Fortnite: Battle Royale

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Fortnite: Battle Royale
Логотип Fortnite.png
Розробник Epic Games
Видавець Epic Games
Дистриб'ютор PlayStation Store[1], Xbox Games Stored[2], Nintendo eShopd і App Store[3]
Жанр(и) Королівська битва
Платформа Microsoft Windows, macOS, PlayStation 4, Xbox One, iOS, Nintendo Switch і Android
Дата випуску Windows, macOS, PlayStation 4, Xbox One
26 вересня 2017
iOS
2 квітня 2018
Nintendo Switch
12 червня 2018
Режим гри багатокористувацька гра
Мова англійська
Творці
Керівник(и) Дональд Мастард[4]
Технічні деталі
Рушій Unreal Engine 4
Носій цифрова дистрибуція
Офіційний сайт

Fortnite: Battle Royale — кросплатформова відеогра в жанрі королівської битви, розроблена і випущена компанією Epic Games для Windows, MacOS, PlayStation 4 і Xbox One в 2017 році. У 2018 році Epic Games також випустила версії гри для iOS, Nintendo Switch і Android. Гра розповсюджується переважно за допомогою цифрової дистрибуції по моделі free-to-play, виданням версій гри на фізичних носіях займається компанія Gearbox Publishing. Fortnite: Battle Royale є відгалуженням від комп'ютерної гри Fortnite, також відомої як Fortnite: Save the World — симулятора виживання з можливістю будівництва різних споруд.

Подібно до інших ігор в жанрі королівської битви, Fortnite: Battle Royale пропонує гравцям взяти участь в масовому битві на великій карті — поодинці або групами від двох до чотирьох осіб, винищуючи або уникаючи персонажів інших гравців до тих пір, поки на карті не залишиться тільки один переможець. Гра підштовхує гравців до взаємодії, поступово зменшуючи доступну їм «безпечну» зону; вихід за її межі призведе до втрати здоров'я і загибелі персонажа. В ході гри гравці повинні шукати розкидані по карті зброю і предмети, щоб отримати перевагу над суперниками. «Battle Royale» запозичує з «Save the World» можливість будівництва споруд — гравці можуть руйнувати різні об'єкти і будови в грі і використовувати отримані матеріали для будівництва нових. Гра в обмежених межах дозволяє гравцям з різних платформ — персональних комп'ютерів, приставок і мобільних пристроїв — грати на одній карті один з одним.

Ідея Fortnite: Battle Royale виникла після виходу королівської битви PlayerUnknown's Battlegrounds, яка домоглася величезної популярності в 2017 році. Бачачи швидке зростання числа гравців і комерційний успіх цієї гри, Epic Games спочатку відтворила аналогічний режим в складі гри Fortnite, а потім і випустила окрему версію гри. У той час як гра сама по собі безкоштовна, розробник отримує дохід від мікротранзакцій, і для цього використовується загальна між всіма режимами гри віртуальна валюта V-Bucks.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

В основних режимах(«Наодинці», «Парні бої», «Командні бої») гравці в кількості до 100 чоловік борються на карті «Королівської битви» за Королівську перемогу. Кожен матч починається з того, що всі гравці стрибають з синього бойового автобуса над картою. Маршрут польоту автобуса через карту вибирається випадковим чином на початку матчу, що вимагає від гравців швидко визначити найкращий момент для стрибка з дельтапланом. Гравці починають раунд з киркою, з якої можна руйнувати споруди і предмети, тим самим здобуваючи будівельні матеріали. Як тільки гравці приземляються, вони можуть оглядати різні будівлі, споруди та інші споруди в пошуку зброї, патронів, матеріалів, медикаментів та багатьох інших речей. Ці предмети розподіляються по всій карті на початку матчу, причому певні зони мають підвищений шанс знаходження там кращого спорядження. Убиті гравці залишають на місці своєї смерті спорядження. Будівельні матеріали потрібні для будівництва споруд; для їх видобутку потрібно руйнувати різні будівлі, дерева і багато інших руйнуються предмети.

В грі присутні багато різних режимів, з відродженнями, лавою, літаками та інші. Також є режим «Пісочниця», немає ворогів і будівельні матеріали добуваються швидше, також там присутні видалена з гри зброя.

Сезони і сюжет[ред. | ред. код]

Fortnite Battle Royale створила більш вільний сюжет, який виставляється через зміни в карті гри, що взагалі корелює з початком і кінцем сезону гри. Наприклад, під час четвертого сезону, який стартував у травні 2018 року, гравці побачили кілька зірок, які перетнули небо, а потім гігантський метеорит, що наблизився до землі; На початку четвертого сезону метеорит вдарив по одному з місць на карті, залишивши, гігантський кратер. Це пов'язано з кількома новими косметичними предметами, пов'язаними з супергероями і суперзлодіями, які були доступні в цьому сезоні. Epic мають можливість створювати власні події, які відбуваються одночасно на всіх ігрових серверах, першою такою подією став відлік, який призвів до запуску гігантської ракети в червні 2018 року, яка після цього залишила тріщини на небі, що росли після цієї події.

