Europa Universalis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Europa Universalis
EuropaUniversalisBox.jpg
Розробник Paradox Interactive
Видавець NA Strategy First
CIS
Частина серії Серія ігор Europa Universalis
Наступна гра серії Europa Universalis II
Дата випуску 14 березня 2000
Жанр(и) Real-time strategy, Grand strategy
Вікові
рейтинги
ESRB: E (Everyone)
OFLC: G8+
Платформа Microsoft Windows і Amiga
Режим гри одиночна гра і багатокористувацька гра
Носій 1 CD-ROM
Системні
вимоги
64 Мб RAM, 2X CD-ROM, DirectX 7.0, Windows 95
Керування клавіатура, миша
Сайт paradoxplaza.com/games/europa-universalis

Europa Universalis (EU) — відеогра, глобальна стратегія/варгейм, розроблена Paradox Interactive і випущена 14 березня 2000 року[1].

Ігровий процес[ред.ред. код]

Europa Universalis — це глобальна стратегія, яка охоплює період з 1492 по 1792 роки. В грі світ поділений на 800 провінцій з історичними назвами і 550 морських зон. Можна вибрати будь-яку з більш як 90 держав (в тому числі і Україну).

У провінціях проживає населення, що виробляє товари, платить податки, бере участь у торгівлі й наймається як солдати і матроси. Населення кожної провінції має свою релігію, що відображає його погляди на світ і моральну позицію. Якщо монарх і уряд діють всупереч моральним нормам населення, існує ризик повстання. Монарх і уряд (тобто, гравець) відповідають за свою країну й представляють її перед іншим світом. У міру того, як проходить час, європейські нації змінюються — як політично й економічно, так і з погляду військової потужності. Залежно від того, наскільки ефективно підконтрольна країна управляє своїми ресурсами, захищає свої провінції й вкладає свої сили в розвиток технології, нації будуть здобувати або втрачати владу й положення.

Гра не претендує на історичну точність, її варто розглядати як «альтернативну історію» — на початку в розпорядженні гравця перебувають реально існуючі історичні особистості, нації, і ресурси, але у гравця є можливість діяти не так, як справжні історичні особистості, а змінити хід історії.

У грі є безліч різних сценаріїв, включаючи Головну Кампанію. Різні сценарії звичайно покривають невеликі відрізки часу, у той час як Головна Кампанія дозволить вам провести свою країну з 1492 року до 1792 року. Вибираючи сценарій або Головну Кампанію, завжди є можливість вибрати, у якому році гра повинна завершитися.

Хоч Europa Universalis — стратегія реального часу, але у будь-який момент гравець може призупинити гру. У цьому режимі паузи він можете віддавати накази своїм військам (хоча вони й не почнуть рухатися, поки гра не буде відновлена), будувати армійські підрозділи й флоти, займатися дипломатією, вносити зміни в бюджет і так далі. У будь-який момент також можливо змінити швидкість плину ігрових «годин» — тобто змінити швидкість гри, як вона сприймається самим гравцем.

Мету гри вибирає сам гравець, але основна мета — отримати якнайбільше очок. Також можна вибирати варіанти перемоги:

  • «За очками» — перемагає країна, яка перша одержала певну кількість очок.
  • «За провінціями» — перемагає країна, що завоювала певне число провінцій.
  • «За сценарієм» — кожна країна одержує певне складне завдання, і перемагає той гравець, що виконає своє завдання першим.

Примітки[ред.ред. код]

  1. MobyGames. Архів оригіналу за 2013-06-25. 

Посилання[ред.ред. код]