DmC: Devil May Cry

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
DmC: Devil May Cry
DmC Devil May Cry logo2.png
Розробник Велика Британія Ninja Theory
Польща QLOC (Win)
Видавець Японія Capcom
Композитор Noisia[d]
Частина серії Devil May Cry
Попередня гра серії Devil May Cry 4
Дата випуску Росія 15.01.2013
Європейський Союз 15.01.2013
США 15.01.2013
Японія 17.01.2013
Жанр(и) Екшн
Вікові
рейтинги

ESRB: M — Mature


PEGI: 16+
Платформа Xbox 360, PlayStation 3, Microsoft Windows і PlayStation 4
Рушій гри Unreal Engine 3
Режим гри одиночна гра
Носій DVD
Системні
вимоги

Мінімальні вимоги
ОС: Windows Vista/XP, Windows 7, Windows 8, Процессор: AMD Athlon X2 2.8 ГГц або кращий; Intel Core 2 Duo 2.4 ГГц або кращий, Пам'ять: 2 Гб, HDD: 8 Гб вільного місця, Відеокарта: ATI Radeon HD 3850 або краща; NVIDIA GeForce 8800GTS або краща, DirectX 9.0c та вище
Рекомендовані вимоги

ОС: Windows Vista/XP, Windows 7, Windows 8, Процессор: AMD Phenom II X4 3 ГГц або кращий; Intel Core 2 Quad 2.7 ГГц або кращий, Пам'ять: 4 Гб, HDD: 9 Гб вільного місця, Відеокарта: AMD Radeon HD 6950 або краща, DirectX 9.0c та вище
Керування клавіатура і миша, геймпад, EyeToy
Роздільність Геймпад, клавіатура і мишка
Сайт capcom.co.jp/dmc/

DmC: Devil May Cry — відеогра в жанрі слешер, створена Ninja Theory і видана Capcom для PC, PlayStation 3 і Xbox 360. Нова частина стала перезапуском франшизи Devil May Cry, ставши п'ятою грою в серії. Це перша гра франшизи, яка була розроблена не Capcom, а передана англійській студії Ninja Theory, хоча Capcom контролювала виробництво.

Версії для консолей надійшли у продаж 15 січня і 17 січня 2013 року. Версія для персональних комп'ютерів розроблялася польською студією QLOC і вийшла 25 січня 2013 року.

Слоган гри: Зустрінь своїх демонів (англ. Face your Demons).

Ігровий процес[ред.ред. код]

Місцем дії гри виступає звичний видимий світ і його потойбічне викривлене відображення — Лімбо. Гравець керує Данте — напів-ангелом, напів-демоном, який бореться з великою кількістю противників, представлених демонами. Демони володіють різними здібностями і тактиками, існують противники з певним вразливим місцем, або вразливі до одного типу зброї. Різна зброя має різні прийоми свого застосування, що здійснюється відповідними комбінаціями клавіш. В ході гри відкривається можливість «Демонічна сутність», при якій Данте збільшує свою силу і поступово відновлює здоров'я. В кінці кожного рівня вправність гравця оцінюється від D до SSS, що визначає підсумковий рахунок. На нього впливають кількість отриманих ушкоджень, використані предмети, затрачений час і смерті героя.

Під час місій зі знищених ворогів та елементів оточення випадають Сфери, які мають різне застосування, залежно від кольору. Червоні сфери необхідні для придбання предметів в Божественних статуях, які служать магазинами. Зелені сфери відновлюють частину шкали здоров'я Данте. Золоті сфери можуть бути придбані в Божественних статуях або знайдені по ходу місій. Ці сфери воскрешають Данте в разі загибелі. Їх не можна мати більше трьох штук. Білі сфери поступово заповнюють шкалу поліпшень, даючи врешті очко поліпшень для вдосконалення зброї або здібностей самого Данте.

