Far Cry (серія відеоігор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Серія «Far Cry»
Логотип Assassin's Creed
Логотип серії. На зображенні - версія логотипу, використовуваного в Far Cry 5
Жанр Шутер от первого лица
Action-adventure
Розробник Німеччина Crytek
Канада Ubisoft Montreal
США Global VR
Швеція Ubisoft Massive
Велика Британія Ubisoft Reflections
КНР Ubisoft Shanghai
США Ubisoft Red Storm
Канада Ubisoft Toronto
Україна Ubisoft Kyiv
Видавець Прапор Землі Ubisoft
Платформи Microsoft Windows
Xbox
Xbox 360
Xbox One
Wii
Аркадний ігровий автомат
PlayStation 3
PlayStation 4
Перша гра Far Cry
23 березня 2004
Остання гра Far Cry 6
7 жовтня 2021
Офіційний сайт

Far Cry — це франшиза відеоігор жанру шутера від першої особи, яка успадкувала назву від першої гри серії. Основною особливістю ігор серії є ігровий світ, який зазвичай є дикою ділянкою місцевості, яка була освоєна або окупована ворожою до протагоніста організацією. Події ігор серії відбуваються в різних частинах планети і в різний час (переважно, в наш час) і не є сюжетними сіквелами один одного, але при цьому дія всіх частин франшизи відбувається в одному ігровому всесвіті. Crysis є концептуальним продовженням Far Cry, але не є частиною серії Far Cry

Історія[ред. | ред. код]

Ігри серії[ред. | ред. код]

Far Cry (2004)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry

Far Cry — відеогра в жанрі шутера від першої особи. Події гри відбуваються на острові в південній частині Тихого океану і оповідають історію Джека Карвера, колишнього спецназівця. Гра була розроблена компанією Crytek і видана Ubisoft в 2004 році.

Far Cry Instincts (2005)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry Instincts

Far Cry Instincts — гра, розроблена і видана Ubisoft для консолі Xbox. Також вона була запланована для Nintendo GameCube і PlayStation 2, але була скасована. Є істотні зміни в порівнянні з ПК-версією Far Cry. Оскільки Instincts розроблювалась, здебільшого, для консолей — карти менш відкриті, оскільки консолі були нездатні до рендерингу великих островів ПК-версії. Це було виправлено включенням додаткових мультіплеєрних режимів через сервіс Xbox Live, поряд з новими можливостями (дикі здатності) і режимом створення карт, який дозволяє користувачам створювати свої власні карти для мультиплеєра.

Far Cry Instincts Evolution (2006)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry Instincts Evolution

Far Cry Instincts: Evolution — продовження Instincts, було випущено для Xbox 27 березня 2006 року. Evolution включає в себе нову одиночну кампанію, хоча і значно вкорочений, ніж кампанія, яка була в Far Cry Instincts. Сюжетна лінія присвячена роботі Джека Карвера на жінку на ім'я Кейд, що призводить до того, що на нього полюють місцеві органи влади через змову під час невдалої операції з продажу зброї.

Far Cry Instincts: Predator (2006)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry Instincts: Predator

Far Cry Instincts: Predator, тайтл Xbox 360, вийшов в той же день, що і Evolution. Він містить графічно розширені версії Far Cry Instincts та Evolution.

Far Cry Vengeance (2006)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry Vengeance

Far Cry Vengeance — відеогра, розроблена і видана Ubisoft для консолі Wii. Гра вийшла 12 грудня 2006 року. Far Cry: Vengeance схожа на Far Cry Instincts: Evolution тим що Vengeance значною мірою містить той же сюжет, що і Evolution, а також містить три нових рівні, нові види зброї і транспортних засобів і інше управління.

Far Cry Paradise Lost (2007)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry Paradise Lost

Paradise Lost — аркадна версія Far Cry Instincts, випущена в 2007 році компанією Global VR.

Far Cry 2 (2008)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry 2

Друга основна гра в серії. Гравці вибирають свого персонажа з-поміж дев'яти різних найманців.

Сюжет крутиться навколо головного антагоніста, Шакала, який обернув дві вигадані угруповання в Африці один проти одного. Гра вийшла 21 жовтня 2008 року в Північній Америці і 24 жовтня 2008 року в Європі.

Far Cry 3 (2012)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry 3

Джейсон Броді, молодий чоловік, потрапляє в полон з друзями після скайдайвингу, але йому вдається втекти від смерті, хоча його брат загинув під час втечі, а про інших нічого не відомо. Денніс Роджерс допомагає Броді відкрити власні приховані сили для боротьби проти місцевих піратів.

Far Cry 3: Blood Dragon (2013)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry 3: Blood Dragon

Far Cry 3: Blood Dragon — самостійне доповнення для Far Cry 3, події якого відбуваються в альтернативному 2007 році.

Far Cry 4 (2014)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry 4

У Гімалаях знаходиться регіон Кірат. Колись тут вирувала революція, лідерами якої були Мохан Ґейл і Пейґан Мін. Незабаром після перемоги революції недавні союзники стали ворогами. Між ними розгорнулася боротьба за владу і за серце однієї жінки, Ішварі. Владу в результаті взяв Мін, ставши новим диктатором, а Ішварі полюбила Мохана. Незабаром Мохан загинув і Ішварі з маленьким сином була змушена виїхати з Кірату в США.

Через роки Аджай Ґейл, син Мохана і Ішварі, повертається в Кірат, щоб виконати останню волю матері і розвіяти її прах на батьківщині. Однак в Кираті знову неспокійно: організація «Золотий шлях» веде озброєну боротьбу проти Пейґан Міна і його людей. Крім того, Мін дізнається про приїзд сина свого давнього суперника і будує власні плани на його рахунок. Тепер Аджаю належить залишитися в живих посеред хаосу громадянської війни і зіграти свою роль в історії Кірату.

Far Cry Primal (2016)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry Primal

Події гри розгортаються близько 10 тисяч років тому в період мезоліту у вигаданій країні Урус. Головному герою належить очолити плем'я «вінджа» і знищити інші племена країни.

Far Cry 5 (2018)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry 5

Дії подій гри розгортаються в США в вигаданому окрузі Хоуп, штат Монтана, де заступник шерифа (персонаж вперше власноруч і повністю настроюється гравцем) бореться проти культу судного дня під назвою «Ворота Едему».

Far Cry New Dawn (2019)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry New Dawn

Події гри відбуваються через 17 років після ядерної катастрофи Far Cry 5. Капітан безпеки, прибуває в округ Хоуп, штат Монтана, на запрошення Карміни, дочки Ніка Рая, щоб допомогти місцевим жителям розібратись з бандою рейдерів та налагодити життя в окрузі. Головному герою протистоять у цьому ватажки банди рейдерів на чолі з близнючками Міккі та Лу, які намагаються взяти під свій контроль весь округ та поневолити місцевих жителів.

Far Cry 6 (2021)[ред. | ред. код]

Основна стаття: Far Cry 6

Дія відбувається у вигаданій тропічній країні Яра, і розповідає про протистояння головного героя Дані Рохас (або героїні) місцевого опору і жорстокого диктатора Антона Кастільо.

Екранізації[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]