Перейти до вмісту

FlatOut 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
FlatOut 2
Обкладинка відеогри
РозробникBugbear Entertainment
ВидавецьVivendi Universal Games
Empire Interactive
Дистриб'юторVivendi Gamesd, Good Old Games[1] і Steam[2] Редагувати інформацію у Вікіданих
Жанр(и)Перегони
ПлатформаMicrosoft Windows, PlayStation 2, Xbox, Mac OS
Дата випуску
Режим гри однокористувацький
 багатокористувацький
Моваанглійська Редагувати інформацію у Вікіданих
Технічні деталі
РушійBugbear Game Engine
НосійDVD-ROM, цифрова дистрибуція
FlatOut
Попередня граFlatOut
Наступна граFlatOut 3: Chaos & Destruction

FlatOut 2 — відеогра в жанрі перегонів, розроблена фінскою студією Bugbear Entertainment та видана Empire Interactive у Європі та Vivendi Universal Games у Північній Америці. Гра була випущена влітку 2006 року для Microsoft Windows, PlayStation 2, Xbox. Восени 2008 року Virtual Programming випустило порт для операційної системи Mac OS X. Вона є сиквелом оригінальної гри 2004 року, та друга гра у серії FlatOut.

Ігровий процес FlatOut 2 схожий на попередню гру: окрім того, що потрібно їхати якомога швидше по заздалегідь визначених трасах, як це зазвичай буває у перегонових іграх, часто вирішальне значення для перемоги має ступінь руйнувань, завданих навколишньому середовищу або транспортним засобам супротивника. Гра використовує власний фізичний рушій і деталізовані моделі пошкоджень вище середнього рівня для створення візуально привабливого зображення руйнувань.

Ігровий процес

[ред. | ред. код]

FlatOut 2 має 5 режимів гри: «Кар'єра», «Заїзд», «Поодинокий заїзд», «Трюки» і «Дербі», а також багатокористувацька гра по глобальній або локальній мережі.

У Кар'єрі гравцеві потрібно послідовно проходити перегони на кубок і поодинокі заїзди. Кубок включає в себе від 2 до 6 трас (їх кількість збільшується по мірі проходження). Машини для цього режиму поділяються на три класи: дербі, перегонові і стрітрейсинг, на аналогічні групи поділяються і кубки. Після проходження кожного з кубків, відкривається поодинокий заїзд (дербі, трюк або спеціальна траса), де можна пройти всі заїзди з кар'єри за всі класи машин.

Перегони — це режим, де потрібно проїхати по декількох еліпсоподібних трасах, переважно 6 кіл. Як правило, ці траси розраховані на те, щоб врізатися на повній швидкості з іншими гравцями на перехресті, яких на цих трасах достатньо. Доступний у грі вдвох. У Дербі вже потрібно врізатися у суперників, для цього можна вибирати будь-яку відкриту гравцем машину. У кожного автомобіля є своє «здоров'я», вона зменшується в міру зіткнення з іншими водіями. Коли вона обнулится, машина вибухне, а водій з криком вилетить через лобове скло. За зіткнення нараховуються бонуси, які дають «нітро».

У Трюках треба запускати водія у висоту, довжину та «забивати» його як м'яч у футбольні ворота, в ролі кулі у боулінгу та багато іншого. Гравець повинен використовувати «вищий пілотаж», щоб керувати водієм у польоті, але надмірне його використання збільшить лобовий опір, що сповільнить водія та завадить йому/їй досягти мети. Якщо пілот не долетить до цілі, можна використати «підштовхування», що дасть водієві невеликий поштовх вгору і трохи зменшить опір. У міні-грі «Трюк зі стрибками через каміння» гравці повинні використовувати «поштовх», коли водій торкається поверхні води, щоб найефективніше стрибнути і досягти найдальшої мети. Для виконання трюку, дають на вибір п'ять машин, з реактивними двигунами.

Для всіх режимів у грі, діє характеристика нанесених пошкоджень, яка відображаться у зірках. Всього там 5 стадій: «Поштовх», «Удар», «Таран», «Викид» та «Вщент». 1 зірка, також «Поштовх» — не завжди навмисне і не дуже сильне зіткнення з противником. Сильне навмисне зіткнення з противником вже 2 зірки «Удар», також зараховується до 2 зірок «Перекид» — треба вдарити в опонента так, щоб він торкнувся дахом землі. 3 зірки: «Таран» — це дуже сильне навмисне зіткнення з противником, що завдає дуже великої шкоди. 4 зірка «Викид», дається за сильний удар, коли пілот вилітає з кабіни. «Викид» може виходити побічно при зіткненні опонента з жорсткою перешкодою з вини гравця. Максимальні 5 зірок «Вщент» — зіткнення з автомобілем опонента такої сили, що його машина виходить з ладу з супутнім вибухом.

