Donkey Kong Country

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Donkey Kong Country
Гра Donkey Kong Country.jpg
Розробник Rare
Видавець Nintendo
Дистриб'ютор Nintendo eShopd
Жанр(и) платформер
Платформа SNES, Game Boy Color, GBA, Virtual Console
Дата випуску листопад 1994[1][2], 24 листопада 1994[1][2], 26 листопада 1994[1], листопад 2000[1], 17 листопада 2000[1], 21 січня 2001[1], 6 червня 2003[1], грудень 2006[1], 8 грудня 2006[1], 12 грудня 2006[1], 19 лютого 2007[1], 26 травня 2008[2], 16 жовтня 2014[1], 26 лютого 2015[1], 26 листопада 2014[1], 4 березня 2016[1] і 24 березня 2016[1]
Режим гри багатокористувацька гра[3], однокористувацька гра[3] і кооперативна гра[3]
Творці
Режисер(и) Stamper brothersd
Ігродизайнер(и) Gregg Maylesd
Композитор(и) David Wised, Robin Beanlandd[3] і Eveline Fischerd
Технічні деталі
Носій Super Nintendo Entertainment System Game Pakd, цифрова дистрибуція і цифрове завантаження[d]
Donkey Kong
Офіційний сайт

Donkey Kong Country відеогра у жанрі платформера, Розроблена компанією Rareware ексклюзивно для ігрової приставки SNES у 1994 року. ПродюсерТим Стампер. Це перша гра серії Donkey Kong, у розробці яке не брав Участь СігеруМіямото [джерело?].

Гра випускалася тільки для SNES до 2000 році. У 2000 та 2003 роках були випущені версії гри для портативних ігрових консолей Gameboy Color та Gameboy Advance. Гра була перевипущена для Virtual Console 7 грудня 2006 році в Австралії, 8 грудня того ж року — в Європі 12 грудня — в Японії, а 19 лютого 2007 році — у Північній Америці.

Сюжет[ред. | ред. код]

Донкі Конг англ. Donkey Kong) разом зі своїм другом Дідді Конгом (англ. Diddy Kong повинен повернути запаси бананів, викрадені королем К. Рулом англ. King K. Rool) і його кремлінгами англ. Kremlings). Донкі Конг виявляє, що бананове сховище, розташоване прямо під його будинком, спустошені, і відправляються в подорож по рідному острову. Збираючи втрачені банани в самих різних місцях острова, Донкі Конг повинен знищити безліч супротивників, серед яких зустрічаються Рептилії-кремлінги та інші небезпечні створення, які населяють острів. У цьому подорожі йому допомагають інші члени сім'ї Конг: Дідді Конг, супроводжуючий Донкі в його подорожі, Кренки англ. Cranky), що дає поради і підказки по ходу подорожі, Кенді (англ. Candy ), завідувачка місць відпочинку на острові, і Фанкі (англ. Funky), який забезпечує швидке пересування. Також на допомогу Донкі Конга приходять різні тварини, кожне зі своїми унікальним здібностями. Зрештою Донкі Конг добирається до корабля «Gangplank galleon», де б'ється з королем К. Рулом. Після його знищення запаси бананів повертаються на своє місце.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Мета гри — пройти 39 різних етапів і повернути запаси бананове, Викрадені кремлінгами[4][5]. Кожен рівень унікальний і містить різні завдання: плавання, поїздка на Шахтарський вагонетках, польоти між пушечними установками[5]. Гравець втрачає життя, якщо він стосується будь-якого противника або провалюється за межі екрану. Супротивники можуть знищуватися стрибком їм на голову, метанням у них Бочек, які розкидані по етапу, або прийомом «колесо». Втративши всі життя, гравець програє. На початку гри і після будь-який завантаження у гравця п'ять життів. Їх можна поповнювати, збирай банани, розкидані по рівню, Зібравши літери, з яких виходить слово «KONG», повітряні кульки і золоті фігурки тварин. Набрав три однотипних фігурки, можна потрапити на бонусний рівень[6]. У грі безліч потаємних місць, потрапивши в які, гравець може зіграти в додаткові мініігри, перемога в яких даєте життя або інші предмети[7].

Перший рівень. Пройдено два етапи.

