Foursquare

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Foursquare
Foursquare logo.svg
URL foursquare.com
Комерційний Ні
Тип соціальна мережа, LBS
Реєстрація Обов'язкова
Мови англійська, японська, корейська, тайська, іспанська, німецька, французька, італійська, російська, португальська, індонезійська, турецька
Власник Foursquare Labs, Inc
Засновник Dennis Crowleyd і Naveen Selvaduraid
Автор Dennis Crowley, Naveen Selvadurai
Започатковано 11 березня 2009
Стан Працює та розвивається
Рейтинг Alexa 2203[2] і 2379[3]
Адреса офісу по всьому світу
Мова програмування Scala[1]
CMNS: Foursquare у Вікісховищі

foursquare (скорочено: 4sq) — соціальна мережа з функцією геопозиціонування, призначена для роботи з мобільних пристроїв. Сервіс доступний користувачам не тільки з пристроями, що обладнані GPS-навігацією, наприклад користувачам смартфонів, але й просто для роботи з будь-яким мобільним телефоном. Якщо телефон не обладнаний GPS, то місцезнаходження визначається за допомогою сервісу LBS. Користувачі відмічаються («check-in») у різноманітних закладах за допомогою мобільної версії веб-сайта, SMS-повідомлення або ж спеціальної програми, розробленої під певну операційну систему мобільного. Кожен такий chek-in дозволяє користувачу заробляти foursquare-бали, а в деяких випадках і бейджі, а також просуватися драбиною «привілеїв користувача», отримуючи статус Суперюзера 1-го, 2-го або 3-го рівня.

Авторами сервісу, запущеного в 2009 році, є Денніс Кроулі та Навін Сельвадурай. Перший до цього вже мав досвід роботи зі схожою системою «Dodgeball», що була його дипломним проектом у Нью-Йоркському університеті. Компанія Google придбала Dodgeball у 2005, а через чотири роки, в 2009, сервіс був замінений програмою Google Latitude. У березні 2011 року компанія «Foursquare Labs, Inc» оголосила про реєстрацію семимільйонного користувача, а станом на 21 квітня 2011 кількість користувачів становила понад 8 мільйонів, зі щоденним темпом приросту 35 000 користувачів.

Особливості[ред. | ред. код]

Foursquare є веб- та мобільним додатком, що дозволяє користувачу з'єднуватися з друзями, оновлювати своє та дізнаватися їхнє місцезнаходження. Бали нараховуються за кожен «чекін» у закладах та об'єктах. Користувачі також можуть налаштувати публікацію їхнього місцезнаходження у Twitter та Facebook. Починаючи з версії 1.3 програма для iPhone дозволяє отримувати push-повідомлення про статус друзів, що називаються «пінгами» (pings).

Мерство[ред. | ред. код]

Якщо юзер упродовж останніх 60 днів відмітився в певному місці більше днів, ніж усі інші відвідувачі (1 день — 1 чекін), і якщо до профіля користувача завантажено фото, то він оголошується «Мером» цього місця, і зберігає цей титул доти, поки кількість «чекінів» іншого користувача не перевищить кількість відміток мера. Користувач може мати декілька титулів мера у різних місцях одночасно, кількість таких місць системою не обмежується.

Бейджі[ред. | ред. код]

Бейдж за чекін на МКС

Бейджі (Badges) заробляються користувачем за чекіни в різних місцях. Існують спеціальні бейджі, які можна отримати лише в певних містах або в певних закладах-партнерах. Foursquare час від часу змінює правила отримання бейджів, але якщо юзер одного разу отримав певний його вид, то він назавжди залишається в його профілі. Наприклад, для отримання деяких бейджів користувач має декілька разів відмітитися в тому чи іншому закладі, відвідати певну кількість нових закладів тощо. Працівники foursquare намагаються не розголошувати інформацію про те, як отримати бейджі, обмежуючись лише невеликими підказками. Foursquare не публікує повного списку усіх існуючих бейджів, але існують деякі сайти, що відстежують усі заходи та намагаються підтримувати свої списки бейджів в актульній формі.

