Direct Media Interface

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Direct Media Interface, скор. DMI - послідовна шина, розроблена фірмою Intel для з'єднання південного моста (ICH) материнської плати c північним (MCH або GMCH). Вперше DMI використана в чипсетах сімейства Intel 915 з південним мостом ICH6 в 2004 році . Серверні чипсети використовують схожий інтерфейс, званий Enterprise Southbridge Interface (ESI).

Пропускна здатність шини DMI першого покоління становить 2 ГБ / сек, що значно вище, ніж пропускна здатність шини Hub Link (266 МБ / сек), яка використовується для зв'язку між північним і південним мостами в чіпсетах Intel 815/845/848/850/865 / 875. Разом з цим, смуга пропускання 2 ГБ/сек (по 1 ГБ/сек в кожному напрямку) ділиться з іншими пристроями (наприклад, PCI Express x1, PCI, HD Audio, жорсткі диски), так що фактично її ширина менше.

У материнських платах для процесорів з роз'ємом LGA 1156 (тобто для Core i3, Core i5 і деяких серій Core i7 і Xeon) і з вбудованим контролером пам'яті, DMI використовується для під'єднання чипсета (PCH) безпосередньо до процесора . (Процесори серії Core i7 для LGA 1366 під'єднується до чипсету через шину QPI.)

DMI є пропрієтарною технологією Intel. У 2009 році Intel відмовилася ліцензувати шину DMI фірмі Nvidia. Оскільки підтримка DMI вбудована в процесори з ядрами Lynnfield і Clarkdale для роз'єму LGA 1156 і використовується для під'єднання до чипсету, Nvidia фактично втратила право виробляти чипсети для більшої частини нових процесорів Intel .

Див. також[ред.ред. код]