FIFA 09

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
FIFA 09
Розробник Канада EA Canada
Видавець США Electronic Arts
Частина серії FIFA
Попередня гра серії FIFA 08
Дата випуску Австралія 2 жовтня 2008
Європейський Союз 6 жовтня 2008
Росія 6 жовтня 2008
США 3 жовтня 2008
Версія 1.03 (PS3)
Жанр(и) спортивна відеогра
Платформа Nintendo DS, Wii, Xbox 360, PlayStation 3, Microsoft Windows, PlayStation Portable, PlayStation 2 і Віртуальна машина Java
Режим гри багатокористувацька гра і одиночна гра
Носій DVD
Сайт Офіційний сайт ігри

FIFA 09 — футбольна гра з серії ігор FIFA, видавана Electronic Arts. Як і минулі ігри серії, розроблялася EA Canada і видана Electronic Arts під брендом EA Sports. Слоганом гри є фраза «Let's FIFA09» («Зіграємо в FIFA09»), використовувана як логотип на сайті гри. Офіційний реліз відбувся 2 жовтня 2008 року в Австралії, але ще наприкінці вересня деякі користувачі почали отримувати свої копії за зробленими заздалегідь передзамовленнями. Демоверсії для ПК, Xbox 360 і PS3 з'явилися 11 вересня 2008 року.

Особливості гри[ред.ред. код]

В одному зі своїх інтерв'ю продюсер гри Девід Руттер (David Rutter) відзначає, що Electronic Arts уважно поставилася до побажань фанатів і висловлених пропозицій. Результатом цього стали 250 ключових змін і поліпшень, що змінили гру[1].

Деякі зміни, які вперше торкнулися серії FIFA, вже були випробувані в грі UEFA Euro 2008 від Electronic Arts. Саме там розробники вперше додали в гру погодні умови, які реально впливають на хід поєдинку: м'яч може несподівано застрягти в калюжі, а футболістові складніше бігти по намоклому газону. У FIFA 09 також є динамічна зміна часу доби: матч може початися ввечері, при заході сонця, а продовжуватися вже вночі, при штучному освітленні.

Внесено зміни в розрахунок сили футболістів. При кожній дії гравця, таких, як удар або боротьба за м'яч, розраховується його сила, що застосовується саме до цієї дії, причому вона буде залежати не тільки від його навичок, а й від ваги і зросту. При таких розрахунках не можна бути впевненим, що сильний захисник виграє 100% єдиноборств, що робить гру цікавішою, непередбачуваною і наближеною до реальності.

Поведінка гравців у відеовставках (cut-scenes) безпосередньо залежить від того, як проходить гра. Наприклад, гравець що зіграв добре може бути незадоволений заміною і йти з поля розсерджений, або навпаки, гравець який забив важливий гол може йти з поля під овації трибун.

Введено новий режим управління - клавіатура + миша (рух регулюється клавіатурою, а удари паси, фінти тощо - мишею)

Adidas Live Season[ред.ред. код]

Adidas Live Season — особлива функція гри у версіях для ПК, Xbox 360 і PlayStation 3. Спеціальна команда футбольних експертів відстежує зміни форми гравців у різних лігах і щотижня переносить ці зміни в гру, в результаті чого віртуальні копії футболістів будуть виступати так само, як їхні реальні прототипи. Ця функція доступна для ліг Німеччини, Англії, Франції, Італії, Іспанії та Мексики.

Функція платна, але в той же час всім гравцям запропоновано вибрати одну лігу — безкоштовно, для ознайомлення. Купувати підримку ліг можна як по одній, так і всі одразу.

FIFA 09 Clubs[ред.ред. код]

10 вересня EA Sports анонсували новий режим гри, названий FIFA 09 Clubs. Режим є багатокористувацьким і доступний тільки на консолях Playstation 3 і XBox 360. Його сенс полягає в тому, щоб дозволити гравцям створювати і \ або приєднуватися до вже створених «клубів» по всьому світу. У результаті вийде безліч клубів, в яких гравці зможуть проводити матчі в режимі «Be A Pro: 10 на 10» — 20 різних людей, на 20 різних консолях по всьому світу — в одному матчі FIFA 09.

