Friendly Floatees

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шлях каченят
Curtis Ebbesmeyer зі знайденими каченятами

21 січня 1992 року, суховантажне судно що перевозило 30000 гумових каченят (Friendly Floatees) з Гонконгу до Такоми(США) потрапило в ураган, через це каченята відправились у вільне плавання. За три місяці перші 20 тисяч досягли берегів Індонезії, Австралії та Південної Америки. Решта десять тисяч за рік пройшла повз Аляску і ще за три роки потрапила в Тихий Океан, в Японію.

Але історія на цьому не закінчується, деякі з качок-першопрохідців пройшли Берингову протоку і вмерзли в антарктичний лід, де продовжили рухатись зі швидкістю близько милі на добу. В 2000 році вони з'являються в північній Атлантиці. Лід тане і качки продовжують свою подорож, щоб нарешті повернутися до в Північної Америки з боку Атлантичного Океану аж в 2003!

Ще за п'ять років останні качки були знайдені у Великій Британії, про що навіть була опублікована стаття в місцевому географічному журналі.

Ця історія привернула велику увагу міжнародних метерологічної та географічної спільнот, оскільки дозволила вивчити особливості руху океанських течій. Окрім цього качки змішувались з різним сміттям і відрізнялися за кольором.

На сьогодні качки-мандрівниці є предметом пошуку колекціонерів. В 2011 році вийшла книга, в якій було підраховано, що вдалося прослідкувати долю 28800 птахів.