Френк Гілл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Френк Гілл
Frank Gill
Народився 1941(1941)
Нью-Йорк, Нью-Йорк, США
Місце проживання Тінек
Країна США США
Діяльність орнітолог
Alma mater Університет Мічигану
Галузь орнітологія
Заклад Академія природничих наук Дрексельського університетуd
Відомий завдяки: орнітологія
Нагороди

Френк Беннінгтон Гілл (1941) — американський орнітолог. Найбільш знаний як автор підручника «Орнітологія» (на 2019 рік вийшло чотири перевидання).

Біографічні деталі[ред. | ред. код]

Гілл виріс у Тінеку, штат Нью-Джерсі, зацікавився птахами у віці семи років, коли його дід, Френк Рокінгем Даунінг, показав йому співочого горобця на пташиній купальні. Це був перший раз, коли він побачив птаха в бінокль, «і був просто зачарований».

Після того, як Гілл здобув ступінь доктора зоології в Мічиганському університеті в 1969 році (де він також здобув ступінь бакалавра), він вступив на кафедру орнітології Академії природничих наук у Філадельфії. З 1969 по 1995 рік Гілл був штатним співробітником академії, де обіймав різні посади, включаючи посаду голови кафедри орнітології та віцепрезидента із систематики та еволюційної біології. Під час свого перебування в академії Гілл відіграв важливу роль у відновленні позицій академії як одного з провідних американських центрів орнітологічних досліджень. У 1988 році був нагороджений медаллю Айзенмана Ліннейського товариства Нью-Йорка.

Гілл був президентом Американського союзу орнітологів з 1998 по 2000 рік. Окрім його популярного підручника, опубліковані роботи Гілла включають понад 150 наукових і популярних статей. За внесок в орнітологію Гілла було відзначено премією Вільяма Брюстера. Крім того, Гілл є обраним членом Міжнародного орнітологічного конгресу, а також співавтором, разом з Мінтурном Райтом, книги «Birds of the World: Recommended English Names» (2006). З 1994 року він очолював міжнародний проєкт, метою якого було напрацювання унікальних англійських назв та авторитетної видової таксономії птахів світу.

Джерела[ред. | ред. код]