Борючись з ворогами, гравець знаходить на рівнях колекційні предмети: Ключі, Пропащі душі і Секретні двері. Ключі та Секретні двері, які відкривають доступ до побічних місій, поділяються за рангами на мідні, срібні, золоті і зі слонової кістки. Двері відкриваються тільки ключем з того ж матеріалу, з якого складаються самі, і вимагають різної кількості ключів. Пропащі душі — це душі людей, що застрягли в Лімбо, рубаючи їх, Данте звільняє душі і отримує в нагороду червоні сфери.

Місцями трапляються головоломки, наприклад, розташувати символи в правильній послідовності, щоб відкрити двері.

Зброя Данте[ред.ред. код]

Зброя ближнього бою[ред.ред. код]

 • Rebellion (укр. Бунтівник) — незмінний меч Данте. Даний варіант меча сильно відрізняється від варіанту з попередніх ігор серії: він тонший і трохи коротший, та на його рукоятці немає черепа. Меч має три форми: стандартну, демонічну і ангельську. Данте не носить меч з собою: він матеріалізується у нього за спиною за його бажанням і, в основному, лише у Лімбо.
 • Osiris (укр. Озіріс) — ангельська форма меча, виконана в вигляді довгої коси блакитного відтінку. З її допомогою Данте здатний здійснювати швидкі і довгі атаки, але вони завдають малої шкоди в ланцюжку ударів, що допомагає йому утримувати ворогів у повітрі, а також їх атакувати, коли вони оточили Данте. Також необхідна для знищення демонів блакитного відтінку, які реагують лише на атаки Озіріса.
  • Ophion Angel Lift (укр. Ангельський підйомник Офіону) — форма ангельської коси, являє собою батіг з подобою зміїної пащі на кінці. За допомогою батога Данте може притягатися до ворогів і до деяких особливих виступів, що є частиною бойового процесу і вирішення головоломок.[1]
 • Arbiter (укр. Арбітр) — демонічна форма меча у вигляді чорної сокири з яскраво-червоним лезом. Зброя є повною протилежністю Озіріса: замість довгих і швидких ударів, гравець здатний завдавати повільні і короткі, але нищівні за силою удари, які, в основному, акцентуються на одному-двох демонах. Необхідна для знищення ворогів червонуватого відтінку, які реагують тільки на удари Арбітра, а також особливих дверей для проходження.
  • Ophion Demon Pull (укр. Демонічна тяга Офіон) — нова форма демонічної сокири. Являє собою гак з подобою трипалої клешні на кінці. За допомогою тяги Данте здатний притягати до себе супротивників, а також виривати або притягати деякі платформи та об'єкти, що є частиною бойового процесу і рішення головоломок.
 • Eryx (укр. Ерікс) — зброя ближнього бою демонічної форми. Виглядає, як непропорційно великі кам'яні руки з вогняними шрамами, охоплені полум'ям. Данте може наносити як звичайні атаки, так і заряджені, повільні, але нищівні удари. Еріксен використовується для жонглювання ворогами і парирування їх атак, а також для розбивання особливих кристалів, які перешкоджають проходженню, і необхідний для знищення особливих ворогів. Еріксен повільніший Бунтівника, але швидший Арбітра.
 • Aquila (укр. Аквіла — Орел) — зброя ближнього бою ангельської форми. Являє собою метальні глефи. Данте здатний атакувати ними всіх ворогів навколо себе, причому на більшій відстані, ніж Озіріс. Також Данте здатний притягати всіх ворогів навколо себе. Як і Озіріс, Аквіла допомагає у битві з особливими ворогами. За швидкістю Аквіла перевершує решту зброї.

