Erasmus Mundus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ерасмус Мундус (лат. Erasmus Mundus) — це міжнародна програма співпраці і мобільності у сфері вищої освіти, яку ініціювала та фінансує Європейська комісія. Її головною метою є підвищення якості європейської вищої освіти і сприяння міжкультурному розумінню через співпрацю із країнами, що не входять до Європейського Союзу.

Станом на 2014 рік 270 тис. студентів отримали грант, в середньому на студента щомісячно виділяється €272. Найбільший рівень залучення до програми на душу населення в Люксембурзі, Ліхтенштейні, Фінляндії, Латвії, Іспанії. Проте серед них лише 28 українців [1].

Програму Еразмус Мундус названо на честь видатного голландського вченого XV століття, гуманіста і теолога Еразма Ротердамського (1465—1536 рр.), який багато мандрував Європою, навчався і працював у різних університетах і ще тоді, майже півтисячоліття тому, зрозумів переваги мобільності та міжнародної співпраці в освіті і навчанні. Латинське слово «mundus» означає «світ» і відображає глобальну та міжкультурну орієнтацію програми.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Erasmus б’є рекорди: гранти отримали 270 тис. студентів. Українська Правда. 10 липня 2014. Архів оригіналу за 14 липня 2014. Процитовано 10 липня 2014. 

Джерела[ред. | ред. код]