Ford Anglia

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ford Anglia 105E (1959–1967)

Ford Anglia (англ. [ˈæŋgliə] — «енгліа»[1]) — мікролітражний легковий автомобіль британської філії компанії «Ford», що випускався у вигляді декількох поколінь з 1939 по 1967 рік.

Це була бюджетна сімейна модель компанії «Форд» на європейському ринку, з переважно примітивною конструкцією, скромною динамікою і простою обробкою.

Всі «Англії» мали дві бічні двері. Чотирьохдверна версія цього автомобіля з покращуваною обробкою, що випускалася до 1961 року, позначалася як окрема модель - Ford Prefect.

Також, з ним пов'язана модель Ford Popular, що випускалася з 1953 по 1962 рік, яка являла собою ще більш дешевий і спрощений варіант «Англії».

У загальній складності було випущено 1.594.486 автомобілів цієї моделі. Машина експортувалася до багатьох країн, в тому числі - в Північну Америку.

Місце «Англії» у модельному ряді британського «Форда» успадкував Ford Escort.

У наші дні Ford Anglia, в особливості - «Англія» останнього покоління (1959 - 1967) - культовий автомобіль у Великобританії. Всесвітню популярність автомобіль цієї моделі отримав після виходу на екрани фільму «Гаррі Поттер і Таємна кімната", де "Англія", завдяки чаклунству Артура Візлі, мала здатність літати.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]