EKATI Diamond Mine

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мапа шахтного поля

Екаті (англ. EKATI Diamond Mine) — перший канадський і поки єдиний великий алмазний рудник в Америці, розташований в центральній частині провінції Північно-Західна Територія за 300 км на північний-схід від міста Йелоунайф, за 100 км південніше Полярного кола. Початок видобутку – 1998 р.

Характеристика[ред. | ред. код]

Розробляє родовище Лак-де-Гра, яке включає кімберлітові трубки Панда (Panda), Коала (Koala), Фокс (Fox) і Сейбл (Sable), що входять в єдиний лінійний протяжністю близько 17 км, і трубки Мізері (Misery), віддаленої від них на 30 км. Площі трубок 2-3,5 га. Всі п'ять трубок розташовані під озерами глибиною 12-29 м і перекриті мореною потужністю до 20 м. Вміщаючими породами кімберлітів є щільні стійкі граніти.

Технологія розробки[ред. | ред. код]

У перші 9 років видобуток руди з кар'єрів становитиме 9 тис. т/день (3.3 млн т/рік), надалі і до кінця терміну видобутку - 18 тис. т/день (6.5 млн т руди, або 4.5 млн кар. алмазів в рік). Ще декілька трубок поблизу від рудника мають певний комерційний потенціал, і тривалість роботи підприємства може зрости до 25 років і більше. Повної продуктивності – 250 тис. кар./міс. – рудник досяг в березні 1999 р. Вихідну руду збагачують гравітацією. Видобуток у 1999 р склав близько 2.5 млн кар. алмазів, у 2000 – 2.629 млн кар. Експлуатацію рудника ведуть компанії ВНР, DiaMet Minerals Ltd., Billiton plc. (при їх частковому чи повному об'єднанні в корпорацію BHP Billiton group).

Рудник Екаті споруджений у суворих умовах канадської Півночі, в зоні багаторічномерзлих порід. Він спроектований з розрахунком на 54-градусні морози. Усього за 17-річний термін роботи підприємства планується добути близько 78 млн т руди і 508 млн т пустої породи.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]