Ford Anglia

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ford Anglia 105E (1959–1967)

Ford Anglia (англ. [ˈæŋgliə] — "енгліа"[1]) — мікролітражний легковий автомобіль британської філії компанії "Ford", що випускався у вигляді декількох поколінь з 1939 по 1967 рік.

Це була бюджетна сімейна модель компанії "Форд" на європейському ринку, з переважно примітивною конструкцією, скромною динамікою і простою обробкою.

Всі "Англії" мали двоє бічних дверей. Чотирьохдверна версія цього автомобіля з покращеною обробкою, що випускалася до 1961 року, позначалася як окрема модель - Ford Prefect.

Також, з ним пов'язана модель Ford Popular, що випускалася з 1953 по 1962 рік, яка була, по суті, дешевшим і спрощеним варіантом «Англії».

Сумарно було випущено 1 594 486 автомобілів цієї моделі. Машина експортувалася до багатьох країн, в тому числі, у Північну Америку.

Місце "Англії" у модельному ряді британського "Форда" успадкував Ford Escort.

У наші дні Ford Anglia, зокрема, "Англія" останнього покоління (1959 - 1967), — культовий автомобіль у Великобританії. Всесвітню популярність автомобіль цієї моделі отримав після виходу на екрани фільму "Гаррі Поттер і Таємна кімната", де "Англія", завдяки чаклунству Артура Візлі, мала здатність літати.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]