EgyptSat-1

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
КА «EgyptSat-1»
EgyptSat.jpg
Основні параметри
NORAD ID 2007-012A
Виготівник Україна Україна, «Південмаш»
Оператор Єгипет Єгипет
Тип апарата ДЗЗ
Штучний супутник Землі
Дата запуску 17 квітня 2007
Ракета-носій «Дніпро» Україна Україна
Космодром Байконур Казахстан Казахстан
Технічні параметри
Маса 157 кг
Розміри 2,35х2,36х1,57 м
Час активного існування 5 років.
Орбітальні дані
Тип орбіти Сонячно-синхронна
Нахил орбіти 98,09°
Прилади
Головні прилади МСУ, ССІД
Роздільна здатність 7,8 м

EgyptSat-1 — штучний супутник Землі оптико-електронного спостереження, виготовлений КБ «Південне» на замовлення Єгипту. Перший єгипетський супутник дистанційного зондування Землі.

Конкурс[ред. | ред. код]

Право на виготовлення супутника КБ «Південне» виграло на Міжнародному тендері 2001. Окрім України, в конкурсі брали участь Велика Британія, Російська Федерація, Південна Корея, Італія.

Опис[ред. | ред. код]

Апарат належить до класу малих космічних апаратів: маса 157 кг, з яких частка корисного навантаження (дослідницька апаратура, засоби орієнтації, зв'язку тощо) 49 кг. Його розміри (в робочому положенні на орбіті): 2,35х2,36х1,57 м. Серед приладів, що розташовані на борту апарату, — багатозональні скануючий пристрій[1] і сканер середнього інфрачервоного діапазону[2]. Є також і техзасоби для передачі повідомлень електронної пошти.

Виробництво[ред. | ред. код]

Над виробництвом супутника підприємства України працювали майже п'ять років. Під керівництвом членкора НАН України Володимира Драновського, а потім — Олександра Макарова. Конструкцію спроектували у КБ «Південне», а збирали апарат на Південному машинобудівному заводі.

Крім ДКБ «Південне», у створенні єгипетського космічного апарату брали участь також конструкторські організації, НДІ та підприємства з Харкова, Києва, Дніпропетровська, Запоріжжя, Львова («Хартрон-Юком», «НДІ радіовимірювань», «Дніпрокосмос», «Хартрон-Аркос», «НИТКИ приладобудування», КБ «Арсенал», дндп "конекс").

EgyptSat став першою космічною системою, створеною виключно силами українських підприємств, що використовує тільки вітчизняні засоби наземного керування польотом супутника та прийому даних.

Вперше в Україні під час розроблення й виготовлення сонячних батарей космічного призначення для «EgyptSat-1» і платформи українського мікросупутника «Січ-2» було використано одноперехідні арсенід-галієві ФП на гетероструктурах із ККД ~19÷20 % стійкі до радіаційних, термоциклічних і електророзрядних факторів космічного польоту[3]

Силами українських підприємств розроблена наземна станція для прийому інформації дистанційного зондування Землі з штучного супутника EgyptSat-1, яка установлена і експлуатується в Єгипті[4].

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]