Earthworm Jim 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Earthworm Jim 2
Earthworm Jim 2 (EUR).PNG
Розробник Shiny Entertainment
Видавець Virgin
Геймдизайнер Девід Перрі
Даг ТенНапел
Композитор Tommy Tallarico[d]
Частина серії Earthworm Jim
Попередня гра серії Earthworm Jim
Наступна гра серії Earthworm Jim 3D
Дата випуску Sega Mega Drive/Genesis:
Європейський Союз 22 грудня, 1995
США Канада 1996
SNES:
США Канада 1995
Європейський Союз25 січня 1996
MS-DOS (PC):
30 квітня 1996
Sega Saturn:
США Канада 31 жовтня 1996
Японія 11 листопада 1996
Sony PlayStation:
Європейський Союз листопад 1996
Game Boy Advance:
США Канада 31 травня 2002
Європейський Союз29 листопада 2002
Virtual Console
JP 1 вересня 2009
NA 14 грудня 2009[1]
EU 4 грудня 2009[2]
Windows (GOG.com)
7 жовтня 2008
Жанр(и) Платформер
Віковий
рейтинг
ESRB: Без обмежень
ELSPA: 3+
PEGI: 7
Платформа Sega Mega Drive, SNES, Sega Saturn, MS DOS, Sony PlayStation, Game Boy Advance, Wii Virtual Console
Режим гри Однокористувальницька гра

Earthworm Jim 2 — відеогра жанру платформер, продовження першої частини Earthworm Jim, де головний герой, Черв'як Джим, відправляється в подорож. Гра спочатку випущена в 1995 році для Sega Mega Drive і SNES. У 1996 році сіквел побачив світло на MS DOS у складі антології Whole Can O'Worms скандинавської студії Rainbow Arts. Пізніше були випущені трохи змінені версії для Sony PlayStation і Sega Saturn. У 2002 році гра з'явилася на Game Boy Advance, а в 2009 році для віртуальної консолі Wii.

Сюжет[ред.ред. код]

У вступному ролику (з написом Sega) демонструється початок сюжету: Джим грає на гармошці для своєї коханої - принцеси Як-її-там. Раптово Псіховорон відволікає Джима і викрадає принцесу. Природно, головний герой йде її рятувати.

Рівні[ред.ред. код]

Anything But Tangerines — перший рівень. Тут Джиму будуть допомагати свині, яких він повинен доставити на потрібну точку, щоб пройти далі. Також в цьому рівні є бонусний етап, де можна отримати 9 плазма-гармат і додаткове життя. Босом тут є рибка Боб.

Lorenzen's Soil — печерний рівень. Тут наданий один вид зброї з нескінченними боєприпасами, яке здатне бурити піщані стіни. Не слід забувати, що рівень обмежений за часом, що можна продовжувати, підбираючи розкидані за рівнем годинник. Бос рівня — Личинка Педро. У версіях для GBA та MS-DOS версіях цей рівень був вирізаний. [уточнити]

Jim's Now A Blind Cave Salamander! (У версії для Sega Saturn і SNES — Villi People) — головний герой постає у вигляді сліпої печерної саламандри. Вид зброї так само, як у попередньому рівні, тільки один. Стіни на даному рівні небезпечні і наносять ушкодження. У кінці рівня необхідно пройти своєрідну вікторину, за правильні відповіді на питання якої можна отримати призи: патрон, життя, сендвіч, камінь або хробак. Покарання за помилки немає. Після закінчення вікторини гравець потрапляє на ще один бонусний етап з перевіркою на запам'ятовування: необхідно торкнутися в правильному порядку 4 куль. За правильно вгадану послідовність гравець отримує 2 додаткові життя і сендвіч, що дає 200% енергії. Боса тут нет.На рівні відіграє композиція Місячна соната.

Flying King — в цьому рівні гравцеві належить прокотитися на своєму кораблі. Завдання — привезти повітряна куля з вибуховим снарядом для знищення боса в кінці. Якщо знищити кулю під час перевезення, всі вороги на екрані будуть знищені, а куля з'явиться на початку етапу. Бос рівня — це Майор Слиз.