На деяких рівнях гравцеві можуть прийти на допомогу різні тварини. Щоб отримати їх допомогу, необхідно знайти і розбити спеціальний ящик з символом тварини. Всього тварин п'ять: носоріг Рамбо (англ. Rambi страус Експрессо англ. Expresso риба-меч Енгвард англ. Enguarde жаба Вінко (англ. Winky та папуга Сквокс англ. Squawks). Залежно від типу рівня визначається тип тварини: так, Енгварда можна знайти тільки на підводних рівнях, а Сквокс Живе тільки в печерах[5][8]. Деякі тварини надають доступ до бонусним ігор[9]. Крім того, гравець може перемикатися між Донкі і Дідді. Донкі Конг більше та сильніше, що дозволяє йому розправлятися з більш великими супротивниками, а Дідді Конг швидше і спритнішим. Дідді далі стрибає і швидше бігає[9].

Грати можна як одному, так і удвох. У першому випадку другий мавпою управляє комп'ютер, він слідує за траєкторією гравця з невеликим запізненням. У другому випадку можливо два варіанти: коли один гравець керує Донкі, а інший Дідді, або коли кожен гравець керує по черзі своєю командою мавп[10].

Весь ігровий процес розбивається на Декілька рівнів, кожен з яких містить шість-вісім етапів, об'єднаних якоюсь темою. Між етапами та рівнями гравець керує своїми персонажами на карті світу. Ще не пройдений етапи та рівні позначені головою кремлінга головного противника у грі, пройдений — головою то мавпи, яка під управлінням гравця закінчила проходить етап. Також на карті є етапи, позначені головами один членів сім'ї Конг: Кенді (дозволяє зберегти гру), Фанкі (дозволяє переміщатися між рівнями) і Кренки (даєте корисні поради). Наприкінці рівня гравець зустрічається з «Босом» — сложноубіваемим ворогом — один на один.

Вся інформація за зібраними бананам, які залишилися життя та інша важлива статистика показується у верхній частині екрана. Інформація за зібраними буквах і золотим фігурки відображається НЕ постійно, а лише протягом кількох секунд після отримання черговий фігурки або букви[11].

Технічна сторона гри[ред. | ред. код]

До розробки Donkey Kong Country Кріс і Тим Стампер програмували для Silicon Graphics і не мали на меті використовувати Свої напрацювання у сфері виробництва відеоіграх. Вражений їх успіхами в цій області Ген'е Такеда відправився до Японії, щоб порекомендувати його президентові Nintendo Хіросі Ямауті. Поки йшли переговори між Ямауті і Rare, Nintendo придбав 25% акцій компанії, яка завершували виробництво нової марки, використовуючи технології Silicon Graphics. Стампер зацікавились створенням гри, засноване на Donkey Kong, і дали свою згоду.

Перший етап гри. Донкі Конг сидить на Рамбо. Тільки що було зібрано слово KONG

Персонаж Донкі Конг був також перероблений для надання йому тривимірної зовнішності. Успадкувавши червоний краватку з версії 1994 році для Game Boy, персонаж отримав нову зовнішність, яка стала класичною і всі ще використовується для ігор, які виходять на сучасних консолях ось Nintendo: GameCube, Wii та інших. І якщо у версії для SNES революційним були графіка, зміна часу доби і погоди (а відповідна зміна музичного супроводу), то у версії для GameCube персонаж управляється за допомогою спеціального барабана.

Donkey Kong Country — перша гра для масових ігрових консолей, в якої використовувалася попередньо відрендерені моделі, що створювалися в 3D [джерело?]. Схожу технологію використовувала гра Killer Instinct. Вимушена закупити дороге SGI-обладнання, використане для рендерингу графіки, Rareware пішла на значні фінансові ризики. Нова технологія стиснення, яку вони застосував, дозволила їм поєднати докладну деталізації та анімацію для кожного спрайту у виділеній пам'яті, чого раніше не вдавалося зробити для SNES, яка найкраще захоплювала отрендеренних графіком. Nintendo і Rareware зверталися до техніки для створення ігрової графіки як «ACM» (Advanced Computer Modelling).

