ESIM

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

eSIM (Вбудована SIM-карта) — емуляція SIM-карти додатковою мікросхемою, яка додається безпосередньо в пристрій на етапі його виробництва. Інша назва: eUICC — вбудована універсальна ІСС-картка інтегральної мікросхеми. Мікросхема використовує той же самий електричний інтерфейс, що й SIM-карти повного розміру, 2FF та 3FF.

Технологія eSIM дозволяє зменшити простір, потрібний для звичайної SIM-картки, завдяки чому пристрої стають компактнішими. З пристрою прибираються інші деталі, потрібні для SIM-карток, зокрема лоток, слот, контактна площадка тощо. Запаяний чип дозволяє підвищити надійність та безпеку пристроїв, їхню стійкість до вібрацій, ударів та вологи.

Існує три основні технології побудови eSIM:

  • eUICC in TEE (Trusted Execution Environment) — це програмне рішення, в якому дані SIM-карти зберігаються в спеціальному блоці загальної пам'яті.
  • eUICC in MFF2 або eUICC in Wafer Level Chip Scale (WLCSP) — використання спеціалізованої мікросхеми.
  • iSIM або iUICC — використання вбудованого в CPU віртуальної SIM-карти

Асоціацією GSMA сертифіковане тільки MFF2 та WLCSP, які є спеціалізованими мікросхемами, в яких зберігається віртуальна SIM-карта.[1]

Ця технологія дозволяє використовувати декілька номерів в одному телефоні. Абонент самостійно обирає в меню свого пристрою потрібний профіль, який активує записаний в ньому телефонний номер.[2] Проте, існує певний ризик того, що насправді вибір користувача можуть контролювати виробники пристрою.[3]

eSIM спрощує налаштування телефону, адже усуває потенційно небезпечну операцію — фізичну заміну SIM-картки. Якщо картку неправильно вставити, то можна пошкодити пристрій.[4]

eSIM не може бути замінений, для внесення змін або використання профілю потрібно вводити пароль. Це суттєво ускладнює користування вкраденим телефоном та полегшує його виявлення.

Підтримка[ред. | ред. код]

Технологію станом на кінець 2019 року - початок 2020 року підтримували деякі мобільні пристрої: Google Pixel 4, Google Pixel 4 XL, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPad Pro 12.9" (gen. 3), iPad Pro 11", iPad Air 10.5", iPad mini 5.

Першим в Україні підтримку технології eSIM анонсував 27 серпня 2019 року віртуальний оператор TravelSiM, але призначав естонські номери (+372)[5].

Другим оператором з підтримкою eSIM став ТриМоб, який анонсував нову функцію 1 листопада 2019[6].

Мобільний оператор Lifecell почав підтримувати технологію eSIM з 15 листопада 2019[7].

Підключення[ред. | ред. код]

Підключення eSIM-картки виконується наступним чином:

  • придбати ваучер оператора (фізичний чи електронний), який містить QR-код;
  • відсканувати мобільним пристроєм QR-код з ваучеру;
  • активувати функцію за допомоги підказок.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]