Суперники

[ред. | ред. код]
  • Джек Бентон

Джек Бентон — пересічний гонщик у класі Дербі, де він не становить серйозної загрози. Хоча він ефективний гонщик, йому важко встигати за конкурентами на своєму повільному Banger, і він часто вилітає з дистанції. Він також має середні результати в дербі на винищувачах, здатний перехитрити більшість гонщиків, але його підводить мала вага автомобіля.

Бентон є дуже сильним конкурентом у гоночному класі. Поки його не переслідують, він зазвичай посідає високі місця. Як і очікувалося, він досить вправний, а всебічно розвинена Фортуна гарантує, що помилки будуть зведені до мінімуму. Однак він досить часто потрапляє в аварії через дуже низьку міцність автомобіля. Це також означає, що він слабкий водій у дербі на виліт.

Ще сильніший у вуличному класі, Бентон майже завжди потрапляє до трійки лідерів завдяки маневреності Sunray у поєднанні з його ефективними навичками водіння. Він також непогано виступає в дербі на виліт.

  • Софія Мартінес

Мартінес — один з найсильніших гонщиків у FlatOut 2 та FlatOut: Ultimate Carnage, їй поступається лише Джек Бентон. Вона висококваліфікована і віддає перевагу чистому стилю водіння, уникаючи зіткнень, коли це можливо.

Мартінес — середній водій у класі Дербі. Вона їздить на повільному і легкому Chili, але часто займає пристойні позиції завдяки своїй майстерності. Однак її легко витіснити через розмір і міцність (або відсутність такої) її автомобіля. Через слабкість Chili вона погано виступає в дербі на виліт і часто вилітає одразу після старту.

  • Джейсон Вокер

Вокер — однин з найсильніших рушійних сил як у FlatOut 2, так і в FlatOut: Ultimate Carnage. Як зазначено в його описі, він агресивний і часом може бути досить небезпечним.

Вокер — хороший гонщик у класі «Дербі», використовує сильний і міцний шейкер. Він рідко припускається помилок у перегонах, і добре справляється з дербі на знищення, завдяки своїй агресивності і тому, що його машина досить добре підготовлена

  • Кеті Джексон

Джексон — відносно сильний водій, хоча і не зовсім в одній лізі з Джеком Бентоном та Софією Мартінес. Зазвичай вона намагається триматися подалі від інших гонщиків, але може стати агресивною, якщо її спровокувати.

Джексон найкраще виступає в класі Дербі, часто потрапляючи в трійку лідерів. Вона їздить на жорсткому і швидкому Switchblade, на якому її буває важко обігнати. У цьому класі вона також найчастіше проявляє свою агресивну сторону, але тільки якщо ви станете у неї на шляху. Завдяки своїй агресивності в поєднанні з потужним автомобілем, вона зазвичай добре виступає в дербі на виліт.

  • Френк Малков
  • Джексон — відносно сильний водій, хоча і не зовсім в одній лізі з Джеком Бентоном та Софією Мартінес. Зазвичай вона намагається триматися подалі від інших гонщиків, але може стати агресивною, якщо її спровокувати. Джексон найкраще виступає в класі Дербі, часто потрапляючи в трійку лідерів. Вона їздить на жорсткому і швидкому Switchblade, на якому її буває важко обігнати. У цьому класі вона також найчастіше проявляє свою агресивну сторону, але тільки якщо ви станете у неї на шляху. Завдяки своїй агресивності в поєднанні з потужним автомобілем, вона зазвичай добре виступає в дербі на виліт.
  • Саллі Тейлор

Тейлор — досить пересічна спортсменка. Іноді вона виривається вперед, але в більшості випадків ви не помітите її часто, оскільки вона не володіє видатними навичками водіння.

Тейлор — середній водій у класі Дербі. Вона їздить на повільному і важкому Roamer, що не допомагає їй вирватися далеко вперед у перегонах, але вона набагато сильніша в дербі на знищення завдяки міцності свого транспортного засобу.

  • Рей Картер

Картер — один з найслабших водіїв в іграх. Зазвичай він досить повільний, що, ймовірно, натякає на те, що він «спокійний водій», згідно з його ігровим описом. Він також часто має проблеми з контролем над своїми транспортними засобами. Однак, іноді він опиняється на вершині зграї.

