Emacs Lisp

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Emacs Lisp (Емакс Лісп, ELisp) — діалект мови програмування Лісп, який використовується в текстових редакторах GNU Emacs та XEmacs для реалізації більшої частини функцій редагування. Як правило, програми на ELisp пишуться користувачами цих текстових редакторів для розширення їхніх функціональних можливостей.

Особливості[ред. | ред. код]

В Емакс Ліспі використовуються динамічні, а не статичні (лексичні) області видимості. Якщо змінну задекларовано в області видимості функції, вона автоматично стає доступною всім підпрограмам, викликаним із цієї функції. Такий підхід було обрано з метою оптимізації; в той час лексичні діапазони видимості були незвичними з невідомою швидкодією[1]. Динамічні області видимості мали також запропонувати більше гнучкості і можливостей для налаштувань. Однак, динамічні області видимості мають декілька недоліків. По-перше, вони можуть призводити до дефектів у великих програмах, через небажану взаємодію між змінними різних функцій. Подруге, доступ до змінних в динамічній області видимості, зазвичай, повільніший ніж у лексичних. Як наслідок, були спроби переробити Емакс Лісп на роботу із лексичними областями видимості.

Інтерпретатор Емакс Лісп не підтримує оптимізацію хвостової рекурсії.

Джерела інформації[ред. | ред. код]

  1. «Emacs Lisp uses dynamic scoping because simple implementations of lexical scoping are slow.»[1]; «I asked RMS when he was implementing emacs lisp why it was dynamically scoped and his exact reply was that lexical scope was too inefficient.»[2]

Див. також[ред. | ред. код]

  • wikipedia-mode — програма на Емакс Лісп для полегшення редагування статей Вікіпедії.

Посилання[ред. | ред. код]