Five Nights at Freddy's 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Five Nights at Freddy's
Five nights at freddys2 cover art.png
П'ять ночей у Фредді
Загальне
Розробник Скотт Коутон
Дистриб'ютор Steam
Жанр(и) Survival horror
Point-and-click
Платформа Microsoft Windows
Android
iOS
Мова англійська
Технічне
Дата випуску

PC: 10 листопада 2014 Android: 13 листопада 2014

IOS: 19 листопада 2014
Версія 1.84
Рушій Clickteam Fusion 2.5
Режим гри однокористувацька гра
Носій Steam, Google Play і App Store
Керування миша
FNAF
Офіційний сайт

Five Nights at Freddy's 2 (укр. П'ять ночей у Фредді 2) — відеогра жанру point-and-click survival horror, випущена 10 листопада 2014 року інді-розробником Скоттом Коутоном (англ. Scott Cawthon).

У цій грі, як і в її попередниці, гравець виступає в ролі сторожа піцерії. Вночі нею бігають зламані ляльки-аніматроніки, від яких сторож мусить вберегтися.

Сюжет[ред. | ред. код]

Джеремі Фітцжеральд влаштувався на посаду охоронця нічної зміни для охорони аніматроніків піцерії «Freddy Fazbear's Pizza». Від минулого охоронця надходили скарги на те, що аніматроніки намагаються пробратися в офіс, тому його перевели на денну зміну. Джеремі належить виживати з 12 ночі до 6 ранку (8 хвилин 37 секунд реального часу) протягом 5 ночей (6, 7 бонусні). Після шостої ночі піцерія закривається, а охоронця переводять на денну зміну. На сьому ніч заступає Фрітз Сміт, якого пізніше звільняють за те, що він втрутився в механізм аніматроніків.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Гравцеві, на відміну від попередньої гри, не доводеться стежити за рівнем енергії і за дверима, оскільки їх видалено з гри. Перед гравцем відкривається досить просторий коридор і дві вентиляційні шахти, зліва і справа. Проходи в вентиляції можна підсвічувати. Для освітлення центрального ходу в офіс охорони гравцеві дається можливість користуватися ліхтариком. Також ліхтариком обладнані всі камери відеоспостереження. Гравцеві необхідно стежити за зарядом ліхтарика, інакше той відключиться. Також гравцеві потрібно стежити за заводом шкатулки, яка знаходиться в локації «Куточок призів». Від заводу шкатулки залежить пересування Маріонетки. При наближенні заводу до нуля в нижньому правому куті блимає знак оклику, що сповіщає гравця про потребу завести шкатулку. З кожною ніччю завід витрачається все швидше. Після смерті є шанс пограти в одну з чотирьох міні-ігор в стилі Atari 2600.

Вороги[ред. | ред. код]

Звичайні противники[ред. | ред. код]