Зброя дальнього бою[ред.ред. код]

 • Ebony і Ivory (укр. Чорний і Білий) — пістолети Данте. На відміну від попередніх ігор серії, в якій Данте називав пістолети «хлопці», в даній грі Данте називає їх «подружками» (про що можна почути в одному з трейлерів, при цьому в субтитрах російської версії гри, він називає пістолети «хлоп'ята»). Як і раніше, Данте досконало володіє ними: він виконує акробатичні кульбіти, обертання. Також Данте здатний заряджати пістолети енергією, після чого одним пострілом вражає відразу декількох супротивників рикошетом. Автоматично прив'язуються до цілі.
 • Revenant (укр. Воскреслий — Потойбічний) — вкрай потужний обріз. Як і в попередніх іграх, здатний атакувати як одного супротивника, так і відразу декількох (Данте обертає зброю навколо себе). Також Данте здатний виробляти заряджений постріл величезної потужності.
 • Kablooey (укр. Електрошокер) — вогнепальна зброя, яка насправді є простим ТАЙЗЕром, але у Лімбо стає грізною зброєю. Шокер використовує вибухові заряди: гравець може спершу вистрілити, а потім підірвати заряд.

Персонажі[ред.ред. код]

Основні[ред.ред. код]

 • Данте (англ. Dante) (Тім Філліппс) — протагоніст гри. Данте є напівдемоном-напівангелом в людській подобі — Нефілімом. Ще будучи дитиною, Данте застав смерть своєї матері, чия душа тепер знаходиться в амулеті. Всю свою юність він пробув у різних виправних установах, де був оточений демонами. Вони настільки отруїли його життя, що Данте зненавидів їх і почав вбивати, в той час як самі демони, повністю контролюючи місто, виставили Данте терористом і намагаються знищити його, вважаючи його соромом для всіх демонів. Данте почав жити у фургончику, в парку атракціонів і мало чого пам'ятає про своє минуле.
 • Вергілій (англ. Vergil) (Девід де Латур) — брат-близнюк Данте, також є Нефілімом. Раніше він був відомий як «Людина в масці». Вергілій ріс окремо від Данте, в багатій родині. Будучи школярем, Вергілій написав надпотужну шифрувальну програму, що зробило його мільйонером. Його батьки були вбиті демонами. Щоб помститися, Вергілій створив таємну організацію, відому як «Порядок» (англ. The Order), яка знищує демонів, що намагаються захопити наш світ.
 • Кет (англ. Kat) (Сейдж Мірс) — таємнича дівчина зі здібностями медіума. Завдяки цьому вона здатна відвідувати Лімбо у вигляді фантома і лише спостерігати за подіями (на відміну від Данте, здатного фізично переміщатися у Лімбо). Є правою рукою глави «Порядку», що бореться проти демонів. Інформатор Данте під час його пригод у Лімбо. Також відомо, що саме Вергілій допоміг Кет приборкати її силу.
 • Ліліт (англ. Lilith) (Робін Райкер) — власниця нічного клубу, обраниця Мундуса. Вона вагітна від Мундуса і повинна народити йому дитину. Незважаючи на свою лояльність Мундусу, її більше цікавить сила і могутність. Убита Вергілієм, під час обміну її на Кет.
 • Мундус (англ. Mundus) (Луїс Хертем) — Король демонів, брат Спарди, головний антагоніст гри. Його правління налічує вже 9000 років. Мундус заточив Спарду за його зраду, а Єву вбив, вирвавши серце. Ховається під псевдонімом Кайл Райдер (англ. Kyle Rider) і використовує місцеві ЗМІ, видаючи себе за банкіра та благодійного діяча. Він носить військову форму і погони, що говорить про наявність у нього армії демонів. На лобі у нього три кругових шрами, які виглядають, як очі Мундуса з попередніх ігор. Мундус стежить за всім зі своєї вежі, а також через сотні камер на вулицях. Його сила настільки велика, що він здатний контролювати як демонів, так і місто в цілому. Головна мета Мундус — брати-Нефіліми, які, як свідчить пророцтво, здатні знищити Короля демонів.
 • Спарда (англ. Sparda) — легендарний Темний лицар, батько Данте і Вергілія, кровний брат Мундуса. За сюжетом він зрадив свого могутнього родича, покохавши ангела-жінку. Цей союз дав життя двом братам — Данте і Вергілію. Пізніше Мундус знайшов Спарду і заточив його в Пеклі, прирікаючи на вічний біль і страждання. За всю гру його обличчя не показується жодного разу, але в одному з відео його видно закутим в ланцюги.
 • Єва (англ. Eva) — ангел, дружина Спарди, мати Данте і Вергілія. Вона була вбита ще до подій гри самим Мундусом, що має свої відгуки в сюжеті: саме після її смерті Данте став більш жорстоким і вирішив винищувати демонів. Її душа укладена в амулеті Данте[2]
 • Фінеас (англ. Phineas) (Лу Бітті-мол.) — демон, друг Спарди. За це він був вигнаний Мундусом. Виглядає старим, а замість правої половини його голови перебуває імплантат з роботизованим оком[3]. Пошук цього самого ока є одним із завдань гравця. Він допомагає Данте відшукати слабке місце Мундуса. Ймовірно, Фінеас був створений на основі давньогрецького царя Фінея, який був засліплений богами за те, що передавав людям божественні таємниці.