Гра початково запущена без будь-якого сезонного розкладу, але починаючи з випуску сезону 2 у грудні 2017 року, компанія Epic надала новий вміст, який включає нові косметичні засоби, нові елементи гри та зміни на карті гри приблизно на 10-тижневій основі. Це також ввело використання «Бойового проходу» для гравців, щоб отримати частину нового змісту, завершивши завдання і отримавши досвід.

Сезон Період Опис
1 сезон Вересень 2017 — Грудень 2017 Початок гри, отримав назву «1 сезон» після початку 2.
2 сезон Грудень 2017 — Лютий 2018 Введення «Бойового проходу». Середньовічна тематика.
3 сезон Лютий 2018 — Квітень 2018 Космічна тематика. Кількість рівнів «Бойового проходу» збільшилася з 70 до 100. Протягом сезону гравці спостерігали зірки, згодом стали з'являтися невеликі метеорити, які потрапляли в землю і завдали деякої шкоди. У всіх іграх з'явився великий метеор, який наближався до 4 сезону.
4 сезон Травень 2018 — Липень 2018 Тема — Супергеройський фільм. Метеорит який бачили в 3 сезоні впав повністю знищивши одну з головних локацій. 30 червня 2018 року пройшла масштабна подія в всіх іграх, запуск ракети з злочинного лігва, яка створив міжсвітові тріщини на карті. Протягом наступних декількох днів тріщина зростала, зникали деякі об'єкти в грі, з'являлися нові об'єкти з інших періодів. В рамках свого маркетингу Epic поставили в реальному житті логотип ресторану «Durrr-Burger» у пустелі Каліфорнії.
5 сезон Липень 2018 — Вересень 2018 Подорожі в часі, тематика 5 сезону. Сезон розпочався зі змінами карти через тріщини. Створилася лабораторія яка досліджувала тріщини і винайшла кишенькову тріщину. Ближче до кінця п'ятого сезону відбувся чергова подія, в якому тріщини, створені запуском ракети, закрилися, залишивши на ігровому світі великий фіолетовий куб, на яких англомовні гравці прозвали «Кевін» (російськомовні — Саня). Кевін рухався по власній волі протягом усього сезону, створюючи аномалії у своєму сліді після чого розтав в озері.
6 сезон Вересень 2018 — Грудень 2018 Тематика — Темрява і злочинність. Куб піднявся з озера разом з островом і рухався по всій карті. Разом з ним Монстри Куба з'являтися по всій карті і почнуть атакувати гравців. Зрештою, Кевін перевантажився і вибухнув, тимчасово перемістивши всіх гравців у білу, бездонну порожнечу, де на короткий час з'явилася метелик схожий на тріщину. Повернувшись до карти, озеро повернулося до нормального стану, але з безліччю дрібних островів, які складалися з частин Кевіна.
7 сезон Грудень 2018 — Лютий 2019 Зимові тематика. В 6 сезоні, над одним кутом карти з'явилася сніжна хмара, за якою на початку 7-го сезону з'явився великий айсберг, який називався «Полярний Пік», що зіткнувся з островом і покрив третю частину карти снігом та іншими новими особливостями, включаючи великий замок на вершині Полярного Піку, який був похований глибоко в снігу. Пізніше над замком з'явилася велика льодова сфера, яка попереджала про настання зимової бурі. Незабаром Король Льоду, з'явився, щоб закликати зимовий шторм по всій карті, який викликав Льодових Зомбі щоб атакувати гравців.
8 сезон Березень 2019 — Травень 2019 Пригоди / пірати / тропіки / вогонь — теми 8 сезону. В останні дні сьомого сезону острів розгойдували землетруси, які створили тріщини на землі, і врешті-решт, викликали появу великого вулкана на північно-східному куті карти. З'явилася Лагуна і Ацтекський храмовий комплекс. Пірати, гібриди і інші нереальні шукачі пригод(у тому числі «в'язень» льодового короля, який вирвався на свободу і розвивав близькість до вогню) вони шукали скарби і перемогу. Пів сезону відбувалися розкопки, що привели до сховища. Ближче до кінця сезону відбулася спеціальна подія під назвою «Сховище», яка дозволила гравцям переміститися в інший вимір. «Сховище» дало гравцям можливість голосувати за зброю, яка буде повторно введена в гру. Після того, як Томпсон виграв голосування, сталось виверження вулкану, яке знищило дві локації і пошкодила Полярний Пік.
9 сезон Травень 2019 — Серпень 2019 Тематика майбутнього. Реконструйовані зруйновані локації з елементами майбутнього. В Полярному Піці з'являється монстр який руйнує айсберг, і декілька будинків на острові, в вулкані починається будівництво робота, який має протистояти монстру. Після перемоги робота сфера яку він дістав з озера щоб поживитись енергією вибухає.
Сезон X Серпень 2019 — Жовтень 2019 Головна фраза — «Час змін!». Після вибуху сфери в 9 сезоні на карті з'явився склад і меторит які були головним місцем в 4 сезоні[5]. Потім прибулець, який прилетів з метеоритом збудував в одному з складів свою лабораторію де ствоює так звані «Маяки тріщин» які мають змогу створювати тріщину над локаціями, яка може їх змінити. Також прибулець починає створювати ракету.

