EarthBound

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
EarthBound
Розробник Ape, Inc.
HAL Laboratory
Видавець Nintendo
Продюсер Сатору Івата
Сценарист Shigesato Itoi
Композитор Keiichi Suzuki
Hirokazu Tanaka
Частина серії EarthBound / Mother
Дата випуску
Жанр(и) Японська рольова гра
Платформа SNES, GBA
Режим гри Одиночна гра
Носій 'SNES'
24-мегабітний картридж
Сайт nintendo.co.jp/n02/shvc/mb/index.html

'EarthBound, відома в Японії як 'Mother 2: Gyiyg no Gyakushū (MOTHER2 ギーグ の 逆襲 Mazā Tsū Gīgu no Gyakushū) - культова японська рольова гра, розроблена у співпраці компаніями [ [Creatures Inc. | Ape, Inc.]] і HAL Laboratory, що вийшла на приставці Super Nintendo Entertainment System в 1994-му році. EarthBound була випущена в Японії 27 серпня 1994 року, в Північній Америці - 5 червня 1995 року. Є продовженням вийшла на приставці NES (і не видавалася за межами Японії) гри Mother, не мала на території США комерційного успіху, однак була помічена завдяки гумору та оригінальній ідеї, а також численним жартів і пародій, висміювало стандарти і кліше японських рольових ігор. У себе на батьківщині EarthBound мала грандізоний успіх і пізніше заслужила статус культової рольової гри.

У центрі сюжету знаходяться пригоди компанії юних мандрівників, які намагаються запобігти поневолення Землі в майбутньому злісною сутністю на ймення Гійгас (Giygas, в японській версії - Gyiyg). Гра містить безліч традиційних для жанру елементів (такі як окуляри досвіду, окуляри життя, покрокові бої, загін героїв, поселення, печери і т. д. При цьому дія розгортається в 199х році, здебільшого у вигаданій країні Eagleland (натяк на США), головний герой озброєний спочатку бейсбольною битою, і протистоять йому в основному дикі тварини і люди, що потрапили під вплив злої волі Гійгаса.

Історія[ред. | ред. код]

Історія починається, коли Несса розбудив метеорит, який впав біля його будинку, і після того він приступає до розслідування катастрофи. Після туди, він зустрічає контрольно-пропускний пункт і Покі (відомий в Японії і в наступних іграх, як «Жирний»), сусід Несса, який стверджує, що Несс повинен просто піти додому. Після того як він лягає спати, він потім прокинувся від стуку Покі в його двері. Він стверджує, що його молодший брат відсутній, і він потребує допомоги Несса, щоб знайти його. Несс, разом зі своєю собакою, Король, супроводив Покі і відправився щоб знайти його молодшого брата. Після пошуків, вони йдуть туди, де метеорит приземлився. Після прибуття Несс зустрічає іноземця ім'ям Бзз Бзз, який повідомляє Несса, що він з майбутнього, де ворог інопланетний, Гійгас, домінує над всесвіту. Бзз Бзз інструктує Несса, щоб відправитися в подорож, щоб перемогти Гійгаса в сьогоденні, тому що він надто сильний у майбутньому. Несс потім переходить до пошуку вісімки «святилища», щоб об'єднати свої сили з Землі і отримати необхідної міцності, щоб протистояти Гійгаса. Бзз Бзза пізніше вбила мама Покі, яка приймала його за гнойового жука. Вмираючи, Бзз Бзз дає Нессові Звучний Камінь, елемент, який є життєво важливим для завершення його пошуки.

Файл:Mother 2 Summers.jpg
Скріншот показує Несса, Павлу, Жеффа, і Пу як вони подорожують через Літа.