Другорядні[ред.ред. код]

 • Лімбо (рос. Limbo) — саме місто, в якому відбуваються дії гри, є своєрідним супротивником. Його альтернативна форма перегороджує шлях гравцеві, блокуючи проходи і нацьковуючи демонів на Данте. Часом місто і саме намагається знищити гравця: його стіни стискаються, підлога і асфальт провалюються, предмети оточення розлітаються в сторони, а саме місто буквально розривається на частини, намагаючись зловити Данте в пастку. Часто на стінах з'являються загрозливі написи, на зразок «DIE», «COME CLOSER», «KILL DANTE» і «FUCK YOU DANTE». Все це відбувається під контролем Мундуса, який і направляє місто на знищення Данте.

Сюжет[ред.ред. код]

Оригінальна DmC: Devil May Cry[ред.ред. код]

Володар демонів Мундус під виглядом банкіра Кайла Райдера вже майже тримає в своїх руках весь світ, але залишається ще одна проблема — син демона Спарди, який колись відвернувся від Мундуса, Данте.

Після розваг у нічному клубі Данте повертається у свій фургон, а наранок прокидається від стуку у двері. На порозі стоїть Кет, яка попереджає його про якусь небезпеку. В цей момент з'являється демон Мисливець, який руйнує фургон, але Данте встигає врятуватися і потрапляє в Лімбо — викривлене демонічне відображення реального світу. Використовуючи свої здібності і допомогу Кет, Данте перемагає демона і повертається в реальність. Наступного дня Кет запрошує Данте в штаб-квартиру організації «Порядок» (англ. The Order), під керівництвом Вергілія, який просить Данте приєднатися до них, щоб допомогти знищити демонів. Данте це не дуже цікавить, тому Вергілій їде з ним в покинутий особняк, досліджуючи який Данте дізнається правду: Вергілій — його брат-близнюк, а самі вони — нефіліми, гібриди ангела і демона, розлучені після того як Мундус вбив їхню матір і ув'язнив батька. Дізнавшись це, Данте бажає помститися, і приєднується до Кет та Вергілія. Вергілій пояснює стан сучасного світу. Мундус, Король демонів, тепер відомий як Кайл Райдер — власник найбільшого банку, який за допомогою боргів тримає під контролем весь світ. Також демони «промивають мізки» населенню через ЗМІ та отруюють їх популярним напоєм, що придушує волю людини. Данте потрібно спершу знищити завод з виробництва напою, а потім і телевежу, щоб «привернути увагу» Мундуса.