Udderly Abducted — завданням цього рівня є доставка корів у хлів, де, в результаті, можна наповнити відро молоком для відкриття проходу далі. Перешкоджає гравцеві НЛО, яке намагається викрасти корову. Якщо корова у вас в руках, НЛО безсило перешкодити. Якщо ж корову викрали, потрібно вдарити батогом по НЛО, і воно відпустить корову. В кінці корови будуть забезпечені гнотом і будуть вибухати після закінчення певного часу (залежить від складності гри). Для знешкодження корови потрібно занурити її у ванну. Боса на рівні немає.

Inflated Head — цирковий рівень. Потрібно летіти вгору, надуваючи себе. Регулювати швидкість підйому можна, здмухуючи повітря або набираючи його. Небезпеку становлять лампочки і Кот зловредів, який з укриттів буде стріляти в Джима і нападати зверху. Є також бонусний етап: за рахунок зібраних черв'яків гравцеві належить збивати корисності.

ISO 9000 — бюрократичний рівень. Тут гравцеві належить ловити хом'ячка в клітці, щоб пройти далі. Небезпекою даного рівня є стрибучі бюро і бюрократи в ковпаках катів. Босом є двері з ногами.

Level Ate — рівень схожий на барбекю гриль - скрізь їжа. Гравця всюди переслідує літаюча сільничка, яка забирає здоров'я Джима. Бос - Вогняне М'ясо. Також присутній бонусний етап під назвою «Totally Forked»: знизу і зверху будуть рухатися вилки, від яких потрібно ухилятися.

See Jim Run, Run Jim Run! — Останній рівень, де вам належить бігти наввипередки з Піховороном до кінця рівня. Можна пригальмувати ворога за допомогою зброї. Якщо той прибіжить першим, гравець втратить одне життя і рівень почнеться заново. Якщо ж прийшов першим гравець, на ворона звалиться таксі. Гра буде закінчена.

Puppy Love — додаткові рівні в кількості трьох штук. Перший рівень між другим і третім, другий — між п'ятим і шостим, третій — між сьомим і восьмим. Завдання гравця полягає в лові щенят Пітера. Якщо гравець упустить пару щенят, то Пітер покаже вам де раки зимують. Головне завдання — донести скинути бомбу, щоб Пітер її запустив у Псіховорона.

Вибір зброї[ред.ред. код]

Тут надано декілька видів зброї.

 • Батіг — як і в першій частині, Джим використовує самого себе як хлиста.
 • Бластер — стандартну зброю. Спочатку гравець отримує 1000 патронів до нього. На другому рівні здатне бурити кам'яні стіни.
 • Трехствольное бластер — бластер, тільки стрільба ведеться в секторі в 90 градусів.
 • Плазма-бластер — по-функції, точно таку саму зброю, як у першій частині гри. Знищує ворогів з одного пострілу.
 • Самонавідні ракети — ракети мають вигляд будиночків (алюзія на англійське 'homing missile'), що летять на ворога самостійно.
 • Мега-бластер — після пострілу, через 2-3 секунди, відбудеться великий вибух, що знищує всіх ворогів на екрані.
 • Пістолет-бульбашка — анти-зброю. Нікого не може поранити. Завдання - витратити його боєприпас повністю.

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Піщаний тур Lorenzen's Soil названий на ім'я провідного художника Марка Лорензо (Mark Lorenzen)
 • Тепер в грі є функція «Продовжити». Для цього треба збирати особливі предмети.
 • Сопла (анг. Snott) — супутник Джима, замінює «кішку» і парашут.
 • Наприкінці рівнів можна бачити забавну сценку: з неба падає катапульта, Джим кидає вантаж, він падає на дошку, і Джим злітає. У деяких випадках бувають забавні невдачі:
  1. Вантаж падає Джиму на голову;
  2. Вантаж ламає дошку, Джим викликає таксі, сідає і їде;
  3. Аналогічно попередньому варіанту, але таксі проїжджає повз Джима, і він змушений наздоганяти його.
 • У першому раунді при зустрічі з першим босом замість бійки Джим просто з'їдає його.
 • Додався новий предмет — Сендвіч, що дає 200% енергії.
 • У сцені Continue, де потрібно вибрати Так або Ні, є забавна сценка, де Джим стріляє в себе з гармати.

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. 11 New Downloads Blast Their Way to Nintendo Systems. Nintendo of America. 2009-12-14. Архів оригіналу за 2013-07-12. Процитовано 2009-12-14. 
 2. Cows Will Launch on the Virtual Console This Year. IGN. Архів оригіналу за 2013-07-12. Процитовано 2008-04-22.