Europa Universalis: Rome

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Europa Universalis: Rome
Обкладинка відеогри Europa Universalis Rome.jpg
Обкладинка відеогри
Розробник Paradox Development Studio
Видавець Paradox Interactive
Дистриб'ютор Steam
Частина серії Europa Universalis
Попередня гра серії Europa Universalis III
Наступна гра серії Europa Universalis IV
Дата випуску 15 квітня 2008
Версія 1.3
Українська локалізація немає
Жанр(и) Глобальна стратегія, стратегія в реальному часі
Віковий
рейтинг
ESRB: Teen (10+)
PEGI: 12+
Платформа ПК (Microsoft Windows, Linux), Mac OS
Режим гри Однокористувацька гра, Багатокористувацька гра
Носій завантаження через Steam, DVD
Керування Клавіатура, миша
Сайт europauniversalis4.com

Europa Universalis: Romeвідеогра жанру глобальна стратегія, розроблена шведською компанією Paradox Development Studio та випущена компанією Paradox Interactive. Відеогра вийшла 15 квітня 2008 року та була розроблена на основі рушія, використаного в Europa Universalis III, при цьому, розробники також значно поліпшили графіку гри загалом.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Події Europa Universalis: Rome відбуваються в античну епоху та охоплюють більшу частину Європи, частину Передньої Азії та Північної Африки. Проте в порівнянні з іншими частинами серії, загальна кількість провінцій значно зменшилася.

Гравцю дається можливість зіграти протягом понад 250 років, розпочинаючи з Піррової війни та до появи Римської імперії. З Crusader Kings до гри додали розвинену систему персонажів (система була істотно допрацьована в порівнянні з CK), які можуть займати посади (у тому числі глав держав, губернаторів провінцій, полководців та флотоводців). Також у відеогрі, вперше в серії, з'явилася система громадянських воєн, які можуть розпочати нелояльні політики чи полководці, та з'явилися варвари, які мандрують по глобальній мапі й можуть атакувати цивілізовану країну і захопити частину її територій, заснувавши на ній власну державу. Разом із двома новими системами, розробники ще значно поліпшили систему торгівлі між провінціями, яка сильно різниться від минулих частин серії.

Доповнення[ред. | ред. код]

19 листопада 2009 року було випущено перше та єдине доповнення до відеогри — Europa Universalis: Rome — Vae Victis. Головною особливістю розширення стала внутрішня політика, яка стала значно складнішою. В республіканських державах існуватиме Сенат, в якому будуть вести боротьбу п'ять політичних фракцій (військова, торговельна, релігійна, цивільна та популістська), в монархіях замість Сенату будуть радники (до того ж, якщо більшість радників не підтримає основного спадкоємця на престол, може початися громадянська війна), а у варварських державах гравець повинен враховувати інтереси вождів кланів.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Thang, Jimmy (2008-08-27). EU: Rome Expansion Vae Victis Announced. IGN (en-US). Процитовано 2018-09-15. 

Посилання[ред. | ред. код]