Enterococcus faecium

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Enterococcus faecium
Біологічна класифікація
Царство: Бактерії (Bacteria)
Тип: Firmicutes
Клас: Bacilli
Ряд: Lactobacillales
Родина: Enterococcaceae
Рід: Enterococcus
Вид: E. faecium
Біноміальна назва
Enterococcus faecium
(Orla-Jensen 1919)
Schleifer & Kilpper-Bälz 1984
Посилання
EOL logo.svg EOL: 976074
ITIS logo.svg ITIS: 961475
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 1352

Enterococcus faecium (ентерококи феціум) — вид ентерококів, що входить до складу нормальної мікрофлори травного тракту людини, а також деяких ссавців. За прийнятою раніше класифікацією ентерококи ставилися до стрептококів класу D і enterococcus faecium називалися streptococcus faecium (стрептококи феціум).

Ентерококи — молочнокислі грампозитивні бактерії, що не утворюють спор і капсул, факультативні анаероби (здатні використовувати енергію бродіння і тому, жити і при великих і при незначних кількостях кисню). Оптимальна температура культивування ентерококів від 35 до 37 ° С. Ентерококи здійснюють метаболізм бродильного типу, ферментують різноманітні вуглеводи з утворенням в основному молочної кислоти, але не газу, знижуючи кислотність середовища до 4,2-4,6 pH. Ентерококи високорезистентних до різних факторів зовнішнього середовища і дезінфікуючих засобів, можуть тривалий час зберігати життєздатність на предметах домашнього вжитку, витримують нагрівання до 60 ° С протягом 30 хвилин.

Enterococcus faecium заселяє кишечник людини в перші дні життя. Заселення ентерококами відбувається більш активно у дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні.

Використання[ред.ред. код]

Enterococcus faecium, як і інші ентерококи, застосовуються в харчовій промисловості, де використовуються здатність ентерококів гідролізувати лактозу, зброджувати молоко, ефективно пригнічувати хвороботворні бактерії в самих харчових продуктах, а також їх висока стійкість до дії кислот, солей і високої температури. Різні штами Enterococcus faecium широко застосовуються при виготовленні різних сортів сиру і копченостей. Нижче наведені деякі приклади:

  • Штам Enterococcus faecium FAIR-E 198 використовується при приготуванні сиру «фета»
  • Штами RZS C5 і DPC 1146 — сир Чеддер
  • Штами CCM 4231 і RZS C13 — іспанська ковбаса холодного копчення
  • Штам CTC49 2 — ковбаса твердого копчення і копчена свинина


Література[ред.ред. код]

  • Rolle/Mayr: Medizinische Mikrobiologie, Infektions- und Seuchenlehre. Enke Verlag, Stuttgart 2007