Earth 2160

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Earth 2160
Earth 2160 boxart.jpg
Розробник Reality Pump Studios
Видавець Eidos Interactive
Геймдизайнер Reality Pump Studios
Частина серії Earth[d]
Попередня гра серії Earth 2150: Lost Souls[d]
Дата випуску 6 липня 2005
Версія 1.3.8
Жанр(и) стратегія в реальному часі
Платформа Microsoft Windows
Рушій гри Earth-4
Режим гри багатокористувацька гра і одиночна гра
Носій DVD
Системні
вимоги
1,5 ГГц процесор, 512 МБ RAM, 2 ГБ вільного місця на HDD, DirectX 9.0c
Керування Клавіатура і миша

Earth 2160 — відеогра, стратегія в реальному часі від польської компанії Reality Pump Studios. Продовжує серію ігор Earth 21xx, у якій також були випущені Earth 2140 (1997) і Earth 2150 (2000).

Сюжет продовжує події гри Earth 2150, після знищення Землі різні людські фракції взялися за колонізацію Марсу і супутників планет-гігантів. Але скоро між ними знову виникають суперечки, які ускладнюються появою невідомих агресивних істот.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Ігровий процес передбачає збір ресурсів, розбудову бази і створення армії з різних родів військ щоб знищити противника чи виконати інше поставлене завдання.

Earth 2160 використовує алгоритми вивчення помилок гравця і подальшого застосування цієї інформації. Система «агентів» дозволяє фракціям наймати персоналій з власними, специфічними здібностями. Деякі агенти допомагають в наукових дослідженнях, інші — в розвідці, зборі ресурсів і так далі. У грі застосовується модульне будівництво, в якому будівлі і юніти створюються за допомогою широкого асортименту базових частин. Наприклад, можна вибирати яку гармату чи броню поставити на танк. Ігрова економіка заснована на трьох ресурсах: вода, метал і кремній. При цьому кожна ігрова фракція має свій набір необхідних ресурсів з числа цих трьох.

Персонажі кампаній можуть мати власні озброєння, броню, предмети, що дають якісь здібності чи змінюють характеристики. Вони також накопичують досвід, що збільшує здоров'я та силу.

Ігрові фракції[ред.ред. код]

Сполучені Цивілізовані Штати (СЦШ)[ред.ред. код]

Колишні США після Третьої світової війни. СЦШ активно застосовують роботів. Хоча кораблі ЄД і МК безпечно прибувають на Марс, корабель СЦШ «Фенікс» з дивних причин зникає під час шляху. Пояснення цього варіювалися від метеоритного дощу до чорної діри. Пізніше з'ясовується, що командир «Фенікса», штучний інтелект, був в стазисі на орбіті Марсу, поки сили ЄД і МК не знищать одні одних.

Частина СЦШ, представлених в кампанії, є машинами, що керуються комп'ютером, який прийняв рішення вбити людей на борту свого корабля і покорити Сонячну систему.

Євразійська Династія (ЄД)[ред.ред. код]

Найбільша людська фракція в грі, але технологічно найменш розвинена. Династія була створена російським офіцером після Третьої Світової разом з монгольським плем'ям Ханів. Їхні технології відрізняється грубістю, але високою ефективністю. Більшість їх бойової техніки є значним розвитком техніки XX століття. Мають перевагу в наземних військах. Середній танковий юніт ЄД здатний протистояти кільком одиницями техніки інших фракцій. Платою за перевагу в силі є повільне будівництво та дуже довге технологічне дерево.

Місячна Корпорація (МК)[ред.ред. код]

Найменша фракція людей. Відносно мирні, вони жили на Місяці до його знищення разом з Землею. Їхні технології найрозвинутіші (антигравітація, орбітальні фабрики, тощо). У цій фракції домінують жінки, хоча сама корпорація була заснована чоловіками. Власне, це домінування почалося з 2018 (з моменту колонізації Місяця). Через енергетичну кризу на Землі постачання баз на Місяці припинилося. Пізніше населення Місяця стало хворіти дивними і невиліковними хворобами через які і загинуло майже все чоловіче населення Місяця. Але вижилі чоловіки отримали надлюдські здібності (імунітет до отрут, висока витривалість і т.д.). У підсумку зародилася МК, яка показана в цій грі.

