FED-дисплей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

FED (англ. Field Emission Display -дисплей з автоелектронною емісією) — одна з дисплейних технологій. Дозволяє отримувати плоскі екрани з великою діагоналлю. Назва FED використовується компаніями Sony і AU Optronics[en]. Подібні дисплеї, створені компаніями Canon і Toshiba, носять назву «SED-дисплей».

Особливістю тонких FED-екранів є низьке енергоспоживання, широкий кут огляду і безінерційність. Як повідомляють[джерело?], FED-екрани можуть оновлювати зображення з частотою до 240 Гц (більше, ніж у кращих РК-дисплеїв). Ще однією перевагою FED-екранів є те, що навіть за виходу з ладу до 20 % випромінювачів електронів на дисплеї не з'являться «мертві» пікселі.

З 1980 року в Красноярському ДТУ[ru] на підприємстві «Вітім», з 1990 року відомому в світі як «KGTU/VITIM», ведуться інтенсивні наукові дослідження з розробки технології і виробництва польових емісійних дисплеїв.

2008 року Sony продемонструвала зразок 19,2-дюймової FED-панелі, що має роздільну здатність 1280 × 960 пікселів, яскравість 400 кд/м², рівень контрастності 20000: 1 і частоту оновлення 240 Гц. Зображення на екрані такої панелі формується за рахунок електронних променів, що створюються в нанотрубках. Початок промислового виробництва FED-телевізорів Sony планувала на 2009 рік[уточнити].[1]

До кінця 2009 року FED-дисплеї в продажі не з'явилися[уточнити]. Японська компанія FED, що займається розробкою таких дисплеїв, закрилася.[2] Таким чином, майбутнє дисплеїв типу FED залишається під питанням[уточнити].[3] AU Optronics викупила активи у Field Emission Technologies, угода поширюється на ряд патентів, ноу-хау, винаходи та обладнання, що належать до перспективної технології плоскопанельних дисплеїв — Field Emission Display (FED).[4]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]