Серед «клубів» буде проводитися змагання, щоб визначити найкращий «клуб» у світі. «Клуби» отримують очки за проведені ігри і виходячи з цього розташовуються в дивізіонах. «Клуби» можуть бути відправлені у нижчий дивізіон або навпаки, у вищий, виходячи з їхніх виступів. До того ж, в режимі FIFA 09 Clubs буде посада «клубного менеджера», який зможе переглядати статистику гравців інших команд і переманювати гравців себе в команду, щоб створити найбоєздатніший колектив.

Особливості версій для різних платформ[ред.ред. код]

PlayStation 3[ред.ред. код]

Серед ключових змін заявлені: нова технологія анімації, нова технологія ударів по воротах і передач в один дотик, вдосконалений процес ведення м'яча, покращений прийом м'яча. Рушій гри, що використовує всі можливості консолі, ще краще передає всі ігрові моменти — зіткнення гравців, боротьбу за м'яч, а також дозволяє проводити різні варіанти підкатів.

Продюсер ігри Девід Руттер (David Rutter) також зауважив, що у користувачів PS3 буде можливість зіграти в ексклюзивний ігровий режим — FIFA Interactive World Cup 2009 (віртуальний футбольний чемпіонат, офіційно схвалений і підтримуваний FIFA).

XBox 360[ред.ред. код]

Версія гри для Xbox 360 включає в себе ті ж ключові зміни, що і PS3-версія, тобто використовує next-gen рушій гри на повну потужність. Єдина відмінність від PS3-версії полягає у відсутності ексклюзивного ігрового режиму. Користувач вперше зможе займатися розширеної налаштуванням поведінки гравців на полі і визначенням стратегії гри, в будь-якій ситуації змінюючи стратегію і схему розстановки гравців на свій розсуд. Подальший розвиток отримав режим «Професіонали»: створюючи свого власного футболіста, його можна тепер розвивати не 1 рік, як раніше, а 4, щоб в кінці він став легендою національного футболу. Вперше в грі точно передана атмосфера самого матчу: на полі присутні головний суддя і бічні судді, а вболівальники на стадіоні поводяться щодо реалістично.

Wii[ред.ред. код]

Версія гри для приставки Wii носить назву «FIFA 09 All-Play» і включає в себе 2 різних режими гри. Один з них — класичний матч 11 на 11, а інший — матчі в аркадном стилі з карикатурними персонажами, серед яких легко впізнаються зірки світового футболу. Спеціально для «FIFA 09 All-Play» був розроблений новий вид управління — користувач може настроювати складність під себе, спростивши керування до натискання всього однієї кнопки і використання максимальної кількості підказок у грі.

Також було заявлено, що гра підтримує контролер Nintendo GameCube.

ПК[ред.ред. код]

За заявою розробників, версія для персонального комп'ютера хоч і вийшла на старому фізичному рушії, але гра використовує покращену графіку. Про зміни в геймплеї розробники говорять тільки те, що в грі безліч поліпшень у порівнянні з минулими версіями. Одним з нововведень стало використання миші, як ігрового контролера. У меню гри вбудовані спеціальні віджети, що дозволяють прямо з головного меню дізнаватися про футбольні новини і підключатися до мережевих сервісів гри.

У версії для ПК також заявлений особливий режим «інтерактивний чемпіонат», що включає в себе 61 турнір, а користувач зможе створювати свої власні змагання.

PlayStation 2[ред.ред. код]

PSP, DS[ред.ред. код]

Ліги та країни[ред.ред. код]

У грі представлено 30 національних ліг і близько 40 збірних.

Ліги[ред.ред. код]


Збірні[ред.ред. код]

Саундтрек[ред.ред. код]

Офіційний саундтрек був оприлюднений 14 серпня [2]. У нього входять 42 треки від виконавців з 21 країни світу.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Попередник:
{{{попередник}}}
{{{титул}}}
{{{роки}}}
Наступник:
'