Дуже поганий водій у класі Дербі, Картер поєднує в собі всі погані якості водія. Він повільний у Малісі, нестабільний, занадто агресивний, що не завжди йому на користь, і часто потрапляє в аварії. Дуже поганий претендент на участь у дербі, його злість слабка, і він часто застряє..

Припинення підтримки мережевої гри сервісом GameSpy

[ред. | ред. код]

Станом на жовтень 2013, при спробі увійти в режим мережевої гри з'являється повідомлення про припинення підтримки FlatOut 2 сервісом GameSpy. Однак станом на 16 жовтня 2013 сервер підтримує мережеву гру, але пошук ігор не увінчається успіхом.

Автомобілі та їх прототипи

[ред. | ред. код]

Для FlatOut 2 розробили 38 моделей автомобілей. Усі вони засновані на наявних моделях, та поділяються на наступні класи: дербі, перегони, вуличні перегони та трюки.

Машини Класу Дербі

[ред. | ред. код]
  1. Chili — Renault 5; 1972—1979 Honda Civic (1 покоління)
  2. Malice — Chrysler Valiant Charger[en]; 1968—1970 Dodge Charger R/T
  3. Roamer — Chevrolet C10
  4. Shaker — 1973-1974 Dodge Dart Sport
  5. Blaster XL — Ford Bronco; 1973—1991 Chevrolet K5 Blazer
  6. Banger — 82/3 Delorean DMC 12; 1976—1977 Lancia Scorpion; BMW E21
  7. Splitter — Chevrolet Camaro 1982; Dodge Daytona IROC-Z (1983—1993)
  8. Switchblade — Chevrolet Chevelle SS 1968; Rover P6
  9. Venom — Shelby GT 500 1967; Pontiac Firebird 1993

Машини Перегоного Класу

[ред. | ред. код]
  1. CTR — Honda CRX
  2. Boxer — Dodge Duster; Ford Mustang Fastback
  3. Mad Rash — Oldsmobile 442; 1966—1967 Dodge Charger
  4. Nevada — Ford Ranger; GMC Sierra
  5. Lancea — Datsun 240Z
  6. Fortune — DeLorean DMC 12
  7. Daytana — Chevrolet Camaro IROC-Z
  8. Bullet — Plymouth 'Cuda 70-71
  9. Lentus — Chevrolet EI Camino
  10. Ventura — Pontiac Firebird 1969
  11. Insetta — Subaru Impreza WRX STi; Mitsubishi Lancer Evo. VII

Машини Класу Вуличних Перегонів

[ред. | ред. код]
  1. Chili Pepper — Renault 5 Turbo
  2. Scorpion — Ford Torino Talladega 1969; Dodge Challenger
  3. Insetta Sport — Subaru Impreza WRX Sti; Mitsubishi Lancer
  4. Sparrowhawk — De Tomaso Pantera
  5. Crusader — Chevrolet 3100
  6. CTR Sport — Citroen C4 WRC; Honda CRX
  7. Vexter XS — Audi S4 або Saab 9-3; Opel Vectra; Chevrolet Malibu
  8. Speedshifter — Chevrolet Chevelle SS 1968;
  9. Canyon — Dodge RAM SRT 10; GMC Canyon
  10. Terrator — Dodge Viper R/T 10;
  11. Sunray — Nissan Skyline GTR R32
  12. Speedevil — Shelby GT 500 1967; Pontiac Firebird
  13. Road King — Ford Mustang
  14. Bullet Gt — Plymouth Roadrunner GTX '72; Dodge Challenger R/T

Бонусні автомобілі

[ред. | ред. код]

Бонусні автомобілі відкриваються за допомогою унікальних кодів, що вводяться в спеціальному меню (Головне меню / Додатково / Введіть код). У Кар'єрі вони недоступні і не мають класифікації.

  1. Pimpster (код «RUTTO»)
  2. Flatmobile (код «WOTKINS»)
  3. Mob Car (код «BIGTRUCK»)
  4. School Bus (код «GIEVCARPLZ»)
  5. Rocket (код «KALJAKOPPA»)
  6. Truck (код «ELPUEBLO»)

Автомобілі для трюків

[ред. | ред. код]
  1. Starflight
  2. Trailblazer
  3. Afterburner
  4. Rocket
  5. Nucleon

Саундтрек FlatOut 2 складається з 26 пісень і як і в попередній частині, все виконано в стилі року різних жанрів. На відміну від попередньої гри, для цієї назви також використовувалися треки деяких всесвітньо відомих гуртів, зокрема Nickelback, Megadeth, Papa Roach та Mötley Crüe. Саундтреки відтроворюються в довільному порядку під час гонок та меню.

