Fujikura

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Fujikura Ltd. - глобальна компанія, яка займається виробництвом електрообладнання, розробкою та виробництвом систем енергопостачання та телекомунікаційних систем.

Fujikura Ltd.
Тип публічна компанія
Форма власності публічна компанія
Галузь Електрообладнання, оборона, телекомунікації
Засновано 1885
Засновник(и) Zenpachi Fujikura
Штаб-квартира штаб-квартира Токіо, Японія
Територія діяльності в усьому світі
Співробітники 58,422 (у всьому світі)
Дочірні компанії Fujikura (United States)[d]
Сайт fujikura.com

Історія[ред. | ред. код]

Історія компанії починається в 1885-му році, коли Зенпачі Фуджікура почав виробництво кабелів ізольованих шовком та бавовною.[1]

Сім’ї Фуджікура належала досить велика ферма, але повсякденні повені призвели до зменшення щорічного врожаю щороку. Щоб покращити матеріальне становище сім’ї, Кумакічі Фуджікура, батько Зенпачі, спробував продати частину підприємств, що займались деревиною та річковим вантажним транспортом та залишити сільськогогосподарські підприємства, проте не змін досягнути позитивних результатів для сім’ї.

Згодом, Зенпачі орендував водяні млини в Нумахаті і розпочав бізнес з полірування рису. Такий бізнес не приніс значного прибутку, а завод часто потерпав від стихійних лих. Тож, коли термін оренди минув у 1875 році, Зенпачі вирішив переїхати до Токіо і почати там новий бізнес у віці 33 років.

Після переїзду до Токіо в 1875 році життя Зенпачі було постійною боротьбою. Дефектна парова машина, придбана для запуску парообробки рису, призвела до трирічного судового позову та відмови від бізнесу.

У 1884 році Зенпачі створив аксесуар для догляду за волоссям волоссям і назвав його "Ichikawa" в честь знаменитого на той час актора Кабукі Даньюро Ічикава IX. Він попросив знаменитість рекламувати даний винахів під час його виступів, завдяки чому продукт став користуватися широким попитом в усій Японії. Прибуток, отриманий від цього успіху, забезпечив наявність початкового капіталу для електропроводного бізнесу Зенпачі Фуджікура, який було започатковано в 1885 році з виготовлення шовкових і бавовняних ізольованих обмоткових дротів [2].

Перший завод з виробництва шовково-бавовняно-ізольованого обмотувального дроту почав працювати в лютому 1885 року в Авадзі-чо, Канда та налічував 12 працівників, у тому числі самого Зенпачі Фуджікура, його дружину Іні Фуджікура та Харукічі Фуджікура. Приміщення, в якому був розташований завод, також використовувалося як будинок для сім'ї Фуджікура та складався зі трьох кімнат і майстерні з дерев'яною підлогою[3].

У вересні 1890 року Фуджікура купив землю в Сендагаї, Токіо, і побудував новий завод загально площею 330 кв м. Завод розпочав виготовлення гумо-ізольованих кабелів з допомогою водяного млина, діаметр якого становив 5,4 м.

Завод в Сендагаї був перенесений у інше приміщення у червні 1896 року загальною площею 3 300 кв м. Незважаючи на велику площу приміщення, Зенпачі вирішив купити його, передбачаючи розширення бізнесу в майбутньому. Ця покупка дозволила завершити весь процес виготовлення ізольованого кабелю в одній майстерні та різко збільшити виробничу потужність.

У липні 1897 року Зенпачі відправив свого племінника Кензо Окада до США, щоб він навчився використовувати технологію виготовлення ізольованого кабелю. Кензо Окада повернувся в серпні 1900 року і зіграв найважливішу роль в технологічному розвитку Компанії. У 1901 році було засновано підприємство, назване Fujikura Electric Wire & Rubber Co., Ltd, а пізніше в 1910 році – Fujikura Electric Wire Ltd., щоб розширити масштабність виробництва електричних кабелів[4].

Місія[ред. | ред. код]

Місія - створення виняткової цінності для своїх клієнтів зі всього світу, використовуючи технології «Tsunagu» (японське слово,що означає «зв'язок»).[5]

Представництва та виробничі відділення[ред. | ред. код]

Фуджікура має відділення в Україні, США, Сінгапурі, Великій Британії, Румунії та Індії.[6] Перше представництво у Європі відкрито в 1988 у Лондоні.

