Excalibur Almaz

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Креслення корабля ТКС

Excalibur Almaz — приватна космічна компанія, яка планує надавати послуги орбітального космічного туризму, і створити випробувальні стенди для проведення експериментів в умовах мікрогравітації на орбіті.

Компанія утворена в 2005 році. Станом на 2011, Excalibur сподівається почати польоти в 2012 і починаючи з 2013 розраховує запропонувати своїм клієнтам тижневу подорож на орбіту на космічну станцію, зібрану з радянських модулів.

Компанія[ред.ред. код]

Excalibur Almaz заснована в Дуглас, Острів Мен, з офісами в Х'юстоні і Москві.

Засновниками компанії виступили: генеральний директор і експерт з космічного права Артур М. Дула та ветеран комерціалізації космосу Бакнер Хайтауер. Головний експерт з різних операцій Лерой Чао, раніше був астронавтом NASA і командиром Міжнародної космічної станції.

До членів консультативної ради входять: колишній директор Космічного центру імені Джонсона Джордж Аббі; Джей Ф. Ханікатт - колишній директор Космічного центру Кеннеді і Lockheed Martin Space Operations, колишній астронавт, літав на шаттлі; винахідник плазменного ракетного двигуна VASIMR Франклін Чанг-Діас, колишній французький астронавт Жан-Лу Кретьєн, колишні російські космонавти, Володимир Тітов та Юрій Глазков.

Джонатан Кларк, хірург НАСА, що 6 разів літав на Шаттлі і чия дружина загинула на космічному кораблі "Колумбія" в місії STS-107 - є консультантом з скафандрів і з розробки біологічного середовища екіпажу для Екскалібур «Алмаз».

До основних сфер діяльності компанії належить:

  • Розробка і виробництво систем корабля.
  • Розробка і виробництво систем ракети-носія.
  • Запуск пілотованих орбітальних космічних апаратів і космічних станцій.
  • Аерокосмічний, експортний контроль та права інтелектуальної власності.
  • Міжнародна торгівля та економіка.
  • Корпоративні операції і велике управління проектами.
  • Міжнародна комерціалізація і продаж.
  • Корпоративні фінанси та велике стратегічного бізнес планування.
  • Виробництво та обладнання сучасних матеріалів для аерокосмічної галузі.

Операції[ред.ред. код]

Космічний апарат[ред.ред. код]

Повертаємий апарат корабля ТКС

В кожному польоті буде можливо виводити на орбіту двох чи більше членів екіпажу і командира, а також вантаж, наукові експерименти або інше корисне навантаження.

Космічна система Excalibur Almaz складатиметься з багаторазового транспортного засобу для входу в щільні шари атмосфери (капсули) і модуля підтримки, який забезпечить членів екіпажу простором для роботи в космосі.

В планах Excalibur Almaz забезпечення сумісності космічних апаратів з різними ракетами-носіями і їх запуск з ряду стартових майданчиків по всьому світу. Кожен політ Excalibur Almaz буде проходити під командуванням досвідчених астронавтів чи космонавтів.

Для інженерної і операційної підтримки, Excalibur Almaz уклав договір з організаціями аерокосмічної промисловості різних країн, в тому числі НВОМ в Росії; EADS Astrium Space Transportation в Європі і "Пілотовані космічні системи" у Японії.

Excalibur Almaz здійснює розробку космічного апарату на основі радянських космічних програм ТКС і космічних станцій Алмаз. Капсули ТКС віддалено нагадують щось середнє між американськими капсулами Джеміні і Аполлон, є унікальними за російськими/радянськими стандартами. Вони обладнані для перевезення трьох пасажирів або для автономної роботи, але на відміну від американської капсули, капсули Алмаз є багаторазовими і розраховані на 50—100 запусків. Вони можуть встановлюватись поверх будь-яких з декількох варіантів ракетах різних космічних держав, і мають системи для забезпечення безпеки своїх пасажирів. Вони використовують парашути і систему м'якої посадки, щоб повернутися на Землю. Посадка на воду також передбачена.

ТКС транспортний засіб-службовий модуль за конструкцією нагадує ідею, що існувала в США по пілотованій орбітальній лабораторії. Excalibur має в планах використовувати кілька варіантів ракет-носіїв.

Модуль Заря з МКС

Алмаз-похідні космічні станції безпосередньо пов'язані з модулями, що використовуються на Міжнародній космічній станції в Російському сегменті, такі як Зоря, а також радянських та російських Салют і Мир. Це тому, що дизайн оригінального Алмазу (Салют-2,3, і 5) станцій був використаний як базовий блок на станції Мир та МКС.

Одним з важливих відмінностей орбітальних модулів «Алмаз» є двометрові панорамні ілюмінатори — спочатку цю станцію передбачалося використовувати для фоторозвідки. Екскалібур Алмаз має два корпуси космічної станції Алмаз, але не має планів для оснащення їх, поки істотного досвіду в бізнесі з апарату, що спускається змонтовані на обслуговування лабораторного модуля.

Пускові послуги[ред.ред. код]

У 2010 році Excalibur Almaz в партнерстві з космічною компанією Launch Services (SLS) виділили 12 млн дол США (USD) "з метою підготовки до виходу з статті 11 «Про банкрутство» для фінансування стартів компанії «Морський старт». Фінансові інвестиції направлялися у реорганізацію «Морського старту». SLS раніше надав $ 12,5 млн коштів DIP на «Морський старт» у грудні 2009 року.

На данний момент існує імовірність того, що кораблі ТКС та станції типу Алмаз виводитимуться на орбіту носієм Зеніт-3SL. Проте можливо, що станції виводитимуть на орбіту носієм Протон, під які станції даного типу адаптовані в більшій мірі.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]