Dragon Age: Inquisition

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dragon Age: Inquisition
Розробник Канада BioWare
Видавець США Electronic Arts
Дистриб'ютор Microsoft Store і Steam
Жанр(и) Рольова відеогра
Платформа Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 і PC
Дата анонсу 17 вересня 2012 року
Дата випуску Світ 18 листопад 2014 року
[1]
Режим гри Однокористувацька гра
Мова німецька
Творці
Керівник(и) Марк Дарра, Майк Лейдлоу
Сценарист(и) Девід Гейдер (головний сценарист)
Композитор(и) Тревор Морріс
Технічні деталі
Рушій Frostbite Engine
Носій оптичний диск
Dragon Age
Попередня гра Dragon Age II
Офіційний сайт
Dragon Age Inquisition.png

Dragon Age: Inquisition (укр. Драконів вік: Інквізиція) — рольова відеогра, продовження серії Dragon Age в жанрі фентезі, розробкою якої займається канадська студія BioWare. Про продовження цього проекту розробники оголосили ще наприкінці травня 2011 року на своїй сторінці в Твіттері. Після завершення роботи над другою частиною гри, гра перебувала в стадії розробки. Офіційний анонс відбувся 17 вересня 2012 року. Випуск гри відбувся 18 листопада 2014 року в Північній Америці, а в Європі — 21 листопада. Гра доступна на Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 PlayStation 4 і PC.

Сюжет[ред. | ред. код]

Гравцю належить взяти на себе роль керівника Інквізиції — недавно відродженої організації, метою якої стоїть викорінення зла в землях Тедасу. До початку гри відбувається багато подій, які вимагають втручання Інквізиції. Війна, інтриги, політичні комбінації обмежили вплив організацій світу Dragon Age. Це значна проблема, якщо враховувати вторгнення демонів через розірвану Завісу. Інквізитор повинен зупинити нову загрозу, подорожуючи материком Тедас, врегулювати всі масові заворушення, розібратися з протистоянням між храмівниками й магами та закрити тріщину в небі, названу "Зламом". Інквізитор вважається "обраним", адже має на руці "Мітку", що теоретично здатна зачинити Злам. На своєму шляху протагоніст зустріне багато нових та старих персонажів і поступово укріпить положення Інквізиції, аби зупинити Корифея — головного антагоніста гри, який і відчинив Злам, намагаючись завоювати Тедас.

Персонажі[ред. | ред. код]

Інквізитор[ред. | ред. код]

Інквізитор — головний герой гри. Раса, стать, зовнішність, ім'я, голос та сексуальна орієнтація залежать від вибору гравця. За певними причинами був відправлений на конклав у Храмі Священого Праху, де відбулися події, що поклали початок історії становлення Інквізитора. Єдиний, хто залишився живим після вибуху на конклаві, в результаті якого отримав "Мітку" та неофіційне звання Вісника Андрасте, чим викликав занепокоєння Церкви. В майбутньому повинен стати на чолі нової "Інквізиції", відновити її репутацію й навести порядок у світі.

Залежно від вибору раси та класу, може мати одну з шести передісторій[2]:

Огляди
Агрегатори
АгрегаторОцінка
GameRankings90.07% (ps4)

89.07% (pc)

86.79% (xbox one)
Metacritic89 (ps4)

87 (pc)

85 (xbox one)
 • Інквізитор-Людина (воїн, розбійник) — менша дитина лорда Тевеліана з міста Оствік у Вільній Марці. Змалку його вчили служінню Церкві й Творцю.
 • Інквізитор-Людина (маг) — чадо того ж лорда Тревеліана. Ще в ранньому віці у нього виявили магічні здібності й відправили в оствікське Коло Магів. Під час повстання встав на сторону побратимів та бився з храмовниками за своє життя.
 • Інквізитор-Ельф (воїн, розбійник) — член долійського клану Лавелан, що кочував просторами Вільної Марки. Вирісши, став чудовим мисливцем, здатним прогодувати свій клан.
 • Інквізитор-Ельф (маг) — родом так само з клану Лавелан.Був Першим (наступником) Хранительниці клану.
 • Інквізитор-Гном (воїн, розбійник) — наземник, представник кримінального сімейства Кадаш. Жив на вулицях різних міст Вільної Марки, поки не став частиною злочинної групи гномів "Хартія". Займався контрабандою ліріуму.
 • Інквізитор-Кунарі (воїн, розбійник, маг) — відкинув вчення Кун, ніколи навіть не бувавши на землях послідовників релігії. Носить прізвисько "тал-васгот" ("відступник"), частина загону найманців під назвою Вало-кас.

Супутники інквізитора[ред. | ред. код]