Продюсер Nintendo Сігеру Міямото[джерело?] критикував Donkey Kong Country, стверджуючи, що «Donkey Kong Country довела, що гравці виберуть гру з посереднім ігровим процесом тільки через те, що в ній хороша графіка»[12]. Пізніше Сігеру Міямото вибачився за Свої слова, пояснивши їх тим, що Nintendo чинили на нього тиск, вимагаючи зробити Super Mario World 2: Yoshi's Island графічно схожим на Donkey Kong Country[12].

Продовження Donkey Kong Country 2: Diddy's Kong Quest та Donkey Kong 3: Double Troble, вийшли в листопаді 1995 та листопаді 1996 років, технічно виявилися не гірша за оригінал, з'явилося безліч нових персонажів і оригінальних знахідок в ігрові процесі.

Саундтрек[ред. | ред. код]

До Donkey Kong Country був випущений окремий диск саундтрек, що має назву «DK Jamz». Композитори Девід Вайс, Евеліна Фішер та Робін Бінленд постаралися створити музику джунглів. На диску було представлено понад 20 різних композицій.

Пізніше саундтрек був перероблений музикантами-аматорами з сайту OverClocked ReMix і Отримав назву «Kong in Concert», пізніше позитивно відзначені Девідом Уайзом[13].

Просування гри[ред. | ред. код]

У ході рекламної кампанії Nintendo розіслала 15-хвилинну Відеокасета «Donkey Kong Country: Exposed» передплатникам журналу Nintendo Power magazine[14]. На відео був представлений короткий звіт з центрів Nintendo в Америці і сцени з гри. У коротких інтерв'ю розробники обіцяли, що графіка досягне нового революційного рівня для ігрових систем того часу. Фрагмент відео також нагадував глядачам, що гра буде доступна тільки на 16-бітної ігрової консолі Super Nintendo Entertainment System і не буде підтримуватися конкурентними ігровими 32-бітними консолями, які працюють з CD-ROM (тобто на Sega 32X та Sega CD). У кінці касети глядачів чекав «прихований» фрагмент відео, в якому розповідалося, що тестери в офісі американської Nintendo грали в ранню версію Killer Instinct arcade.

Рецензія[ред. | ред. код]

Donkey Kong Country виявилася найуспішнішим релізом, що розійшовся накладом у 8 мільйонів копій.[15] Пізніше гра Була перевидана в збірнику ігор для SNES «Donkey Kong Set» (який складався з консолі, пульта керування, з'єднувальних проводів і картриджа). Це видання розійшлося тиражем більше мільйона копій і отримало статус «вибору гравців для перевидання» в 1998 році. Версія для SNES отримала 90% для Game Boy Color і 78% для Game Boy Advance в Gamerankins[16].

Гра принесла Кілька нагород своїм творцям. Серед них «Найкраща гра для SNES», «Найкраща анімація» і «Найкраща колективна гра», а також «Гра року» від журналу Electronic Gaming Monthly в 1994 році[17]. Також гра потрапила в TOP-10 переоцінених ігор всіх часів у 200-му ювілейному номері цього журналу в 2005 році[18]. Гра також зайняла 9-ту позицію в рейтингу GameSpy 2003 року «25 найбільш переоцінених ігор всіх часів»[19]. Попри це, гра зайняла 90-ту сходинку в списку «200 найкращих ігор, випущених для консолей Nintendo в 90-х роках» у 2006 році[20].

Видання[ред. | ред. код]

Donkey Kong Country: Competition Cartridge[ред. | ред. код]

Дуже рідкісне ізданіе Donkey Kong Country було випущено для Nintendo PowerFest '94 і Blockbuster Video World Video Game Championship II (1995). Мета полягали в тому, щоб набрати якомога більше очок до закінчення часу. Очки давалися за знищених супротивників, зібрані банани, кількість складених слів KONG і зібраних повітряних кульок. Більшість фіналістів чемпіонату, проведеного на Nintendo PowerFest, в нагороду отримали картриджі. Машинки, використані в чемпіонаті Blockbuster Video, поширювалися журналом Nintendo Power середовища своїх абонентів разом з Super Power Supplies Catalog в зеленій пластиковій упаковці з логотипом Blockbuster Championship та інший ігровий атрибутикою.