FlatOut: Ultimate Carnage

[ред. | ред. код]

FlatOut: Ultimate Carnage — це розширений порт гри FlatOut 2 з новими ігровими режимами та графікою, а також щонайменше двома новими автомобілями. Раніше гра була відома під назвою FlatOut: Total Carnage. FlatOut: Ultimate Carnage вийшла 22 липня 2007 року в Європі, 1 серпня в Австралії та 2 жовтня в Північній Америці для Xbox 360.

Версія для Microsoft Windows з'явилася в мережі Steam 26 серпня 2008 року, а в магазинах — 2 вересня. Існує також портативна версія гри для PlayStation Portable під назвою FlatOut: Head On, яка вийшла в Австралії 12 березня 2008 року, в Європі двома днями пізніше, а в Північній Америці 4 квітня.

Відгуки та оцінка

[ред. | ред. код]

ПК-версія FlatOut 2 отримала «загалом схвальні відгуки», тоді як версії для PlayStation 2 та Xbox отримали «середні» відгуки, згідно з даними сайту Metacritic[19][20][21]. В Японії Famitsu оцінив версію для PS2 на всі чотири сімки, загалом 28 з 40.

Гра отримала нагороду IGN за найкращу гоночну гру для PlayStation 2 2006 року

Та нагороду X-Play за найкращу гоночну гру 2006 року

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Good Old Games — 2008.
  2. Steam — 2003.
  3. а б в Edge staff (August 2006). FlatOut 2. Edge. № 165. с. 89.
  4. а б EGM staff (September 2006). FlatOut 2 (PS2, Xbox). Electronic Gaming Monthly. № 207. с. 98.
  5. Whitehead, Dan (8 червня 2006). FlatOut 2 (Xbox). Eurogamer. Архів оригіналу за 10 квітня 2007. Процитовано 13 липня 2015.
  6. а б FlatOut 2 (PS2, Xbox). Game Informer. № 161. September 2006. с. 88.
  7. Indignant Crab (1 серпня 2006). Review: FlatOut 2 (Xbox). GamePro. Архів оригіналу за 5 серпня 2006. Процитовано 13 липня 2015.
  8. Navarro, Alex (11 серпня 2006). FlatOut 2 Review (PC). GameSpot. Архів оригіналу за 18 червня 2014. Процитовано 12 липня 2015.
  9. а б Navarro, Alex (1 серпня 2006). FlatOut 2 Review (PS2, Xbox). GameSpot. Архів оригіналу за 14 квітня 2014. Процитовано 12 липня 2015.
  10. Turner, Benjamin (8 серпня 2006). GameSpy: FlatOut 2 (PS2, Xbox). GameSpy. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 13 липня 2015.
  11. а б в Flatout 2 [sic] Review. GameTrailers. 1 серпня 2006. Архів оригіналу за 17 липня 2015. Процитовано 7 грудня 2016.
  12. Bedigian, Louis (13 серпня 2006). FlatOut 2 - PS2 - Review. GameZone. Архів оригіналу за 6 жовтня 2008. Процитовано 13 липня 2015.
  13. Roper, Chris (3 серпня 2006). FlatOut 2 Review (PC). IGN. Архів оригіналу за 3 червня 2018. Процитовано 12 липня 2015.
  14. а б Roper, Chris (31 липня 2006). FlatOut 2 Review (PS2, Xbox). IGN. Архів оригіналу за 24 червня 2018. Процитовано 12 липня 2015.
  15. FlatOut 2. Official U.S. PlayStation Magazine. September 2006. с. 76.
  16. FlatOut 2. Official Xbox Magazine. September 2006. с. 80.
  17. FlatOut 2. PC Gamer. November 2006. с. 118.
  18. а б в Fish, Eliot (26 серпня 2006). FlatOut 2. The Sydney Morning Herald. Архів оригіналу за 24 вересня 2015. Процитовано 12 липня 2015.
  19. а б FlatOut 2 for PC Reviews. Metacritic. Архів оригіналу за 29 листопада 2016. Процитовано 12 липня 2015.
  20. а б FlatOut 2 for PlayStation 2 Reviews. Metacritic. Архів оригіналу за 2 січня 2017. Процитовано 12 липня 2015.
  21. а б FlatOut 2 for Xbox Reviews. Metacritic. Архів оригіналу за 10 вересня 2016. Процитовано 12 липня 2015.

Посилання

[ред. | ред. код]