Futurebus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

FutureBus (IEEE 896) — стандартна комп'ютерна шина, призначена для заміни всіх локальних шин, в тому числі процесора, пам'яті, змінних карт і навіть, деякою мірою, LAN зв'язку між комп'ютерами.

В основу технології FutureBus була покладена асинхронна передача, що дозволяло пристроям, підключеним до неї, використовувати будь-яку швидкість. Інша проблема, яка вирішувалася, була можливість мати кілька карт-«майстрів» в системі, що дозволяло в майбутньому будувати багатопроцесорні машини. Це зажадало деякої форми «розподіленого арбітражу», щоб дозволити різним картам отримати доступ до шини з будь-якої точки, на відміну від VMEbus, яка мала одного «майстра» з повним контролем. Для того щоб мати чіткий виграш в продуктивності, FutureBus був розроблений з перспективою, щоб мати продуктивність, необхідну на десять років уперед.

Кожен мікропроцесор має в своєму розпорядженні допоміжну кеш-пам'ять . Під час виконання паралельних гілок програми в одного з процесорів з'являється проміжний результат, необхідний іншим процесорам для подальшої роботи. Цей результат потрібно швидко передати в кеш-пам'ять процесорів. Процедура таких передач якраз і передбачена в стандарті Futurebus.

Див. також[ред. | ред. код]