Перевидання[ред. | ред. код]

У 2000 році відбулося переізданіе Donkey Kong Country для Game Boy Color. У 2003 році інша версія гри була видана для Game Boy Advance. Вона була яскравіше, з сильнішим контрастом і насиченими квітами, щоб зробити гру легше для сприйняття на неосвітленій рідкокристалічному моніторі. Обидві гри дещо відрізнялися від версії для SNES. З'явилися дві міні-ігри: ловля кольорових рибок і танці, також з'явилася галерея картинок, що ускладнило геймплей — для пошуку всіх секретів додалися маленькі блакитні фотокамери, які давали як приз картинку для галереї, а також проходження всіх бонусних міні- ігор. Додався режим змагання на час. Версія на GBC містив новий етап, а версія для GBA мала режим «Мультіплеєр». Деталізації персонажів злегка спростилася, але якість анімації та звукове оформлення покращився. Також змінилася система збереження: зберігати гру можна в будь-якому місці.

SNES версія була випущено на Virtual Console для Wii. Гра була випущено 7 грудня 2006 року для Австралії та Океанії, 8 грудня для Європи, 12 грудня для Японії і 19 лютого 2007 року для Північної Америки. Випущена версія емульоване версію картриджа 1.1.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

 • Залежно від числа відкритих секретів, гравцеві покажуть певну кінцівка: відшукавши 101% секретів, можна побачити альтернативну фінальну сцену.
 • Мавпа з ім'ям Донкі Конг є торговою маркою фірми Nintendo ще з часів ігрових автоматів. Однак там вона представлена ​​як злісне величезне створення, якийсь родич Кінг-Конга, і гравцеві обов'язково потрібно було його знищити. У реалізації Donkey Kong Country цей образ був вперше використаний в позитивній варіації.
 • В одному з випусків передачі «Денді - Нова реальність» Сергій Супоневе зізнався, що Donkey Kong Country його фаворит середовища ігор для SNES.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в г д е ж и к л м н п р с т Giant Bomb — 2008.
 2. а б в GameFAQs — 1995.
 3. а б в г д MobyGames — 1999.
 4. Donkey Kong Country Instruction Booklet. Nintendo. 1994. с. 4–7. SNS-8X- USA. 
 5. а б в Provo, Frank (2007-02-23). Donkey Kong Country (Wii). CNET Networks. Архів оригіналу за 2009-12-17. Процитовано 2009-10-22. 
 6. Donkey Kong Country Instruction Booklet. Nintendo. 1994. с. 18–19. SNS-8X-USA. 
 7. Donkey Kong Country Instruction Booklet. Nintendo. 1994. с. 22–23. SNS-8X-USA. 
 8. Donkey Kong Country Instruction Booklet. Nintendo. 1994. с. 24–25. SNS-8X-USA. 
 9. а б Thomas, Lucas M. (2007-02-20). IGN http://retro.ign.com/articles/863/863193p1.html. Процитовано 2009-10-22.  Проігноровано невідомий параметр |Title= (можливо, |title=?) (довідка); Пропущений або порожній |title= (довідка)
 10. Donkey Kong Country Instruction Booklet. Nintendo. 1994. с. 8. SNS-8X-USA. 
 11. Donkey Kong Country Instruction Booklet. Nintendo. 1994. с. 9. SNS-8X-USA. 
 12. а б The Ultimate History of Video Games: From Pong to Pokémon — The Story Behind the Craze That Touched Our Lives and Changed the World by Steven L. Kent
 13. OverClocked ReMix. Industry Recognition - OCRWiki. OverClocked ReMix. Архів оригіналу за 2012-02-24. Процитовано 2009-10-22. 
 14. Donkey Kong Country: Exposed [VHS]. Nintendo.
 15. Frank Provo (2003-06-11). Donkey Kong Country Review. GameSpot. Процитовано 2009-10-22. 
 16. Donkey Kong Country for Game Boy Advance. Gamerankings. Архів оригіналу за 2012-02-24. Процитовано 2009-10-22. 
 17. Electronic Gaming Monthly's Buyer's Guide. 1995. 
 18. 1UP's 2005 list of the 10 most overrated games. 1UP. 2005-04-04. Архів оригіналу за 2012-02-24. Процитовано 2009-10-22. 
 19. GameSpy's 2003 list of the 25 most overrated games of all time. GameSpy. 2003-09-20. Архів оригіналу за 2012-02-24. Процитовано 2009-10-22. 
 20. NP Top 200. Nintendo Power 200. February 2006: 58–66. .

Посилання[ред. | ред. код]