EMS (пошта)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип EMS

Express Mail Service (EMS) — міжнародний сервіс експрес-доставлення пошти. Доставка здійснюється не міжнародною компанією, а місцевими поштовими операторами — членами Всесвітнього поштового союзу (ВПС). У більшості поштових системах, експрес пошта — це сервіс прискореної доставки, за який клієнт платить додатково одержуючи таким чином швидку доставку. З 1998 року міжнародний сервіс прискореної доставки регулює EMS кооператив.

EMS в світі[ред. | ред. код]

Станом на червень 2006 року послуги EMS на своїй території надавали 146 з 191 членів ВПС, та ще сім країн, що не входять в союз. Щорічно незалежні аудитори перевіряють якість роботи членів EMS в кожній країні і складають рейтинг якості послуг, що надаються. Згідно з рейтингом сервісу EMS присвоюється відповідний сертифікат: золотий, срібний або бронзовий.

EMS в Україні[ред. | ред. код]

В Україні членом ВПС, що надає EMS сервіс є Державне підприємство спеціального зв'язку. В 2008, 2009 році дане підприємство отримувало бронзові сертифікати. Крім того, дане підприємство також займається пересиланням спецдокументації різноманітних держустанов, що і було початковим його призначенням з моменту утворення Служби спеціального зв'язку в 1939 році. Зокрема, ДПСЗ бере участь в обслуговуванні засобами спецзв'язку найважливіших заходів в Україні — виборів, всенародних референдумів, зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти та інше.

Починаючи з листопада 2010 року статистичні дані свідчать про затримки на Державній митній службі України імпортованих відправлень незалежно від країни відправника, а з 2012 року з митниці знята обов'язковість вчасного включення даних в базу EMS відстеження по факту прибуття.

Посилання[ред. | ред. код]