Euprymna scolopes

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Euprymna scolopes
Hawaiian bobtail squid 2.png
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Молюски (Mollusca)
Клас: Головоногі (Cephalopoda)
Ряд: Sepiolida
Родина: Sepiolidae
Рід: Euprymna
Вид: E. scolopes
Біноміальна назва
Euprymna scolopes
Berry, 1913[2]
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Euprymna scolopes
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Euprymna scolopes
EOL logo.svg EOL: 491890
ITIS logo.svg ITIS: 556020
IUCN logo.svg МСОП: 162598
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 6613

Euprymna scolopes — вид головоногих молюсків родини Sepiolidae.

Поширення[ред. | ред. код]

Вид поширений в узбережних водах Гавайських островів та острова Мідвей на глибині від 0 до 240 м.

Опис[ред. | ред. код]

Дрібний кальмар, завдовжки до 3 см, вагою 3 г. Euprymna scolopes живе в симбіозі з біолюмінесцентними бактеріями Aliivibrio fischeri, що живуть в спеціальних органах в мантії молюска. Молоді тварини не мають симбіотичних бактерій. Бактерії попадають у тіло молюска з навколишнього середовища під час фільтрації води. Вся поверхня шкіри карликових кальмарів колонізована цим світящим органом. Таким чином, Euprymna scolopes випромінюють світло вночі і не розпізнаються як здобич у місячному світлі, створюючи протитінь. Натомість, бактерії отримують від калмара поживу у вигляді розчину цукрів та амінокислот.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Активний вночі. Вдень молюск закопується у пісок, виставивши лише очі. Тварини виділяють клейкий секрет, який використовується для зв'язування частинок осаду з дорсальною (верхньою) частиною тіла для забезпечення ідеального маскування. Термін його життя дуже короткий. Тварини досягають статевої зрілості у віці двох місяців і живуть близько року — точна тривалість життя ще не визначена. Як і інші головоногі, вони розмножуються лише один раз у своєму житті. Яйця мають діаметр 2 мм і відкладаються на нижній стороні коралів. Личинкової стадії немає, молодняк схожий на дорослих, лише значно менший. Вони дуже швидко ростуть і харчуються жовтком, який вони вживали протягом перших кількох днів. Дорослі молюски живляться дрібними ракоподібними.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Barratt, I.; Allcock, L. (2012). Euprymna scolopes. The IUCN Red List of Threatened Species 2012: e.T162598A925206. doi:10.2305/IUCN.UK.2012-1.RLTS.T162598A925206.en.  Downloaded on 11 February 2018.
  2. Julian Finn (2016). Euprymna scolopes Berry, 1913. World Register of Marine Species. Flanders Marine Institute. Процитовано 11 February 2018. 

Посилання[ред. | ред. код]