 • Іграшковий Бонні (англ. Toy Bonnie) — іграшкова версія Бонні. Він блакитний, у нього червоні щоки і зелені очі. Має в руках гітару, що дає зрозуміти, що він був гітаристом в групі. Пробирається в офіс через праву вентиляцію. Місцезнаходження / пересування: сцена-> Кімната вечірок 3> Кімната вечірок 4> Кімната вечірок 2. Активний з першої ночі.
 • Іграшкова Чіка (англ. Toy Chica) — іграшкова версія Чіки. Вона завжди ходить з кексом в лівій руці (якого прозвали Карлом) і навіть нападає з ним. Носить на шиї слинявчик, на якому написана фраза «Let's party» — «Давайте святкувати». Як тільки вона йде зі сцени, її очі і дзьоб зникають. Пробирається в офіс через ліву вентиляцію. Місцезнаходження / пересування: сцена-> Головний зал. Активна з першої ночі.
 • Іграшковий Фредді (англ. Toy Freddy) — іграшкова версія Фредді. Зроблена товщим, ніж його оригінальна версія. Має мікрофон в лівій руці, що дає зрозуміти, що в групі він був вокалістом. З'являється лише в коридорі. Місцезнаходження / пересування: сцена-> Ігровий майданчик. Активний з першої ночі.
 • Мангл (англ. Mangle) — оновлена ​​версія Фоксі, хоча на відміну від свого оригіналу, жіночої статі. Кожен день її розбирали діти, але в один день майстрам набридло її збирати, і вони зробили з неї атракціон «Збери і розбери», яким ніхто не користувався. Пересувається по стелі. Також можна почути сильні радіоперешкоди, якщо вона знаходиться поруч. Пробирається в офіс через праву вентиляцію. Місцезнаходження / пересування: Дитяча бухта-> Призовий угол-> Ігровий майданчик-> Головний зал-> Кімната вечірок 2. Активна з другої ночі.
 • Старий Фоксі (англ. Withered Foxy) — лисиця червоного кольору з пов'язкою на оці і гаком замість правої руки. З'являється в коридорі. Місцезнаходження / пересування: Майстерня. Активний з другої ночі.
 • Старий Бонні (англ. Withered Bonnie) — синьо-фіолетовий кролик з червоним метеликом на шиї. Може залізти в ліву вентиляційну шахту, пізніше з'явитися перед гравцем. Після його появи слід дуже швидко надіти маску. У кролика відсутнє лице (видно голову ендоскелета), лівої лапи нема. Може з'явитися в коридорі. Місцезнаходження / пересування: Майстерня. Активний з третьої ночі, хоча рідко може активуватися на другий.
 • Стара Чіка (англ. Withered Chica) — жовта курка зі слинявчиком на шиї, на якому написана фраза «Let's Eat» — «Давайте їсти». Її дзьоб розібраний, звідти видно щелепи ендоскелета. У неї відсутні руки. Може залізти в праву вентиляційну шахту, пізніше раптово з'являється перед гравцем. Місцезнаходження / пересування: Майстерня. Активна з третьої ночі.
 • Старий Фредді (англ. Withered Freddy) — ведмідь Фредді, З'являється в коридорі. Місцезнаходження / пересування: Майстерня. Активний з третьої ночі.
 • Хлопчик з кульками (англ. Balloon Boy) — новий персонаж. Виглядає як маленький хлопчик з шапочкою-вертольотом. В одній з рук тримає кульки, а в інший табличку з написом «Balloons!» — «Повітряні Кульки!». Не дає скористатися ліхтариком. Активний з другої ночі.
 • Маріонетка (англ. The Puppet) — новий персонаж, швидше за все не є аніматроніком, її активність залежить від заряду музичної шкатулки. З кожною ніччю заряд шкатулки витрачається швидше. Якщо скринька перестала грати, то через кілька хвилин / секунд сторожа вб'є маріонетка. Про це може сповіщати інша мелодія від шкатулки. Активна в усі ночі. В 1 ніч активна з 2 AM, всі інші ночі з 12 AM.

Секретні противники[ред. | ред. код]

 • Золотий Фредді (англ. Golden Freddy) — може з'явитися в офісі, або в коридорі (у коридорі видно тільки його голову). Шанс його появи на шостій ночі — 95 %, але в будь-яку іншу ніч — 1-1,5 %, також налаштовується в Custom Night.
 • Тінь Фредді (англ. Shadow Freddy) — може з'явитися в кімнаті «Майстерня» на місці Бонні, не атакує, але при довгому огляді гра може закритися, або замість гри буде чорний екран, далі нічого.
 • Тінь Бонні (англ. Shadow Bonnie) — може з'явитися в офісі, не атакує.
 • Ендоскелет (англ. Bare Endoskeleton) — з'являється в кімнаті «Призовий кут», якщо скринька в цій же кімнаті перестала грати і маріонетка вийшла. Дуже рідко з'являється в лівій вентиляційній шахті, не атакує.
 • Дівчинка з кульками (англ. JJ) — може з'явитися під столом в офісі з деяким шансом в будь-яку ніч (видно тільки її обличчя). Вона не атакує. При піднятті планшета зникає.

Рецензії[ред. | ред. код]

Five Nights at Freddy's 2 отримала позитивні відгуки від критиків. Омрі Петітт (англ. Omri Petitte) з PC Gamer дав Five Nights at Freddy's 2 70 балів зі 100, додавши, що він хотів у продовженні "більше розумності і невизначеності. Я хотів повільно ходячі костюми аніматроніків, які знайдуть мене і розріжуть моє обличчя новим і цікавим способом. Я хотів можливість ходити. Я отримав хоррор-гру, яка глибоко занурюється в обман і хитрість, чудово жахливий коктейль з супернатуральной містики і ударів панічного адреналіну. Насолоджуючись хорошими частинами, незважаючи на гнітючу складність. "

Продовження[ред. | ред. код]

Для отримання докладнішої інформації з цієї теми, див. Five Nights at Freddy's 3.

27 січня 2015 року на каналі Скотта Коутона з'явився трейлер до Five nights at Freddy's 3. У ньому показаний новий аніматронік, що складається з частин всіх аніматроніків: рук Чіки, вух Бонні, гака Фоксі і кольору Золотого Фредді.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]