Five Nights at Freddy's

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Five Nights at Freddy's
Five Nights at Freddy's logo.png
Жанр Survival horror, Point and Click, RPG
Розробник Скотт Коутон
Clickteam USA LLC
Illumix
Видавець Скотт Коутон
Платформи Windows, Android, iOS;
VR: HTC Vive, Oculus Rift, Valve Index, Windows Holographic;
PlayStation 4, Nintendo Switch;
Xbox One
Перша гра Five Nights at Freddy's 1 / 8 серпня 2014
Остання гра Freddy in Space 2 / 3 грудня 2019
Офіційний сайт

Five Nights at Freddy's (скорочено FNaF) — франшиза відеоігор створених та опублікованих Скоттом Коутоном для Microsoft Windows, iOS, та Android.

Франшиза розповідає про піцерію «Freddy Fazbear’s Pizza», нагадуюча Chuck E. Cheese’s та ShowBiz Pizza Place. У перших трьох іграх, гравець стає нічним сторожем в тій самій піцерії (в третій частині — атракціона жахів), в якому він повинен використовувати надані інструменти та відеокамери, щоб на нього не напали роботи-аніматроніки, бажаючі вбити гравця. У четвертій грі події вже відбуваються в будинку дитини, який захищається від галюцинацій-аніматроніків, бігаючи по кімнаті і закриваючи двері. П'ята гра проходить в техобслуговуванні, що належить дочірній компанії Freddy Fazbear’s Pizza. Гравець перевтілюється в охоронця-техніка, якому щоночі треба виконувати завдання голосу ШІ. У шостій частині гравець стає директором піцерії, яку він повинен прикрасити оплачуваними предметами, а також повинен знову стати нічним охоронцем, як і в перших частинах.

Отримала популярність після найпершої гри. За франшизою було випущено 6 книг: три новели (Срібні очі, Неправильні, Четверта шафа), керівництво за проходженням (Файли Фредді) в двох версіях і творча зошит (Журнал за виживанням). Також планується вихід трьох книг нової лінії оповідань — Fazbear Frights і версія новели Срібні очі у вигляді графічного роману. Крім усього цього, знімається фільм за франшизою і існує реальний атракціон в Лас-Вегасі. Франшиза увійшла в геймерську книгу рекордів Гіннесса, як серія ігор, у якій за рік вийшла найбільша кількість сиквелів.