За допомогою Кет Данте вдається виконати поставлені йому завдання, спершу вбивши Суккуба, яка своїми виділеннями отруювала напій, а потім і брехливого ведучого новин, познайомившись у його тюрмі з Фінеасом, який знав Спарду. Фінеас розкриває, що у Мундуса є дитина. Її виношує Ліліт — власниця нічного клубу. Але під час знищення телевежі Данте дізнається, що місце розташування їх штаб-квартири розкрито і туди прямує спецназ. Данте встигає добігти до штаб-квартири перед самим штурмом. Перебуваючи в Лімбо, паралельно зі спецназом, Данте знаходить Кет і Вергілія. В ході атаки брати змушені покинути Кет, яку Мундус бере в заручники. Данте розшукує дружину Мундуса та захоплює її. «Порядок» та Мундус домовляються про обмін — Кет в обмін на дружину і дитину Короля демонів. Але Вергілій все одно вбиває дитину Мундуса. Той, в люті, руйнує місто своєю силою.

Кет розповідає про будову вежі Мундуса. Данте і Вергілій, поборовши демонічну охорону, проходять в кабінет владики демонів. Данте спеціально дратує його, поки Вергілій використовує свій меч Ямато, щоб закрити портал в пекло. Це призводить до злиття світів. Вергілій рятує Данте, а останній скидає Мундуса з даху. Після цього Мундус набуває форми гіганта з уламків міста. Брати вступають в бій з демоном і долають його.

Данте, Кет і Вергілій, спостерігаючи зруйноване місто, говорять про те, що люди тепер вільні. Але в цей момент Вергілій каже, що демони більше не правитимуть людьми, прийшов час правити нефілімам, пояснюючи це тим, що люди слабкі й не можуть вирішити свої проблеми самі. При цьому він каже, що це правління буде не таким як минуле. З цієї причини брати сходяться в поєдинку, в ході якого Данте мало не вбиває Вергілія. Озлоблений Вергілій відступає. Данте залишається з Кет, набувши більш «класичного» вигляду — він посивів.

Тим часом в новинах по всьому світу з'являються повідомлення про вже відкриту появу демонів.

Vergil's Downfall[ред.ред. код]

Зазнавши поразки від Данте, Вергілій приходить в покинутий батьківський маєток, де, знесилений, падає на могилі матері і потрапляє в лімбо. Його амулет при цьому зник. Там Вергілій чує голос матері — знайти світло і вибратися звідти. Йому ввижається брат в злому образі, а згодом власне альтер-его Спустошений Вергілій (англ. Hollow Vergil), який запитує, що б справжній Вергілій зробив, коли міг би змінити минуле.

Вергілій переслідує образ Кет, яка протиставляє його Данте, називаючи Данте справжнім чоловіком, а Вергілія нікчемою. Альтер-его пропонує стати справжнім Сином Спарди, здобувши абсолютну силу. Вергілій перемагає образ Данте, що насміхається з нього, і забирає його амулет. Зустрівши матір, він віддає амулет їй і йде зі словами, що вона завжди любила Данте більше за нього.

Побачивши в свого двійника втрачений амулет, Вергілій відбирає його та отримує бажану силу. Отямившись на руїнах родинного особняка, він бачить демонів, яких підкорює і веде за собою.

Розробка[ред.ред. код]

Основна інформація[ред.ред. код]

Файл:Early Dante DmC.jpg
Ранній варіант нового Данте, сильно розкритикований гравцями і пресою.

Гра була офіційно анонсована Capcom на Tokyo Game Show у вересні 2010 року, чим підтвердилися чутки про те, що розробка п'ятої частини серії була передана Ninja Theory. Був показаний трейлер, що демонструє гравцям новий стиль гри.[4] Проект буде використовувати рушій Unreal Engine 3.[5]

В інтерв'ю, опублікованому в блозі Kotaku, продюсер Алекс Джонс розповів, що Capcom зв'язалася з ними через враження, справлені на них останньою роботою Ninja Theory — слешером Heavenly Sword .[6]

Первинна реакція журналістів і фанатів серії була вельми негативна.[7][8][9] Пізніше Capcom відзначили, що вони розраховували саме на таку реакцію, і що вони робили це навмисно. DmC є оригінальною історією.[10]

Пізніше, на «E3 2011» був продемонстрований відеоролик по грі. У ньому показувалася бойова система, але не сам геймплей. Також у відеоролику був показаний Данте у своєму старому образі: біле волосся і яскраво-червоний плащ, що насправді було однією з форм перетворення Данте.[11]

Ninja Theory опровергли слухи о выходе игры в 2012 году. Новая игра появится в Северной Америке и Европе 15 января 2013. Помимо этого разработчики заявили, что игра также разрабатывается и для PC. Точная дата выхода игры на персональных компьютерах 25 января 2013.[12].

