Fortnite: Save the World

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Fortnite: Save the World
Fortnite poster.png
Розробник Epic Games, People Can Fly
Видавець Epic Games
Дистриб'ютор Epic Games Store[1], Nintendo eShopd і Nintendo Game Stored[2]
Жанр(и) Survival sandbox
Платформа Windows, macOS, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, iOS, Android, PlayStation 5,Xbox Series X, Google Stadia, Atari VCS
Дата анонсу 10 грудня 2011 року
Дата випуску

Ранній доступ — 21 липня 2017 року

Повна гра — 21 червня 2020 року
Режим гри однокористувацька гра і кооперативна гра[3]
Локалізатор The Most Gamesd[4]
Творці
Ігродизайнер(и) Даррен Сагг
Композитор(и) Rom Di Priscod і Pınar Toprakd
Технічні деталі
Рушій Unreal Engine 4
Носій цифрова дистрибуція і оптичний диск
Офіційний сайт
CMNS: Fortnite: Save the World у Вікісховищі

Fortniteвідеогра жанру тактико-стратегічного шутера від третьої особи з елементами виживання та будівництва, один з трьох режимів гри Fortnite. Розроблена Epic Games та People Can Fly. Fortnite: Save the World була випущенна в серпні 2017 року в ранньому доступі для Windows, macOS, PlayStation 4 і Xbox One.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Основи[ред. | ред. код]

Гравець виступає в ролі бійця, що бореться за виживання на відкритій місцевості. Для цього він повинен знищувати ворогів, змагатися з іншими гравцями, займатися будівництвом і майструвати різні речі. Пропонується одноосібна гра, в парі чи в складі загону.

Персонажі Fortnite, звані героями, поділяються на класи і підкласи. Характеристики кожного героя залежать від його рівня розвитку, що зростає з набором досвіду, котрий міститься в спеціальних чипах. Система характеристик під назвою F.O.R.T включає: fortitude — стійкість (обсяг здоров'я), offence — напад (сила атаки), resistance — опір (броня) і tech — технології (ефективність будівель і споруд). Під час виконання завдання герой може носити при собі щонайбільше 50 предметів.

Персонажі володіють пасивними і активними уміннями, що відкриваються в «дереві навичок». Відкриття нової навички вимагає певної кількості очок навичок, що видаються зі зростанням рівня персонажа. Паралельно на «дереві досліджень» відкриваються вдосконалення героя. Додатково параметри збільшують врятовані під час місій люди. Потім їх можна прикликати для допомоги в бою чи відправляти на пошук корисних речей. Кожен гравець може володіти кількома персонажами, що бувають різної рідкості. Що рідший герой, то вищі його характеристики і кількість можливих умінь.

Для будівництва і майстрування необхідно збирати матеріали. Основними матеріалами є камінь, метал і дерево, додаткові представлені деталями на кшталт батарей, кристалами, дошками тощо. Розбираючи різні речі, гравець отримує відповідний матеріал. Наприклад, з дощок отримується дерево, а з труб — метал. Є змога обмінювати більш поширені матеріали на більш рідкісні. Шукаючи схеми виробів, гравець розширює набір зброї, споряджень чи споруд, які здатний створити і вдосконалити. Зброя і спорядження з часом зношуються і ламаються і їх потрібно замінювати на нові, або переробляти на матеріали. Як і персонажів, зброю можливо покращувати шляхом витрати чипів досвіду.

За успішне виконання завдань гравці винагороджуються скринями, в яких знаходяться матеріали, чипи досвіду та вцілілі люди. Також їх можна відшукати під час виконання місій. Особливі скрині, виконані в формі піньят, містять велику винагороду, схеми виробів, багато чипів досвіду і вцілілих. У грі існує внутрішня валюта, V-бакси (V-Bucks, Vindertech Bucks), за яку купуються додаткові предмети на кшталт оформлення персонажів, або квитки на участь в спеціальних завданнях.

Періодично відбуваються сезонні події, що надають унікальні завдання, зброю, персонажів та нагороди.

