Facepalm

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Статуя Каїна у саду Тюїльрі, Париж. Скульптор Анрі Відаль, 1896

Facepalm (англ. face — обличчя, palm — долоня, англійська вимова: [feɪs'pɑːm]) — ляск по чолу, популярний[1] онлайн-вираз у вигляді фізичного жесту. Більш широко відоме трактування виразу: «обличчя, закрите однією рукою», жест відомий у багатьох культурах як прояв розчарування, сорому[2], зневіри, роздратування або збентеження[3].

У Інтернет-обговореннях термін використовується як вираз безнадійності діалогу, а також у відповідь на явну дурницю або помилкову інформацію.

Застосування[ред. | ред. код]

Жест Facepalm як вираз розчарування
 • Фізичні жести
  • Піднесення долоні до обличчя.
  • Піднесення обличчя до долонь.
 • Письмове використання
  • В основному, жест використовується у текстах повідомлень у Інтернеті, дуже часто пишеться як *facepalm*, або смайли /о та -_\, або використовується зображення. Іноді замість зображення наводиться тільки його назва: «facepalm.jpg»[4].

Одним з ранніх прикладів його використання в онлайні є посилання на відомі фотографії моделі Джима Хорна, використання яких і стало інтернет-мемом.

Прикладом його використання у популярній культурі є телевізійний серіал «Зоряний шлях. Наступне покоління», де Жан-Люк Пікар не раз висловлює невіру, використовуючи цей жест (він узятий з 13-й серії 3-го сезону під назвою «Дежа К'ю»).[5]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. H. Ortner. (Un)Stable emotions Архівовано 24 серпень 2016 у Wayback Machine., MiT7 unstable platforms: the promise and peril of transition, May 13‐15, 2011, Boston.
 2. Ray Vichot, «Doing it for the lulz?»: Online Communities of Practice and Offline Tactical Media, Georgia Institute of Technology, May 2009. Архів оригіналу за 13 березня 2016. Процитовано 16 квітня 2015. 
 3. Оксфордський словник: Definition of facepalm in Oxford Dictionaries (British & World English) Архівовано 6 лютого 2015 у Wayback Machine.
 4. «Mo' Urban Dictionary: Ridonkulous Street Slang Defined» By Aaron Peckham. Архів оригіналу за 4 березня 2014. Процитовано 16 квітня 2015. 
 5. Deja Q. Архів оригіналу за 7 грудня 2015. Процитовано 16 квітня 2015. 

Посилання[ред. | ред. код]