Eesti Energia

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Eesti Energia
Enefit
Тип обмежена компанія
Форма власності public limited company[d][1]
Галузь Електроенергія
Нафтова та газова індустрія
Видобуток сировин
Засновано 1939
Штаб-квартира Таллінн
Територія діяльності Естонія, Латвія, Литва, Фінляндія, Йорданія, Штат Юта
Ключові особи Hando Sutter (CEO)
Продукція Електроенергія
Сланець
Послуги Електрика та гаряа вода
Продаж електроенергії
Виторг €858 мільйонів (2011)
Операційний прибуток (EBIT)
Власник(и) Уряд Естонії
Співробітники ~ 7400 (2010)
Сайт www.energia.ee

CMNS: Eesti Energia на Вікісховищі

Eesti Energia AS — міжнародний енергетичний концерн, що створений в Естонії та діє на ринку електроенергії Прибалтики і Північних країн. Ми пропонуємо рішення в галузі енергетики: починаючи з виробництва теплової та електричної енергії, а також палива, і закінчуючи продажами, обслуговуванням і додатковими послугами в сфері енергетики. Наші унікальні знання, навички та технологія в області переробки сланцю цінуються у всьому світі. Власництво Уряду Естонії.

Історія[ред. | ред. код]

Headquarters of Eesti Energia in Kadaka, Tallinn.

Eesti Energia була заснована in 1939. В 1998, реорганізовується в підприємство з обмеженою відповідальністю. У 1995 році уряд Естонії почв переговори з NRG Energy, щоб створити спільне підприємство на базі нарвських електростанцій. Відповідно до основ умови продажу, прийнятої в 2000, NRG Energy придбало 49% акцій нарвських електростанцій. Крім того, в цей час електростанції належать також сланцехімічній гірничодобувній компанії Eesti Põlevkivi. Операція була скасована урядом 8 січня 2002 після чого NRG Energy змогли вчасно забезпечити фінансування угоди 21 серпня 2002 NRG Energy подала до лондонського суду з вимогою 100 мільйонів фунтів компенсації за збиток від скасованого угоди. Однак ця вимога була відхилена.

У 1999 році уряд передав 51% акцій Eesti Põlevkivi в Elektrijaamad. У 2003 році Уряд передав 49% акцій Eesti Põlevkivi до Eesti Energia. Також Elektrijaamad 51% акцій було передано Eesti Energia і Eesti Põlevkivi став повністю компанією Eesti Energia.

У 2000 році Eesti Energia і Latvenergo оголосила про плани злиття компаній. Проте, ця угода була припинена через латвійського законодавство, що забороняє приватизацію Latvenergo і невизначеності навколо угоди NRG.

У 2003 році Eesti Energia намагався приватизувати литовський дистриб'юторська компанія RST. Хоча Eesti Energia відповідають критеріям, приватизації та був єдиним претендентом на заключному етапі приватизації, приватизація була зупинена литовського уряду.

1 грудня 2005, під час свого візиту до Естонії прем'єр-міністр Литви Альгірдас Бразаускас зустрівся з генеральним директором Eesti Energia Сандор Лійве, щоб обговорити участь Eesti Energia в в пропонованому проекті Вісагінської АЕС. 8 березня 2006, керівниками Lietuvos Energija, Eesti Energia і Latvenergo під час їхньої зустрічі в Ігналіні підписали меморандум про взаєморозуміння з підготовки до будівництва нового ядерного реактора в Литві Eesti Energia переговори протягом шести років. Однак, проект був припинений після зміни уряду в Литві в кінці 2012 року.

У 2006 році Eesti Energia почав торгувати на Nord Pool Spot енергетичного обміну, набуваючи фінський торгова компанія Solidus Oy. У тому ж році він почав продавати електроенергію в Латвії і один рік потому, в Литві. Компанія почала свою міжнародну діяльність сланцю в 2006 році Цього року її дочірня компанія Сланець енергії Йорданії був створений для розробки проекту сланцевої в Йорданії. Був підписаний меморандум про взаєморозуміння між Eesti Energia та урядом Йорданії 5 листопада 2006 концесійну угоду було підписано 11 травня 2010 року в присутності Йорданії та Естонії прем'єр-міністрів Самір Заїд аль-Ріфаї і Андрус Ансіп. У березні 2011 року вона придбала 100% акцій штаті Юта сланцю Exploration Company.

Для реалізації енергетичний пакет 3-й ЄС, 28 серпня 2009 року уряд вирішило розділити і викупу оператора системи передачі Elering від Eesti Energia. Угода була укладена 28 січня 2010.

У 2010 році уряд вважав первинне публічне розміщення акцій на Лондонській фондовій біржі; Однак, цей план був відкладений.

Посилання[ред. | ред. код]

  • реєстр юридичних осіб Естонії
  • https://www.webcitation.org/6BB6grYLs?url=http://www.e24.ee/379228/eesti-energia-kasum-kerkis-mullu-119-miljoni-euroni/