Морфіди[ред.ред. код]

Ці істоти були заточені під поверхнею таємно колонізованої планети Едем довгий час, поки їх не розбудили дослідники МК. Після цього вони поширилися багатьма планетами, досягнувши врешті Сонячної системи. Всі будівлі і юніти Морфідів є органічними. У них немає звичних баз, електростанцій, вони не потребують ресурсів (крім повітряних юнітів). Кожна одиниця Морфідів здатна до самоклонування і розвитку в інші форми, але це займає багато часу[1].

Сюжет[ред.ред. код]

Кілька тисяч людей різних фракцій, відомих з попередніх частин, покинули Землю перед її знищенням. Десять років тривав терраформінг Марсу, але люди знову взялися за старі суперечки. В цей час діє угрупування Едемітів, які проповідуюь, що існує ще одна планета, подібна на Землю[2].

Кампанія Євразійської Династії[ред.ред. код]

Кораблі ЄД готуються до висадки на Марс. Майор Майкл Фолкнер вирушає в розвідку, але один з трьох човників (де він знаходиться) хтось збиває. Він збирає вцілілих і прямує до оазису, де облаштовує базу. Поряд знаходиться аванпост МК, Фолкнер отримує наказ захопити його від генерала Таггарта.

Далі він розбудовує секретну базу на Ганімеді і рятує гірничодобувний комплекс, який виявляється засекреченою базою, наповненою невідомими істотами. Єдиним вцілілим виявляється професор Ван Трофф. На Титані, де розміщена вязниця ЄД, Фолкнер повинен забрати і перевезти вченого Лю Хана. Виявляється, що вчений має відеозапис планети земного типу Едем. В цей час піднімається повстання, яке доводиться приборкувати.

Тим часом ЄД виявляють в космосі ворота невідомого походження, якими цікавляться і МК. Для убезпечення воріт професор Патрік Ван Трофф створює потужну зброю, яка збиває кораблі противника.

Фолкнер прибуває на Марс, де з'явилися Морфіди. Таггарт оголошує в зв'язку з цим триденне пермир'я. Але скоро полковник Ріффкін наказує забрати якусь реліквію в МК, що Фолкнер відмовляється виконувати, говорячи, що підкорюється тільки генералові. Ріффкін вбиває Таггарта, а Фолкнера відправляє на вірну смерть, однак, той виживає і заявляє, що знає про злочини Ріффкіна. Полковник запроторює його до в'язниці на Титані.

Кампанія Місячної Корпорації[ред.ред. код]

Ерія отримує завдання дослідити зонд «Вояджер», запущений ще США, який повернувся до Сонячної системи, але впав на Ганімеді. На ньому знаходяться інформація про планету земного типу Едем. Ерію посилають розслідувати справу зі знахідкою якогось артефакту на астероїді під час гірничих робіт, в чому їй допомагає професор Себастьян. Цим артефактом виявляється карта з координатами багатьох планет всесвіту.

Ерія отримує таємне послання від Урурка, асистента Ван Троффа, прибути на базу «Венера» (на Марсі). Там проводилися експерименти з Морфідами, привезеними звідкись одним з вантажних кораблів, але вийшли з-під контролю. Ван Трофф розповідає, що перейшов на їхній бік, злякавшись їх могутності, та сам набуває вигляду іншопланетянина. В цей час прибуває Фолкнер з пропозицією перемир'я. Та ситуація на планеті чим далі тим більше ускладнюється.

Втікши з Марсу на захопленому кораблі, Ерія знаходить в космосі орбітальний комплекс, який бере під контроль, поки на нього не повернувся екіпаж. Вона знайомиться з едемітом, який говорить, що найбільше про Едем знає Лю Хан. Визволивши його на Титані, Ерія звільняє і Фолкнера.