Несс продовжує на його пошуки через різні регіони, в тому числі міста Одинтт, Двасон, Трид і Чотиристорон, крижана країна під назвою Зими, морський курорт називається Літа, Східно-азіатськоподібна земля у небі, яка називається Далаам, далеке місце що має назву Скараба, (яка заснована на сучасному Єгипті і включає мулухія і піраміди), і світ мрій зветься Магікант. Як він йде на його шляху, він зустрічає самих різних персонажів, у тому числі трьох інших обраних, Павла, психічна дівчина з Двасона, Жефф, молодий механічний геній від Зим, і Пу, молодий принц з далекої землі Далаама. Є кілька ворогів, яких Несс стикається в EarthBound, в тому числі армії Гійгаса «Зоряні Чоловіки». Група часто зустрічає блюзовий гурт, називають «Біглих П'ять», допомагаючи їм, і допомагали у поверненні. Протягом всієї гри, Несс впадає в Покі, який приєднався з Гійгасом щоб захопити владу над світом. Несс врешті активізує всі його «Святилищ» місцях, відкриває Магікант в собі, і переможе його «Кошмар», який представляв все зло заховано в серці Несса, відкриваючи свою справжню силу. Батько Жеффа, доктор Андонуц, створює пристрій, який дозволить їм подорожувати в минуле на війну проти Гійгаса. Однак, вони змушені переводити свої душі в тіла роботів, через те, що органічний матеріал не може витримати деформації в червоточині часу. У минулому вони стикаються Гійгаса і Покі (командувач гігантського павукоподібного самоходу), який повідомляє Несса та інших, що Гійгас споживав стільки злої сили, що його розум був повністю знищений і проводиться у псевдо-стабільну форму за допомогою машини, що називається «Чортова Машина». Після перемоги над Покі, він відключає машину, розв'язаючи повну силу Гійгаса, яка знищує машини і створює хаотичне, дивне вимірювання, замкнувши себе і чотирьох дітей у темряві. Гійгас використовує психічні атаки, що Несс і інші не можуть зрозуміти, і розмовляє у збентеженому лепеті. Павла потім здійснює молитву, звертаючись до різних людей на Землі, наприклад, їх сім'ї та друзів, які всі моляться за їхню безпеку, і зрештою, вона звертається до гравця, чиї молитви Гійгаса перемогли, через його слабкість до людських емоцій. Покі йде у червоточину часу, і Нессові і його друзям вдається, що їхні духи повернулися в своїх тілах, і всі вони повертаються в свої будинки (за винятком Павли, яку супроводжує Несс додому). Після кредитів, дає прискіпливість Несс повідомлення від Покі, сміливість, щоб він прийшов на його пошуки.

Персонажі[ред. | ред. код]

  • Несс - Хлопчик, що живе у місті «Одинтт». Він носить бейсболку та використовує бейсбольну биту в боях. Він дуже сильний по боям. У нього є психокінежна сила.
  • Павла - Дівка, що живе у місті «Двасон». Вона носить бантик на волоссі та рожеву сукню. У неї є, як у Несса, психокінежна сила, але її більше напасна. В битві вона використовує сковороду.
  • Жефф - Розумний хлопчик що живе у школі в зимній країні в півночі. Він вважається генієм. Він стріляє ворогів з пістолета. У нього психокінежної сили немає, але він використовує кількість інструментів.
  • Пу - Молодий князь з плаваючої азійсько-подібної країни «Далаам». Як Несс і Павла, він використовує психокінез. Йому не подобається їжа, яка не з Далаама, отже вона його не загоїть. Він носить кейкоґі й б'ється бойовими мистецтвами.

«Ваше Святилище»[ред. | ред. код]

Щоб знищувати злого Гійгаса, Несс повинен збирати силу від особливих місць, які вважаються святилищями. Кожне святилище охороняє охоронець. Кожне святилище містить звук, який є частина мелодії. Несс записує мелодію на Звучний Камінь, й стане сильніше з кожною частиною. У грі є вісім охоронців святилищ:

Титанічна Мураха - Гігантів Крок

Крутий Кріт - Сліди Ліліпутів

Трілліонорічний Пагін - Чумацька Криниця

Гриииииб! - Дощове Коло

Огидний Щур Смерті - Магнітий Пагорб

Грім і Гроза - Рожева Хмара

Електро-Примара - Блискучий Коридор

Вугільна Собака / Алмазна Собака - Вогняне Джерело

Mother[ред. | ред. код]

Попередником EarthBound була рольова гра для NES під назвою Mother. Сюжет цієї гри заснований на історії хлопчика на ім'я Ninten, який наділений незвичайними здібностями. У День матері він намагається з'ясувати причини загадкових явищ, які почали відбуватися в його рідному місті. Сюжет Mother тільки трохи перегукується з сюжетом EarthBound.

Готувався вихід гри в США в 1991 році, і вона навіть була повністю переведена (ім'я було змінене на EarthBound), але через швидкого виходу SNES, вихід був відкладений і пізніше під ім'ям EarthBound вийшов сиквел.

У 1998 році група перекладачів ігор Demiforce виявила картридж з прототипом американської версії Mother. У ній були внесені деякі зміни в порівнянні з оригінальною грою і повний переклад на англійську. Demiforce створила ROM картриджа, внісши деякі зміни (замінено назву з EarthBound на EarthBound Zero і прибрана захист від копіювання).

Сиквел[ред. | ред. код]

У 1997 році Nintendo анонсувала вихід Mother 3 на Nintendo 64DD, а потім на Nintendo 64, однак надалі проект був заморожений і закритий. У 2006 році Mother 3 офіційно вийшла на Gameboy Advance на території Японії. Гра не була випущена на заході, що спричинило хвилю протестів у фанатів.

Спадщина[ред. | ред. код]

Гра, незважаючи на відсутність високих продажів, знайшла велику групу шанувальників на заході і стала культовою грою. Фанати EarthBound самостійно перевели гру Mother 3 і вимагають випуску перших двох ігор в сервісі Virtual Console на Nintendo Wii. Також вони випускають багато стилізованих речей (майки, значки та інше).

Посилання[ред. | ред. код]

Шаблон:Серія EarthBound