У Європі компанія має три представництва[7]:

 • ТзОВ Фуджікура Європа (Fujikura Europe Ltd., Англія)
 • ТзОВ Фуджікура Аутомотів Європа (Fujikura Automotive Europe GmbH, Німеччина)
 • ТзОВ Фуджікура Аутомотів Європа (Fujikura Automotive Europe АТ, Іспанія)

Кількість працівників компанії у світі станом на 2013-тий: 52409 осіб.[8]

Разом з представницькими відділеннями (англ. Consolidated Companies) Fujikura має[9]:

 • Головний офіс та 21 виробниче та представницьке відділення в Японії;
 • 13 виробничих та представницьких відділень в Азії;
 • 30 виробничих та представницьких відділень в Америці;
 • 13 виробничих та представницьких відділень в Китаї;
 • 21 виробниче та представницьке відділення в Європі та Північній Африці.

В Україні[ред. | ред. код]

У листопаді 2013-го було засновано українське відділення компанії, ТОВ «Фуджікура аутомотів Україна — Львів».

8 жовтня 2015-го на Міжнародному економічному форумі у Львові було підписано Меморандум про співробітництво компанії з Львівською облдержадміністрацією та Львівською облрадою щодо будівництва заводу в селі Підрясне біля Львова. Вже 5 листопада 2015 було ввезено першу партію обладнання для виробництва кабельних мереж.[10]

Завод нині виробляє електропроводку для автомобілів Volkswagen. Запрацював у січні 2016-го[11]. Урочисте відкриття відбулось 14 квітня 2016 року. На відкритті був присутній зокрема президент України Петро Порошенко[8], та посол Японії в Україні Шігекі Сумі[7].

На заводі працює понад 550 людей, і кількість працівників планується збільшити до 3000.[7] Загальна площа території становить 11,5 тис. м².[10]

Критика[ред. | ред. код]

Влітку 2016 року завод потрапив у центр уваги через порушення трудових прав працівників, зокрема незаконне звільнення голови новоствореної профспілки на заводі чого не мав права робити згідно діючого законодавства, а також скарги працівників на погані умови праці.[12][13]

Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ підприємство критикують через відсутність належного медичного обслуговування, технічних перерв і фіксованого обіду. Серед інших проблем — перевищення норм виробництва, антисанітарія, перевищення температури повітря у приміщенні, незрозуміле начислення заробітної плати, закрита «чорна» бухгалтерія тощо.[14]

Усі спроби донести керівництву, зокрема генеральному директору Хорхе Гарсія Пуенте, про недоліки та утиски прав працівника на заводі, виявились марними. Більше того, як кажуть працівники, «хто багато говорить – той довго не затримується».

Неналежні умови праці призвели в кінці 2017 до недобору робочої сили на нещодавно побудовані заводи як у Львові так і в Вінниці. Так, у місті Немирів, на 2000 вакантних місць набралось лише 400 бажаючих.[15]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Fujikura’s Chronological Table. Процитовано 2016-05-02. 
 2. Fujikura Ltd. | 1843. www.fujikura.co.jp (ja). Процитовано 2018-07-10. 
 3. Fujikura Ltd. | 1885. www.fujikura.co.jp (ja). Процитовано 2018-07-10. 
 4. Fujikura Ltd. | 1890. www.fujikura.co.jp (ja). Процитовано 2018-07-10. 
 5. Fujikura Ltd. | Corporate Philosophy. www.fujikura.co.jp. Процитовано 2018-07-10. 
 6. Мінекономіки: Японський гігант вирішив відкрити в Україні нову фабрику комплектуючих для авто. Процитовано 2016-04-14. 
 7. а б в На Львівщині за участі Порошенка відкрили японський завод Fujikura. Процитовано 2016-04-14. 
 8. а б Відкриття заводу Fujikura у Львові має стати потужним сигналом для інвесторів – Порошенко. Львівська газета. Процитовано 2016-04-14. 
 9. Fujikura Global | Company Information. www.fujikura.com. Процитовано 2018-07-10. 
 10. а б "Фуджікура" завезла частину обладнання для заводу на Львівщині. Процитовано 2016-04-14. 
 11. Zaxid.net. Садовий запросив президента і прем’єра відвідати завод Fujikura у Львові. ZAXID.NET. Процитовано 2016-04-14. 
 12. Fujikura: легалізоване рабство в Україні. prometei.org. Прометей. 6.07.2016. 
 13. Звільнені працівники Фуджікури розповіли, як порушували їхні трудові права. galinfo.com.ua. 
 14. Fujikura: легалізоване рабство в Україні. 
 15. Вінничани не хочуть офіційно працювати на японському заводі Fujikura. vn.20minut.ua. 03.01.2018.