Класи персонажів[ред. | ред. код]

 • Солдати — спеціалізуються на боях, володіють стрілецькою зброєю, можуть кидати гранати, ставити міни, закладати вибухівку. Натомість не здатні до будівництва.
 • Конструктори — зосереджені на зведенні споруд, будують укріплення і вогневі точки. Проте найменш ефективні в бою та повільні.
 • Ніндзя — вправні в ближньому бою, швидкі та спритні. Мають перевагу проти поодиноких ворогів, але вразливі проти груп.
 • Мандрівники — концентруються на пошуку рідкісних корисних предметів, проте слабкі в бою.

Розробка[ред. | ред. код]

Вперше Fortnite було анонсовано на врученні нагород Video Game Awards 2011, де Кліфф Блежинський презентував її перший трейлер. Гра описувалася як схожа на Gears of War 3 з новим візуальним стилем та елементами будівництва фортифікацій та tower defense[5].

Закрите альфа-тестування стартувало в квітні 2014 року[6]. Повідомлялося про RPG-систему розвитку персонажів та здобуття трофеїв за зразком Diablo. Гра розроблялася для ПК на основі рушія Unreal Engine 4[7] . У грудні 2014 та березні 2015 відповідно відбулися старти двох хвиль відкритого альфа-тестування[7][8]. В червні було анонсовано вихід Fortnite для Mac і розпочалося закрите бета-тестування[9].

Fortnite стала доступною для завантаження на Windows, Mac, Xbox One і Playstation 4 21 липня 2017 року для тих, хто оформив її попереднє замовлення та 25 липня для решти[10].

Набір засновника[ред. | ред. код]

Набір засновника — це набір гравця який купив Save the World до того як вона вийшла з раннього доступу

 • Стандартний набір засновника: В подарунок 6 щоденних піньят з предметами, одна ексклюзивна піньята засновника і 4 емблеми для прапора
 • Deluxe-набір засновника: В подарунок стартовий набір рідкісного зброї, ексклюзивний пістолет засновника, стартовий набір героїв, 33 набори піньят, 50 додаткових поличок сховища, 10 емблем для прапора і 10 підсилювачів досвіду.

Вихід з раннього доступу[ред. | ред. код]

Epic Games повідомили про вихід гри з стадії раннього доступу 30 червня 2019 року. Це сприяло тому що набори засновника покращили на один рівень, а також вони стали недоступні для покупки, на зміну їм прийшли тимчасові набори з новими героями. Ті хто купили цей режим після виходу з раннього доступу бульше не можуть отримувати в ньому V-Bucks, а замість них вони будуть отримувати Рентген-білети.

Також компанія повідомила що після виходу гри з раннього доступу розробка нових матеріалів та оновлень сповільниться, хоча нові матеріали і так виходили з мізерною швидкістю, це не сподобалась користувачам соц. мереж, і вони запустили флешмоб #SaveSaveTheWorld

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Epic Games Store — 2018.
 2. Nintendo Game Store
 3. https://www.polygon.com/e3/2017/6/8/15761278/fortnite-early-access-release-date-ps4-xbox-one-pc-mac-price-preview
 4. https://www.mostgames.org/#projects
 5. Narcisse, Evan. Epic Games Reveals Cartoony New IP Fortnite. Kotaku (en-US). Процитовано 2018-12-28. 
 6. Tach, Dave (2014-04-08). Fortnite alpha signups are now open. Polygon. Процитовано 2018-12-28. 
 7. а б Makuch, Eddie (2014-04-09). Gears of War dev's PC-exclusive Fortnite has Diablo-like looting. GameSpot (en-US). Процитовано 2018-12-28. 
 8. McWhertor, Michael (2014-12-01). Epic Games kicks off Fortnite alpha on Dec. 2. Polygon. Процитовано 2018-12-28. 
 9. Tach, Dave (2015-06-08). Epic's Fortnite coming to Mac, beta hits this fall. Polygon. Процитовано 2018-12-28. 
 10. Fortnite Early Access has started for those who pre-ordered Founder's Packs. VG247. 2017-07-21. Процитовано 2018-12-28. 

Посилання[ред. | ред. код]