Dodge Neon

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Dodge Neon
Dodge SRT-4.jpg Dodge Neon SRT-4
Виробник Dodge
Батьківська компанія Chrysler
Також називається Chrysler Neon
Dodge SX 2.0
Plymouth Neon
Роки виробництва 1994-2005
з 2016
Стиль кузова седан
купе
Подібні Chevrolet Cavalier
Ford Escort / Ford Focus
Honda Civic
Toyota Corolla

Dodge / Plymouth Neon - компактний автомобіль, представлений корпорацією Крайслер на ринку в січні 1994 року. Продавався в Європі, Мексиці, Канаді і скрізь, окрім США. У США, Австралії, Японії автомобіль продавався, як Chrysler Neon. Neon замінив на ринках Dodge Shadow, Plymouth Sundance & Duster, а також Dodge & Plymouth Colt. Neon-купе прийшов на зміну Plymouth Laser. Neon пропонувався у безлічі версій і конфігурацій аж до 23 вересня 2005 року, коли його випуск був припинений.

В 2016 році на мексиканському ринку концерн Fiat почав продавати Fiat Tipo під назвою Dodge Neon.

Фінал[ред.ред. код]

DaimlerChrysler припинив випуск автомобіля Neon 23 вересня 2005 року. Останні машини зійшли з конвеєра на заводі в Белвідер. Навесні 2006 року Neon був замін на нову модель Dodge Caliber, розроблену спільно з компанією Mitsubishi Motors на базі GS platform. Як і Neon, Caliber мав варіант SRT-4. Обидві модифікації, щоправда, мали абсолютно різні двигуни.

Безпека[ред.ред. код]

Перше покоління автомобілів Neon мало вкрай низькі показники в рейтингах безпеки при фронтальних зіткненнях (Poor). У другій версії краш-тести при фронтальних ударах були вже значно кращими, проте бокові удари Neon витримував погано.

Посилання[ред.ред. код]