Разом вони з'ясовують, що воротам мільйони років і вони сполучаються з іншими воротами, розкиданими по всьому всесвіту. ЄД вже посилали крізь них експедиції, але про них нічого невідомо, оскільки ЄД не мали ключа від воріт. Цим ключем виявляється знайдена раніше карта. Едеміт вказує на нерівність суспільств всіх людських фракцій, де прості люди перебувають в рабському становищі, і тільки на Едемі можливо буде жити по-новому. Однак, доступ до воріт обмежений оборонними спорудами на Іо, які можуть обійти лише роботи СЦШ. Проблема полягає в тому, що корабель СЦШ зник на шляху до Марсу.

Хан згадує про піратів, які звідкись взяли велику партію роботів. Ті дають координати зниклого корабля «Фенікс».

Кампанія Сполучених Цивілізованих Штатів[ред.ред. код]

Після зняття захисного поля сплячий «Фенікс» пробуджується. З'ясовується, що його капітан-комп'ютер вирішив не пробуджувати пасажирів, оскільки в Сонячній ситемі йшла війна, а почекати її завершення. Капітан переконується в існуванні планети Едем і допомагає лояльним МК та ЄД. Корабель стає штабом повстанців проти несправедливості керівництва всіх людських фракцій.

З допомогою роботів охорона воріт долається. «Фенікс» входить в ворота та прибуває в систему з трьома планетами. Однак, там немає Едему, підпросторовий тунель, яким летів корабель, перекритий якоюсь установкою. Екіпаж вирушає шукати установку і вловлює сигнал про допомогу від однієї зі зниклих експедицій, посланих ЄД. Після низки сутичок колоністи ідуть на співпрацю з «Феніксом». Вони показують руїни, де Лю Хан добуває відомості про Зодчих — творців воріт, та координати, які потрібно задати в ворота цієї системи, щоб потрапити на Едем.

«Фенікс» прибуває до Едему, який дійсно схожий на Землю, але там вже є база МК. Ерія з Фолкнером беруться розгадати звідки вони там взялися і стикається з Морфідами. Лідер колоністів Едему розповідає про таємну програму заселення та додає, що під поверхнею планети було знайдено інкубатори, залишені Зодчими. Вдалося вивести кілька сотень особин Морфідів, призначених для бою, які вийшли з-під контролю і на вантажному кораблі потрапили в Сонячну систему.

Корабель виводить колоністів на борту зі сну і заселення планети починається. Ерія з Фолкнером атакують сили Морфідів на планеті, сподіваючись покінчити з ними раз і назавжди. Командиром іншопланетян виявляється Ван Трофф, який захопив контроль над ними. Він долає війська людей і розкриває свої плани — правлячи Морфідами, покорити весь всесвіт.

Кампанія Морфідів[ред.ред. код]

Морфіди на чолі з Ван Троффом викрадають Фолкнера і перетворють його на командуючого власної армії. Фолкнер воює з колоністами на різних планетах, опановуючи керування Морфідами. Коли він повертається на Едем, йому доводиться битися з Ерією. Далі він прибуває через ворота на Марс.

Ван Трофф дізнається, що всі люди об'єднуються в альянс проти нього, і посилає Фолкнера захопити Ерію. Це не вдається, стараннями Ерії альянс утворюється, всі три фракції людей прибувають на Едем. Подібно до Фолкнера, на іншопланетянина перетворюється і Ріфкін, який виступає ще одним командиром. В ході битви Фолкнер пересилює контроль Ван Троффа, коли той наказує вбивати неозброєних людей, і обертає свою армію проти нього. Об'єднані сили перемагають Морфідів.

Минає якийсь час, Фолкнер з Ерією обговорюють мир між людьми, який нарешті настав перед обличчям спільної загрози. Вони роздумують хто створив Морфідів. В цей момент ворота відкриваються, а з іншого боку прибуває щось невідоме.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]