щелеп і даху черепа. Протягом понад сто років до цього роду включали багато видів великих артродір (в тому числі види, які зараз відносять до родів Dunkleosteus, Eastmanosteus і Titanichthys), а до родини Dinichthyidae включали багато родів. Зараз в цій родині залишений тільки один рід — Dinichthys — з єдиним видом Dinichthys herzeri[3].

Спочатку до цього роду відносили і вид Dinichthys terrelli, описаний Джоном Ньюберрі в 1873 році. На початку XX століття були знайдені повні скелети цього виду[4], тоді як Dinichthys herzeri був відомий тільки за фрагментами. У результаті D. terrelli служив основою для реконструкцій дініхтиса навіть після того, як його виділили в окремий рід Dunkleosteus, перейменувавши в Dunkleosteus terrelli (це зробив у 1956 році Жан-П'єр Леман (Jean Pierre Lehman)). У результаті вийшло, що більшість реконструкцій дініхтиса насправді відносяться до дунклеостеуса.

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Міжнародна стратиграфічна шкала (версія за серпень 2012) на сайті Міжнародної комісії з стратиграфії
  2. † Dinichthys Newberry 1873 (armour-plated fish) Paleobiology Database Accessdate 2012-10-30
  3. Carr R.K., Hlavin V.J. Two new species of Dunkleosteus Lehman, 1956, from the Ohio Shale Formation (USA, Famennian) and the Kettle Point Formation (Canada, Upper Devonian), and a cladistic analysis of the Eubrachythoraci (Placodermi, Arthrodira) // Zoological Journal of the Linnean Society. — 2010. — Vol. 159, Issue 1. — P. 195–222. | Year = 2010
  4. Branson, E. B. Notes on Dinichthys terrelli with a restoration // The Ohio Naturalist. — 1908. — Vol. 8, Issue 8. — P. 363–369. [1]