На виставці E3 2012 була представлена ​​демо-версія гри, що складається з двох частин. Перша частина являла собою тренувальний рівень. У ньому Данте повинен був знищувати ворогів, просуваючись по вулицях до церкви, де йому належало вибратися з неї. Друга частина носила назву «Secret Ingredient» (рос. Секретний інгредієнт). Він являв собою битву з босом. Битва проходить під заводом з виробництва напою «Virility», який робили з соку такого демона, відомого як Poison (рос. Пекло). Данте належало спершу оглушувати боса, після чого відривати його від машини з видобутку соку і остаточно вбити демона.

На виставці GamesCom 2012 були показані ще дві демонстрація геймплею. Перша — це Данте, що біжить по руїнах мосту і використовує нову зброю, «Ерікс» (англ. Eryx) — величезні своєрідні рукавички, що використовують силу вогню. Друга частина геймплею — бій з Бобом Барбасом, місцевим ведучим новин і одним з найсильніших демонів.

На минулій виставці Tokio Game Show 2012 з'явився новий трейлер. Також продюсер проекту, Алекс Джонс, заявив, що Вергілій хоч і з'явиться в грі, проте грабельним цей персонаж не буде. Ще було сказано про те, що комп'ютерна версія гри буде розроблятися польської студією QLOC і буде підтримувати 60 кадрів в секунду[13].

У рамках виставки New York ComicCon 2012 був випущений ще один трейлер, який являє собою перебудовану і доповнену версію попереднього. Також була анонсована демо-версія гри, яка повинна надійти у відкритий доступ 20 листопада для Xbox360 і 21 листопада для Playstation 3.[14]. Було заявлено, що Мундус буде головним антагоністом нової гри[15]. Разом з цим з'явився арт Мундуса[16].

Пізніше Ninja Theory зробили оголошення щодо рівнів складності в грі. Їх стало сім. До класичного легкого, середнього і складного додалися також «Son of Sparda», «Dante Must Die», «Heaven or Hell» і «Hell and Hell», які є змішаними і включають в себе все більш швидких і сильних супротивників[17].

3 грудня 2012 компанія 1С СофтКлаб оголосила про старт прийому попередніх замовлень DmC: Devil May Cry. Версії для Xbox 360 і PlayStation 3 мають деякі відмінності. Оформивши замовлення на версію для Xbox 360, гравець отримає саму гру, а також безкоштовний Gold Pack, що змінює зовнішній вигляд зброї, а також дає здатність до більш легкого пошуку схованок. Замовлення версії для PlayStation 3 включає в себе гру, а також код на завантаження доповнення Vergil's Downfall, яке спочатку було доступне лише в США і Канаді.[18]

Capcom оголосила точну дату виходу гри на персональних комп'ютерах. На території Європи гра піде в продаж 25 січня 2013. Порт, що розробляється польською студією QLOC S.A., отримає ряд нововведень. Гра буде видавати до 60 кадрів в секунду. Крім того, гра поповниться підтримкою таких технологій, як « AMD Eyefinity» (одночасне виведення цілого зображення на декілька дисплеїв)[19] і «AMD CrossFireX» (об'єднання декількох відеокарт). Гра доповниться також підтримкою сторонніх контролерів і розповсюджуватиметься в стандартному і цифровому вигляді (за допомогою Steam). Цифрова Steam-версія також доповниться підтримкою геймпадів, системою « Steam Cloud», дошкою лідерів і системою досягнень.[20]. Також, з цієї нагоди, розробники представили два ролики, що демонструють переваги комп'ютерної версії гри.

