Faviidae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Faviidae
Час існування: Тріасовий період — наш час
Diploria labyrinthiformis
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Кишковопорожнинні (Coelenterata)
Тип: Кнідарії (Cnidaria)
Клас: Коралові поліпи (Anthozoa)
Підклас: Шестипроменеві корали (Hexacorallia)
Ряд: Мадрепорові корали (Scleractinia)
Родина: Faviidae
Gregory 1900
Роди

Agathiphyllia
Antiguastrea
Barbattoia
Caulastraea
Colpophyllia
Cyphastrea
Diploastrea
Diploria
Echinopora
Favia
Favites
Goniastrea
Hadrophyllia
Leptoria
Manicina
Montastrea
Oulophyllia
Platygyra
Thysanus

Посилання
Вікісховище: Faviidae
ITIS: 53246
Fossilworks: 54205

Faviidae — родина колоніальних коралів, що належить до ряду мадрепорові корали (Scleractinia). Колонії мають кулеподібну форму з рифленою поверхнею. Дещо нагадує людський мозок, тому деякі види називаються мозковик або мозковий корал. Кожна колонія коралів формується генетично ідентичними поліпами, які виділяють твердий скелет з карбонату кальцію, що робить їх важливими будівельниками рифів, як і інші корали в ряді мадрепорових коралів (Scleractinia).

Мозкові корали зустрічаються в мілководних теплих водах коралових рифів по всьому світі. Тривалість життя найбільших Faviidae — 900 років. Колонія може виростати до 1,8 м у висоту.

Поведінка

[ред. | ред. код]

Мозковики розширюють свої щупальця, щоб зловити їжу вночі. Протягом дня, корали використовують свої щупальця для захисту, обернувши їх протягом канавки на їх поверхні. Поверхня тверда і забезпечує хороший захист від риби або ураганів.

Типові мозкові корали ростуть насамперед у тропіках, де вода залишається теплою весь рік. Через їх твердої структури мозкові корали можуть жити в океанських потоках і сильних хвилях. Більш тонкі пластинчасті корали можуть вижити тільки в захищених лагунах або більше глибокій воді. Великі, тверді коралові голови часто служать "станцією очищення" для певних видів тварин і риб. Вони труться об корали прибираючи мертву шкіру або паразитів.

Як і інші роди коралів, Faviidae харчуються дрібними дрейфуючими тваринами, а також отримують поживні речовини, від симбіотичних водоростей, які живуть в їх тканинах.

Загрози

[ред. | ред. код]

Ультрафіолетове світло, може також зашкодити коралів на мілководді, де немає ніякого захисту. Якщо зменшення захисного озонового шару землі дозволить більшій кількості ультрафіолетового випромінювання досягати землі, корали можуть зникнути з такого середовища проживання, як мілководдя.[1]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. http://faktypro.com.ua/pruroda/rosluny/65-ckav-fakti-pro-korali.html[недоступне посилання з лютого 2019]