Змінені «Маяком тріщин» локації:

 • Поселення Старателів (В локації неможливо ламати та будувати);
 • Торгова Точка (В локації з'являються зомбі)
 • Стадіон («Маяк тріщини» вибухнув і підірвав стадіон і тепер там знаходяться «Нестабільні предмети»)
 • Планета Пандора (Існувала до 10 вересня, для колаборації з грою «Borderlands 3»)
 • Інопланетний Куб (Острів з фіолетовим кубом, який літає по мапі)
 • Засалена Закусочна (З неба падають Тако і іноді гравці починають танцювати)
 • Грузькі Пальми (Присівши гравець перетворюється в предмет)

Після побудування ракети, прибулець за її допомогою створює тріщину, через яку метеорит падає на сферу, і всю мапу поглинає в чорну діру. Потім чорна діра не зникала з гри ще 2 дня.

Частина 2. Сезон 1 Жовтень 2019 — Зараз В новій частині гри ми переміщаємося у інший всесвіт, в якому на нас чекає абсолютно нова система «Бойового проходу», нова мапа, нові механіки(риболовля і плавання) і катер, яким можна переміщатися по воді. Темою сезону стає вода і океан.

Відгуки і популярність[ред. | ред. код]

У 2017—2018 роках «Fortnite: Battle Royale» перетворилася в феномен масової культури — їй вдалося залучити безліч нових гравців з числа людей, які раніше не цікавилися комп'ютерними іграми, точно так, як в минулому це було з World of Warcraft і Minecraft. Вже через два тижні після виходу, кількість гравців досягло 10 мільйонів, до березня 2018 року ця кількість перевищила 45 мільйонів, і в червні 2018 року Epic Games повідомляла про 125 мільйонах зареєстрованих в грі гравців, 40 мільйонів з яких заходили в гру хоча б раз на місяць. Bloomberg Technology повідомила, що в листопаді 2018 кількість гравців «Королівської битви» перевищило 200 мільйонів[6]. За даними Nintendo, в першу добу після виходу на Nintendo Switch гра була завантажена більше двох мільйонів разів. У липні 2018 року, коли був випущений черговий п'ятий сезон гри, компанія Akamai Technologies повідомила, що сукупний мережевий трафік Fortnite: Battle Royale перевищує 37 терабайт в секунду — більше, ніж будь-яка інша онлайн-ігри в історії. Більший успіх Fortnite: Battle Royale в порівнянні з PUBG журналісти пов'язували з декількома факторами: безкоштовністю гри, її доступністю на безлічі платформ, вдалим часом виходу — Epic Games зуміла запропонувати зневіреним гравцям більш приємну альтернативу; а також порівняно меншим рівнем насильства на екрані і яскравою графікою, що дозволило залучити до гри дитячу і жіночу аудиторію.

Колаборації[ред. | ред. код]

В грі пройшло вже багато колаборацій, наприклад: Концерт Marshmello, Дуже дивні справи 3, Месники, Jordan, Borderlands 3, DC та ін.

Судовий позов[ред. | ред. код]

У січні 2018 року південнокорейська компанія PUBG Corp. — дочірня компанія Bluehole, що відповідає за випуск і підтримку комп'ютерної гри PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG), подала судовий позов проти Epic Games, заявляючи, що Fortnite: Battle Royale порушує авторські права PUBG Corp. як розробників PUBG. Зокрема, представники PUBG Corp. стверджували, що в Fortnite: Battle Royale скопійовані з PUBG інтерфейс користувача і ігрові предмети. За повідомленням газети Korea Times, опитані експерти сумнівалися в тому, що PUBG Corp. вдасться виграти справу: весь жанр королівської битви, що включає в себе і PlayerUnknown's Battlegrounds, і Fortnite: Battle Royale не є оригінальним і відтворює в ігровій формі фільм «Королівська битва» 2000 року. У червні 2018 року PUBG Corp. відкликала позов без оголошення причин.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. PlayStation Store
 2. Xbox Games Store — 2005.
 3. App Store — 2008.
 4. Watts, Steve. The Game Awards 2018: All The Games And News To Expect. GameSpot. Архів оригіналу за 6 грудня 2018. Процитовано 2 серпня 2019. 
 5. Webster, Andrew (1 серпня 2019). Fortnite season X adds mech suits, a meteor, and 'volatile rift zones'. The Verge. Процитовано 1-го серпня 2019. 
 6. Palmeri, Christopher (26 листопада 2018). Fortnite Now Has 200 Million Players, Up 60% From the Last Count [У Fortnite зараз 200 млн. гравців, що на 60% більше, ніж за попередніми підрахунками]. Bloomberg L.P. Архів оригіналу за 28 листопада 2018. Процитовано 27 листопада 2018.  Проігноровано невідомий параметр |df= (довідка)