Приблизно вранці 11 січня 2013 року, за 4 дні до офіційного релізу, гра якимось чином опинилася викладеною в мережу. Викладені виявилися обидві версії: для консолі Xbox 360 і PlayStation 3. Поки ніяких коментарів щодо цієї ситуації не було.

Демо-версія[ред.ред. код]

Демонстраційна версія гри з'явилася на Xbox Live і PlayStation Network, 20 листопада і 21 листопада відповідно. Вона є переробленою версією демонстрації з E3 2012 і складається з двох частин. Перша частина, «Під прицілом», є тренувальним рівнем. Данте потрібно пройти вулицями Лімбо, борючись з демонами і тікаючи від «оживаючого міста». Як і в показаній демонстрації, на даному етапі гравцеві потрібно знищувати камери і здійснювати стрибки по платформах. Гравець може використовувати меч Данте, його пістолети, а також демонічну і ангельську форму меча, включаючи хлисти. Також гравцеві доступний «Devil Trigger» Данте. Крім цього, на даному етапі є три секретних ключа, двоє секретних дверей і кілька «Загублених душ». Друга частина, як і на виставці, називається «Секретний інгредієнт». Тут Данте потрібно знищити демона-суккуба. Ігровий процес нічим не відрізняється від того, що був на виставці, за винятком фінального елемента бою, де гравцеві потрібно скинути демона у величезний вентилятор (його в демо немає).

У демо-версії є три споконвічних рівня складності і один додатковий — «Син Спарди». В останньому режимі з'являються кілька нових демонів, а також збільшується їх кількість і сила. В бою з босом, з'являються нові атаки в боса. Режим можна відкрити лише пройшовши демо-версію повністю на будь-якому іншому рівні складності. Також у гравця спочатку є три «Золоті Сфери», щоб гравець міг воскреснути на полі бою, а також «Велика Зірка Життя», яка знаходиться на першому рівні. За пройдений рівень також підраховуються очки і виводиться загальний рейтинг.

Новий Данте[ред.ред. код]

Однією з головних відмінностей і скандальних особливостей гри від інших ігор серії стала кардинальна зміна зовнішності головного героя. Новий Данте тепер носить чорне, коротке і скуйовджене волосся, а на маківці видніється жмут білого волосся. Плащ Данте став не зовсім червоним: його колір замінений на темні тони з темно-синім відтінком. Внутрішня ж частина плаща стала червоною. Крім того Данте носить світло-сіру майку під плащем, високі темні черевики і темні джинси. На шиї Данте залишився амулет, хоч і змінений зовні. Зброя Данте теж змінилась: меч «Бунтівник» став менш громіздким, а у пістолетів Данте змінилася рукоятка і затвори.

Однією з початкових напрацювань була версія Данте в одних штанях на підтяжках. Ще розробники розглядали кандидатуру лисого Данте, але і цей варіант був неприйнятий. Більш наближена до остаточної версії зовнішність була представлена ​​в артах і в тизері до гри. На них у Данте була жовтувата шкіра, численні синці і порізи на обличчі, червоні очі. Крім того, у Данте з'явилася звичка палити. Таку зміну в зовнішності розробники обґрунтували тим, що на це їх підштовхнула зовнішність сучасної молоді[21]. Наступна версія зводилася до того, що зовнішність Данте була змальована з одного із засновників компанії — Таміма Антоніадеса, який зовні був схожий на Данте. Сам Тамім спростовує цей слух[22][23].

Після того, як в одному з трейлерів ведучий новин Боб Барбас назвав Данте «сексуально девіантним», з'явилися роздуми про те, що новий Данте — гомосексуаліст. Провідний дизайнер Тамім Антоніадес спростував цю думку, обґрунтувавши це тим, що ведучий новин — це демон, який також хоче знищити Данте, для чого він і виставляє його терористом і збоченцем. Також розробники додали, що це питання їм задають не в перший раз[24].