Бейдж за чекін на Північному полюсі

22 жовтня 2010 року, астронавт Дуглас Вілок отримав бейдж NASA Explorer, відмітившись в Foursquare з Міжнародної космічної станції.

16 квітня 2012 року, Крістофер Вендейл отримав бейдж «Last Degree», відмітившись на Північному полюсі, попередньо домовившись із адміністрацією foursquare про активування.

Статус суперюзера[ред. | ред. код]

Сервіс надає три рівні статусу суперюзера («Superuser status») (не слід плутати з бейджем «Super User»). Цей статус отримуюсть користувачі, котрі часто чекіняться в системі foursquare або додають нові об'єкти до системи.

  • Суперюзер рівня 1 може змінювати інформацію об'єкта (адреса, телефон, твітер-акаунт, місцезнаходження на мапі), відмічати місця як закриті, а також інформувати foursquare про дублікати об'єктів, що вже існують у системі.
  • Суперюзер рівня 2 володіє всіма можливостями суперюзера першого рівня, може додавати веб-сторінку закладу, об'єднувати дублікати місць, видаляти теги та додавати будь-які категорії до всіх місць системи.
  • Суперюзер рівня 3, окрім усіх можливостей суперюзера другого рівня, має здібність створювати та видаляти псевдоніми місць, а також має доступ до «глобальної черги» для різноманітних інструментів SU, таких як зливання запросів, неправильно вказаних місць, та може пропонувати зміну адреси в усіх містах світу, в той час, як суперюзери першого рівня мають доступ до адрес їх міста, а суперюзери другого рівня — списку запитів їхньої країни.

Пристрої[ред. | ред. код]

Foursquare має власні клієнти програм для пристроїв, що працюють на операційних системах iOS, Symbian, Android, webOS, Windows Phone 7, Bada, PlayStation Vita та BlackBerry. Окрім офіційних клієнтів, завдячуючи відкритому для всіх бажаючих API, існує можливість також використовувати сторонні програми, такі як Gravity, Sym4Square, Path, SoundTracking, Waze тощо.

Swarm[ред. | ред. код]

У травні 2014 року Foursquare запустила додаток Swarm, куди виокремила чекіни, сконцентрувавши основний додаток на обміні інформацією про локації. Дані зі Swarm доступні й у Foursquare, наприклад, відображання інформації про те, хто з друзів вже чекінився в локації.

День Foursquare[ред. | ред. код]

День Foursquare (4sqDay) — це всесвітній захід, вперше проведений в 2010 році в американському місті Тампа, штат Флорида. 16 квітня (квітень — четвертий місяць року, а число 16 — це 4 в квадраті (гра слів, оскільки в перекладі з англійської «four square» — звучить як «чотири в квадраті»)). У цей день усі юзери мають змогу отримати спеціальний бейдж, що активується лише на один день, і кожного року змінює свій вигляд. Також у деяких містах проводиться «4sqDay Quest» (Завдання foursquare), що полягає у виконанні різноманітних завдань. Офіційний сайт 4sqday — http://4sqday.com/

Foursquare в Україні[ред. | ред. код]

Згідно зі статистикою, загальна кількість користувачів foursquare в Україні становить близько 60 000 користувачів у різних куточках країни. Лідерами за кількістю користувачів є такі міста:

Найпопулярніші місця України за кількістю чекінів:

Найпопулярнішими компаніями України є

  • McDonald's (76 закладів / 64533 користувачів / 156228 чекінів)
  • Укрзалізниця (159 закладів / 54734 користувачів / 121061 чекінів)
  • Coffee Life (34 заклади / 12378 користувачів / 37690 чекінів)

Офіційним сайтом foursquare в Україні є http://4squa.com, всередині системи використовується тег #4sqUA

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]