 • Варрик Тетрас —  гном-авантюрист із впливової торгової сім'ї наземних гномів, "торговий принц". Супутник Хоука в Dragon Age II. Після вибуху на конклаві приєднується до відродженої Інквізиції.
 • Кассандра Пентагаст —  Шукачка Істини, яка допитувала Варрика в Dragon Age II. За наказом Верховної Жриці Джустинії V оголосила про відновлення Інквізиції. Належить до Ордену Шукачів Істини, що вважається продовженням Древньої Інквізиції та засновником ордену Храмовників. Любовний інтерес тільки для Інквізитора чоловічої статі.
 • Вівієн — маг з Орлею, яка була кандидатом на посаду Першого Чарівника, але через зростання політичної напруги в країні їй довелось виїхати й приєднатись до Інквізиції, щоб допомогти магам-побратимам. Кандидатка на пост Верховної Жриці Церкви.
 • Залізний Бик — коссит (кунарі — для жителів Тедасу), командир загону найманців "Бики". Шпигував в інших країнах як "Бен-Хазарат". Вступає в Інквізицію, щоб дізнатися більше про організацію, що шаленими темпами почала набирати вплив на материку. На відміну від решти косситів, дружелюбний та не проти поговорити. Не відступник, проте намагається не слідувати сліпо ідеології Кун та брати від життя все, що можна взяти.
 • Солас — ельфійський маг-відступник, фахівець з Тіні та її жителів. Самостійно розвивав свою майстерність володіння магією з дитинства й досяг досконалості. Його знання вкрай знадобилися Інквізиції аби протистояти загрозі Зламу. Любовний інтерес лише для Інквізитора-ельфійки.
 • Сера — ельфійська лучниця. Простодушна жінка з Орлею, яка насолоджується лише теперішнім. Боїться духів з Тіні, тому насторожено веде себе з Коулом. Лідер, або ж один з головних членів, кримінальної децентралізованої організації "Друзі Рудої Джені". Приєднується до Інквізиції, аби знайти відповіді на питання, що мучили її вже здавна. Любовний інтерес лише для Інквізитора-жінки.
 • Доріан Павус тевінтерський маг-вигнанець. Приєднався до Інквізиції, бажаючи завадити тевінтерцям піти по шляху зла у протистоянні магів та храмовників. Не магістр, однак представник вищої знаті імперії Тевінтер — магів альтус. Любовний інтерес лише для Інквізитора чоловічої статі.
 • Коул — привид, у минулому був людиною — вбивцею, який звільнив новоприбулих магів від долі, приготованої храмовниками. Дух Співчуття в подобі молодого хлопця. Здатен ставати невидимим для більшості людей та впливати на їхні думки.
 • Блекволл (справжнє ім'я - Том Реньє) — ветеран ордену Сірих Вартових з Вал Шевін. Вважає, що Вартові повинні захищати Тедас не лише під час Мору, тому приєднується до Інквізиції. Цікавиться легендами про древніх Сірих Вартових. Любовний інтерес лише для Інквізитора жіночої статі.

Неігрові персонажі[ред. | ред. код]

 • Герой Ферелдену — протагоніст Dragon Age: Origins.
 • Хоук — протагоніст Dragon Age II.
 • Леліана — жінка-бард, яка супроводжувала Героя Ферелдену під час подій Dragon Age: Origins. Одна з союзників Інквізитора, яка представляє фракцію Пурпурні Ворони.
 • Флемет — могутня відьма з попередніх частин серії.
 • Каллен — лицар-храмовник, що служив у ферелденському Крузі Магів і брав участь у повстанні магів у Кіркволі. Після пережитих подій ставиться до магів зі значною недовірою. Один із союзників Інквізитора, представляє фракцію Червоні Кулаки.
 • Морріган — дочка Флемет. Під час подій Dragon Age: Origins вона допомагала Герою Ферелдену. В одному з варіантів першої частини врятувала життя (йому та ще одному Сірому Вартовому з команди), коли спочатку завагітніла від героя, а потім вклала в дитину душу переможеного архідемона, колись — бога краси Уртиміеля. Під час подій гри є радником імператриці Орлею Селіни І. Має якусь мету, яка так і лишається незрозумілою.
 • Алістер — Сірий Вартовий, бойовий побратим Героя Ферелдену. Залежно від вибору, зробленого гравцем у першій частині, може займати різні посади.

Історія розробки гри[ред. | ред. код]

2011 рік[ред. | ред. код]

Про те, що BioWare працює над новою частиною Dragon Age, стало відомо ще весною 2011 року. У зв'язку з розробкою Bioware довелось завершити випуск доповнень для свого попереднього проекту, що викликало невдоволення багатьох фанатів[3].

2012 рік[ред. | ред. код]

Про протагоніста гри представники BioWare спершу не повідомляли, вважаючи, що це міг бути будь-який персонаж із попередніх двох частин, але в середині літа 2012 року було оголошено, що персонаж третьої частини буде зовсім новим зі своєю власною передісторією. Його ім'я й біографія не були оголошені. Рей Музика, директор корпорації, в своєму інтерв'ю порталу Wired підтвердив те, що планується масштабна розробка гри в зв'язку з тим, що в третій частині буде більш відкритий світ[4] (кінець-кінцем відкритість світу не підтвердилась[джерело?]).

У вересні 2012 року BioWare і Electronic Arts офіційно анонсували Dragon Age: Inqusition. Вихід гри було заплановано на кінець 2014 року, а за розробку відповідала та ж команда, яка займалась першими двома частинами[5][6].Нові подробиці Dragon Age III стали відомі на Edmonton Comic & Entertainment Expo в жовтні 2012. Повідомлялося про головного героя людської раси (згодом була заявлена ​​можливість вибирати расу протагоніста). У головного героя буде свій власний замок. Стали відомі подробиці локацій: відкритого світу, як в The Elder Scrolls, не буде, але згідно з заявою розробників одна локація Dragon Age III буде порівнянна за величиною з усіма локаціями Dragon Age II разом узятими. Система розвитку персонажа буде поліпшена і буде застосована як до головного героя, так і до його супутників. Будуть враховані рішення з попередніх частин гри і при цьому BioWare шукає способи обійтися без імпорту збережень. Підтверджено поява відьми Флемет[7].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]