Зміна вигляду персонажа вкрай не сподобалася гравцям. У компанію приходили листи як з проханнями повернути старий вигляд Данте, так і листи з погрозами, причому були навіть примірники у формі вірша або пісні.[25]

Нинішня версія нового Данте не сильно змінилася. Він став більше схожий на свого актора озвучення, Тіма Філліпса (англ. Tim Phillips). Шкіра Данте стала нормального відтінку. Порізи на обличчі зникли. Він більше не курив у наступних роликах. При використанні Devil Trigger Данте набуває класичний вигляд — біле волосся і червоний плащ.

Характер персонажа теж поніс деякі зміни: Данте став більш жорстким і більше схожий на антигероя. Він як і раніше має почуття гумору, яке тепер стало більш темним: він використовує грубі жарти і ненормативну лексику в розмовах з ворогами, часто вдається до насильства. Так само він абсолютно не соромиться виходити на вулицю повністю голим (це показано в першому ролику). Сильно змінилася і біографія персонажа. Тепер Данте — син демона і ангела у людській подобі, який виріс у різних виправних установах під наглядом демонів, що змусило його їх ненавидіти. Сам Данте нині є безпритульником: він живе один у фургончику, розташованому біля невеликого парку атракціонів.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Наталія Одинцова DmC: Devil May Cry // Країна Ігор. — 21.06.2013.
 2. Як створювався образ Данте
 3. Official cite DmC.
 4. Devil May Cry (DmC) - Trailer (HD 1080p). Процитовано 2010-09-26. 
 5. David Hinkle. DmC: Devil May Cry to utilize Unreal Engine. Архів оригіналу за 2012-07-06. 
 6. Brian Crecente (2010-09-22). The Dante That Almost Was. Kotaku. Архів оригіналу за 2012-07-06. Процитовано 2010-09-25. 
 7. Matt Leone (2010-09-22). DMC Preview for PS3, XBOX 360 from. 1UP.com. Архів оригіналу за 2012-02-27. Процитовано 2010-09-25. 
 8. Wesley Yin-Poole (2010-09-15). New Dante inspired by James Bond reboot. Eurogamer. Архів оригіналу за 2012-02-27. Процитовано 2010-09-25. 
 9. Dave Meikleham (2010-09-17). Think emo Dante sucks in the new Devil May Cry? He could have been shirtless with suspenders. GamesRadar. Архів оригіналу за 2012-02-27. Процитовано 2010-09-25. 
 10. Capcom: Dante Needed to be 'Completely Different'. Архів оригіналу за 2012-07-06. 
 11. Devil May Cry Video Game, E3 2011: Combat Trailer | Video Clip | Game Trailers & Videos | GameTrailers.
 12. DmC посетит PS3 и Xbox 360 15-го января 2013-го года, PC-версия находится в разработке
 13. Devil May Cry PC port outsourced, due after console versions.
 14. Ninja Theory анонсувала демо-версію DmC: Devil May Cry для PS3 і Xbox 360.
 15. DmC demo incoming, Mundus returns as the Demon King.
 16. DmC Devil May Cry Mundus art.
 17. Capcom представила чотири режими підвищеної складності DmC: Devil May Cry
 18. 1С-СофтКлаб — DmC Devil May Cry — атмосфера розпалюється
 19. Технология AMD Eyefinity
 20. PC-версія DmC: Devil May Cry вийде 25 січня
 21. Новина — Диявол змінив перукаря?
 22. Тамім Антоніадес про DmC
 23. Тамім Антоніадес заперечує будь-яку схожість з головним героєм DmC
 24. Ігроманія: Данте — не гей, а жертва жовтих новин
 25. Розробники DmC погрожують смертю.

Джерела[ред.ред. код]