EncroChat

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
EncroChat
Тип надавач послугd і Телекомунікаційна мережа
Галузь програмне забезпечення
Засновано 2016[1]
Закриття (ліквідація) червень 2020[2][3]
Штаб-квартира невідомо
Територія діяльності увесь світd

EncroChat — провайдер комунікаційних мереж та послуг, що базувався в Нідерландах. За даними поліції, месенджер EncroChat використовували члени багатьох організованих злочинних угруповань для планування злочинних дій. EncroChat був інфільтрований поліцією ще в 2016 році, а в червні-липні 2020 року під час загальноєвропейського розслідування відбулися затримання понад 800 підозрюваних[4]. Компанія припинила свою діяльність з моменту виявлення зламу системи безпеки.[5] За даними британської поліції, EncroChat користувалися понад 60 тис. осіб[4].

Викриття[ред. | ред. код]

Міжнародна слідча група[ред. | ред. код]

Операція спільної групи слідчих під кодовою назвою Емма 95 у Франції та Lemont в Нідерландах, дозволила збирати в реальному часі мільйони повідомлень між підозрюваними, також був організований обмін інформацією з правоохоронними органами декількох країн, які не брали участі в слідчій групі, зокрема це були Велика Британія, Швеція та Норвегія.[6]

Операція Venetic[ред. | ред. код]

Операція Venetic[7] — операція, організована британським Національним агентством боротьби зі злочинністю. Внаслідок проникнення в мережу поліція Великої Британії заарештувала 746 осіб, серед яких кілька «кримінальних босів», перехопила дві тонни наркотиків, вилучила 54 мільйони фунтів готівкою, а також зброю, зокрема автомати, пістолети, гранати, штурмову гвинтівку АК47, і понад 1800 патронів.[8][9][10] Було вилучено більше 28 млн таблеток седативного препарату Етізолам. Також було затримано корумпованих правоохоронців.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]