Directory of Open Access Journals

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Directory of Open Access Journals
Логотип
Directory of Open Access Journals.png
Посилання doaj.org
Комерційний Ні
Тип онлайн каталог
Реєстрація за вибором
Мови англійська
Власник Infrastructure Services for Open Accessd
Автор Лундський університет і Lars Bjørnshauged
Започатковано 2003 (19 років)
Стан в безперервному процесі роботи (perpetual work-in-progress)
Рейтинг Alexa 22 784[1], 33 050[2], 82 141[3] і 36 069[4]

Directory of Open Access Journals (DOAJ) — міжнародний мультидисциплінарний каталог журналів відкритого доступу. Містить понад 10000 назв наукових журналів та метадані статей цих журналів. Каталог прагне охопити усі відкриті наукові журнали, що дотримуються загальних принципів якості наукових видань[5], і тим самим сприяти їх поширенню, використанню та популяризації руху Відкритого доступу[6].

DOAJ існує коштом спонсорської підтримки й не залежить від жодних державних, чи приватних організацій. Будь-який відкритий рецензований журнал може бути доданий до каталогу за умови відповідності критеріям DOAJ[7].[8]

Історія[ред. | ред. код]

Directory of Open Access Journals було створено у 2003 році за фінансової підтримки Інституту відкритого суспільства (Open Society Institute, OSI) та коаліції наукових видань та академічних ресурсів SPARC на базі бібліотеки Лундського університету.

Reapplication[ред. | ред. код]

У березні 2014 року, з метою очищення каталогу від неякісних видань, у DOAJ було розпочато процес перевірки (reapplication) включених журналів, який мав закінчитися у березні 2016 року[9]. Для успішного проходження перевірки видавці повинні заповнити розширену анкету, при чому критерії потрапляння журналу в DOAJ було суттєво переглянуті задля гарантування якості вмісту каталогу.

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]